Jak vyčistit místnost za 5-15 minut: užitečné tipy, algoritmus akce

Často v našem životě jsou situace, kdy je třeba pokoj vyčistit během 5 minut. Úklid v tak krátké době je skutečný. Je jen důležité, abychom k věci přistupovali moudře! Nejprvepřipravtesami. Odstraňte oděv sdlouhýmirušivými rukávy, sbírejte vlasy nebo upevněte třásně. Zdálo by se, že na takové věci není čas - ale v procesu čištění těchto maličkostí se rozptýlí a obtěžuje více než omezený časový limit. Zapněte rytmickou hudbu - nastaví tempo a nápovědu. Je lepší vypnout televizor a vyčistit telefon. Teď začneme!

Odstraňte přebytek z zorného pole

Položte chaos na pracoviště do krabic, oblečení a jiných věcí ve skříni, dejte jídlo na policu nebo do chladničky a vložte všechny triviální věci mimo popis do krabic nebo krabic - mohou být také skryty v šatníku další skladovací prostory. Posypte znečištěné věci do pračky - mycí proces nezačínejte, najednou při čištění najdete něco jiného. Špinavé prádlo může být složeno do speciálního koše nebo sáčku, a pokud tam nejsou a není tam žádný prostor v pračce, vložte ho do běžného sáčku a zakryjte jej tak, abypozději rozebrat. Nemyté nádobí tvoří v uzavřené skříňce.

Čím méně různých věcí zůstane v dohledu, tím lépe. Nepotřebné kousky papíru, sponky na papír, čisté nádobí, drobné předměty - vše je lepší rozdělit do zásuvek a skříní. Prázdné místo vždy vypadá čistěji.

Poznámka!

Získejte krásné dekorační zásuvky pro ukládání drobných věcí: šetří místo a jsou vhodné pro situace, kdy potřebujete nouzové čištění během 5 minut. Hlavní věc, nezapomeňte je rozebrat, když se objeví volný čas

Sbírat odpadky

Vezměte si prostornou tašku a protékejte bytem, ​​aby se tam nacházely všechny odpadky, které přicházejí. Tato fáze může být prováděna souběžně s čištěním drobných věcí, nebo po ní. V druhém případě bude vhodné, když při třídění věcí hodíte odpad na jedno místo, odkud bude snazší je sbírat později.

V šrotu stojí za to poslat nejen zjevné porušovatele řádu - bonbóny, kousky papíru, prázdné lahve, ale i zbytečné věci, které nepoužíváte, staré hadry a jiné hadry. Pokud je ve vašem domě odpadkový skluz, položte tašku na práh - vyjměte ji na konciúklidu , jinak vyčistěte odpad pod dřezem nebo na místě nepřístupném zraku a odložte jej později.

Úklid nábytku

Uspořádejte židle, odstraňte veškerý přebytek na zdi. Udělej si postel - takový jasný akcent v interiéru vždy přitahuje pozornost, takže úhledně vyrobená postel je klíčem k uklizené místnosti. Rozložte polštáře. Zatlačte všeZásuvky stolů a pevně zavřete dveře skříně. Opravte ubrusy a ubrousky, pokud jsou na stolech, jemně zatlačte nebo naopak otevřete závěsy. Odstraňte veškerý přebytek z postele, židlí a stolů, pokud jste tak ještě neučinili.

Pokud jsou na nábytku zjevné skvrny - například z rozlité kávy, čaje nebo džemu, nejprve je otřete. Současně otřete prach nebo opusťte tuto fázi v poslední chvíli, pokud ještě nepotřebujete hadr.

Vyklopte lesk

Teď, když nezůstaly žádné zbytky, nábytek je úhledně postavený, postel je tvořena a všechny věci jsou skryty v zásuvkách a skříních, zvedají vysavač a procházejí kolem bytu a sbírají drobné nečistoty a prach. Pokud není vysavač, pak použijte metlu a rychle smést všechny odpadky: to bude mít byt čistý vzhled i bez mytí podlah. Je lepší, aby se mop - strávit spoustu času na to, a podlahy nemusí mít čas zaschnout do správného okamžiku. Kromě toho je vlhký povrch snadněji barvitelný. Ale prach, který se má otřít, pokud máte čas, stojí za to. Nejlepší je to udělat suchým hadříkem z mikrovlákna.

Poznámka!

Vlhké ubrousky, zejména pro děti, jsou vhodné pro rychlé čištění - sbírají prach a čistí povrch, a mohou být také použity pro stírání obrazovek před tím, než na ně chodí suchou tkaninou. A mohou být okamžitě vyhozeni!

Pokud jsou na podlaze špinavé skvrny, otřete je ručně. Podložka se protřepává u dveří nebo kolem ní vysavačem,pohled do koupelny : čistýkartáč WC a otřete umyvadlo. Pokud je koupelna špinavá - je lepší zatlačit závěs, stále není čas na čištění. V poslední chvíli opravte dekorační polštáře, přehoz, uspořádejte dekorativní prvky, zapálte svíčky - jedním slovem aplikujte poslední úpravy.

