Jak vyčistit lišku z různých nečistot

Vypadá to velmi elegantní kabát nebo bunda s límcem z lišek, ale tak rychle se špiní a přitahuje k němu prach! Jak vyčistit polární lišku a vrátit ji do bohatého vzhledu? Doma to můžete udělat několika způsoby. Zvažte nejúčinnější.

Normální vyřazení

Navlhčete list v čisté vodě, zmáčkněte a zabalte obojek s ním. Zavěsit kabát, sako dolů, dobře se připevnit, zaklepat na obojek kobercovou přikrývkou. Takže doma budete moci vyčistit srst od prachu.

Zpracování sorbenty

Liška liška je dokonale vyčištěna doma sorbenty, které jsou obvykle uloženy v kuchyni: pšeničné otruby, škrob, krupice. Můžete použít a mastek.

Nasaďte si bundu a kabát na desku stolu, nejprve ohřejte pšeničné otruby v jakémkoli kovovém obalu, nalijte s nimi kožešinu, produkt otřete tak, aby zrna pronikala dostatečně hluboko. Kartáč, kartáč, nebo vakuově důkladně. Žádné otruby - vezměte kukuřičnou mouku, ale ujistěte se, že jsou hrubé.

Otruby by neměly být příliš horké: srst netoleruje teplo jako suchý vzduch. Villi v takových podmínkách ztratí vlhkost, stane se křehkou a vyblednou.

Pokud chcete srst očistit škrobem nebo návnadou,není třeba je ohřívat. Posypeme povrch límce s nimi, projdeme dlaněmi nejprve podél výšky, pak proti. Vytřepejte zbytky škrobu, krupice, vyhodnoťte, jak dobře byla srst vyčištěna. Pokud nečistoty nejsou zcela absorbovány, opakujte ošetření znovu. Na konci, ujistěte se, že hřeben límec s několika tupě špičatými zuby.

Opatrně odstraňte zbytky jedlých sorbentů tak, aby se v šatníku s kožešinovými výrobky nespustil krtko - milovník obilovin.

Zpracování za mokra

Kožešinový límec lze dokonce umýt doma. Vaše akce se budou podobat mokrému čištění povrchů. Nicméně v litru vody rozpusťte lžíci buď šamponu na vlasy nebo tekutého mýdla, zpěňte studenou pěnu. Sbírejte ho houbou nebo vatovým tamponem, naneste na srst a pohybujte se ve směru hromady. Mezi zuby hřebene můžete upevnit bavlněný tampon a projít tímto zařízením, jako by česání srsti. Stejným způsobem opláchněte zbytky pěny, navlhčete tampon v čisté vodě a přebytečnou vlhkost z klků sbírejte suchým ručníkem.

Přidá se do límcového roztoku octa připraveného ze sklenice vody a lžíce octa. Namočte houbu do této tekutiny, vymáčkněte a navlhčete vyčištěnou srst, opláchněte zbytky octa čistou vodou. Na konci, když je obojek suchý, budete ho potřebovat rozčesávat.

Boj proti skvrnám, žloutnutí

  • V domácnosti můžete tuk z límce odstranit otřením roztokem amoniaku. Ve sklenici vodyrozpusťte lžíci soli (s diapozitivem), přidejte lžičku amoniaku, můžete odkapávat a lékařský alkohol. Namočte bavlněný tampon, kus gázy do kapaliny a otřete tuky. Opět projděte tamponem namočeným v čisté vodě, srst osušte suchým ručníkem. Hřeben, když je obojek zcela suchý.
  • Nebo ošetřit skvrny přilepené spolu s tukem s kosmetickým kotoučem namočeným v leteckém benzínu. Čerstvé skvrny otřete vlnu, staré znečištění - proti růstu hromady.
  • Je čas se zbavit žloutnutí? Ošetřete kožešinový límec speciální směsí připravenou doma: nalijte do sklenice vody lžičku peroxidu a tolik amoniaku. Navlhčete kus měkkého hadříku v roztoku a otřete do něj zažloutlé části límce. Zavěste si kabát, bundu na ramínka a produkt nechte zaschnout na čerstvém vzduchu mimo topná zařízení.

Po tomto ošetření, límec límce nutně okouzlí každého svým svěžím a přirozeným leskem.