Programy úklidu místností

Když se zabýváme obecnými zásadami rychlého čištění, obraťme se na algoritmy pro uspořádání jednotlivých místností. Můžete je uklidit v jakémkoli pořadí a dokonce to udělat paralelně tím, že vytvoříte vlastní plán úklidu pokojů na základě nabízených možností.

Koupelna a WC

Nejdříve používejte rukavice - povrchy v koupelně a na toaletě vyžadují ošetření prostředky, takže vaše ruce neublíží. Vezměte velkou nádobu azlikvidujtetam všechny krémy, sklenice, lahve, atd. Naplňte toaletu a umyjte s detergentem, posypte čistič na zrcadlo. Pokud máte čas, pak naplňte koupelnu nebo sprchu, pokud ne - odejděte do okamžiku, kdy se můžete dostat ven bez spěchu. Otřete všechny police aplochy . Vyčistěte všechnylahvea sklenice s ubrouskem nebo bavlněnou podložkou. Vyčistěte zrcadlo a dřez. Dej všechny ty drobnosti zpátky do polic. Vyčistěte toaletní kartáč. Osvěžovač vzduchu na krátkou dobu zapněte nebo zapněte studenou vodu.

Kuchyně

Sbírejte všechny špinavé nádobí, dejte je do dřezu: dolů - pánve a velké talíře, vyšší - šálky, sklenice a příbory, vypusťte zátku zátky. Naplňte nádobíprací prostředek a vodu a nechte několik minut. Na sporák naneste čisticí prostředek. Doplňte všechny čisté nádobí do skříněk, dejte jídlo do chladničky, položte malé předměty do krabic, dejte ovoce nebo bonbony do vázy nebo hluboké desky. Snažte se odstranit všechny nepotřebné z oblasti viditelnosti a vyčistit povrchy od věcí až po maximum. Pokud je ubrus špinavý - vhoďte jej do prádla, pokud ne - opravte jej tak, aby ležel úhledně. Odstraňte nečistoty ze všech povrchů a desky - nástroj by měl již pracovat. Zvedněte podlahu. Pak se vraťte k jídlu: musela se do té doby nasáknout.

Poznámka!

Pokud není čas umýt nádobí, vložte je do uzavřené skříně a poté je omyjte. Pokud to situace dovolí, můžete tuto fázi provést již v době příjezdu hostů.

Na konci uspořádat nádobí, rozložit ubrousky, krásně nastavit ovoce, bonbony nebo dekorativní prvky. Opravte nábytek a všechny předměty, které jsou v dohledu.

Ložnice

Nejdříve udělej postel. To bude okamžitě dát pokojný vzhled. Pak shromáždit všechny šaty: špinavé - v koši nebo v pračce, čisté - ve skříni. Pokud se věci, které visí na otevřené kolejnici, pak je zavěste na ramínka a otočíte je jedním směrem, dá to stojanu oblečení s nejpřesnějším vzhledem. Je lepší odstranit přebytek v uzavřené skříni a později jej rozebrat. Sbírejte předměty z podlahy a povrchů, drobné věci je možné vložit do krabic. Procházka po místnosti s balíčkem sběr odpadků.Otřete skvrny od stolů a skříněk av případě potřeby podlahu zametejte. Ve finále opravte dekorativní předměty a polštáře.

Obývací pokoj

Pořadí úklidu je zde přibližně stejné, ale v takových místnostech je obvykle více nábytku, takže začněme s ním.Uspořádejte židlekolem stolu nebo na stěnách. Opravte pohovku a židle. Všechny drobnosti, jako v předchozím odstavci, vložené do skříní nebo krabic. Uspořádejte knihy, odstraňte skvrny z odkrytých povrchů a obrazovek. Položte objednávku na konferenční stolek. Vysajte podlahu. Pokud máte bar, pečlivě umístěte do něj všechno a vyčistěte prach. Bič polštáře, složit koberec a umístit dekorativní prvky. Zapněte správné osvětlení, zapálte svíčky a nastavte záclony.

Vystupovat z místnosti za 15 minut je snadné. Je to těžší dělat to v pěti, ale můžete se s tím vyrovnat, pokud se k problému správně postavíte: zbavte se rozptýlení, soustřeďte se na proces a dělejte vše bez přerušení. Snažte se udržet ruces něčím, co byste měli dělat: pokud nic neotřete nebo nečistíte, ujistěte se, že máte v rukou předmět, který budete nosit na správném místě. Proveďte plán pro sebe s ohledem na vlastnosti vašeho bytu. Okamžitě vyberte hlavní věc: neotírejte koupelnu, aby se leskla, nebo si umyla horu jídel, pokud tam bylovteřinpřed příchodem hostů. Pamatujte si, že vše, co je třeba rychle odstranit místnost, je odstranit z oka vše, co je zbytečné, dát velké předměty do pořádku (postel, záclony, pohovka) avyhodit odpad. Úhledně zařízený nábytek, nepřítomnost malých předmětů, které vytvářejí pocitzmatkua pevně uzavřené skříně, učiní váš byt úhledným a malé detaily, jako je výzdoba a vonné svíčky, vytvoří atmosféru.