Jak vyčistit norkový klobouk uvnitř a ven

Přirozená srst miluje, když je o ni pečlivě postaráno. Jak čistit norkový klobouk tak, aby mohl ozdobit svou okouzlující hlavu více než jednou sezónou?

Chemické čištění

Částečně platí názor, že kontaminované oděvy z kožešin, zejména světle zbarvené, by měly být lépe vyčištěny za sucha. Ale vím, že takové věci jsou velmi bolestivé tolerovat chemické ošetření a rychle ztratí svou přitažlivost. Zkušení hostesky zajišťují, že po páté návštěvě čistírny musí být vaše oblíbená věc vyhozena, takže je lepší se vyrovnat s menšími nečistotami doma doma.

Jak čistit bílý klobouk norek? Je úžasné odstranit prach a dokonce i tukové produkty, které každá hosteska jistě najde v kuchyni, v lékárničce.

Nalijte škrob škrobem nebo mastkem, pečlivě ho otřete, jako by utíral klobouk. Nechte ji několik hodin zapnuté, aby čistič zcela absorboval nečistoty. Zbytky čistěte kartáčkem na prádlo nebo vysavačem zapnutým při minimální kapacitě. Smíchejte speciální kartáč - a vy jste královna znovu!

Bílou srst lze čistit doma a otrubami. Předehřejte je v jakékoliv čisté nádobě, aby nedošlo k jejich spálení. Nalijte s nimi uzávěr, srst rozemele stejným způsobem jako při použití mastku, otřete si otruby dřevěným hřebenem.

Pokudpři čištění naneste škrob, otruby, důkladně očistěte kožešinu od nich. Tyto výrobky jsou zbožňovány můry a jistě se usadí uvnitř své oblíbené norkové čepice, pokud zjistí jejich pozůstatky.

Mytí kožešinové čepice

Bílý norkový klobouk můžete čistit mokrým způsobem. Do teplé pěny vmíchejte prací prostředek na vlněné výrobky nebo běžný šampon do pěny, opatrně sbírejte pěnu na houbu z pěnové gumy a naneste ji na srst. Po zpracování odstraňte pěnu žínkou navlhčenou v čisté vodě. Ponechte čepici vyschnout v suché části domu daleko od slunce, položte ji na skleněnou nádobu, prostě ji nesušte fénem! Štětec se štětcem s občasnými štětinami osušte.

Nezavlhčujte víčko zevnitř: z toho může být jádro tuhé a velikost pokrývky hlavy bude zcela snížena.

Je-li podšívka znečištěná potem, pečlivě ji opláchněte, omyjte ji odděleně od uzávěru, vyžehlte ji, po očištění srsti ji zašijte. Můžete šít a nové podšívky, takže vzor staré. Podšívku není možné bičovat - otřete ji houbou namočenou v mýdlové vodě, zbytky mýdla odstraňte vlhkým a čistým hadříkem.

Jak vyčistit modrý klobouk z norek? Znečištěné plochy otřete hadříkem namočeným v octě. Když klobouk zaschne, přejděte přes hromadu kartáčem, rozčesejte srst. Také pro čištění se nebojte aplikovat otruby, škrob, mastek.

Připravte si další čisticí směs doma, která dokonale čistí kožešinový výrobek z prachu a pachu potu. V půl litru vodyPřidejte lžíci soli a salmového čaje. V roztoku navlhčete vatový tampon a otřete uzávěr proti růstu klků, zbytek omyjte čistým vlhkým hadříkem. Před sušením lze přebytečnou vlhkost odstranit ručníkem.

Velké množství čpavku v čisticím roztoku připraveném doma vysychá srst a činí ji matnou.

Odstraňování skvrn

Snažte se stříkat parfém na čepici: mohou zanechat olejové skvrny. Od laku na vlasy srsti poškvrňuje.

Bojujte se skvrnami, když jsou ještě čerstvé.

  • Doma zkuste očistit bílou čepičku od žlutavosti peroxidem vodíku. Do sklenice vody přidejte polévkovou lžíci peroxidu (některé hospodyně se doporučuje nalít lžičku amoniaku), nalijte do spreje a sprej na čistou srst. V tomto případě se dokonce doporučuje výrobek sušit doma na slunci (pro zvýšení bělícího účinku).
  • Kontaminovanou oblast ošetřete lékařským alkoholem, vodkou. Nepoužívejte Kolín nad Rýnem nebo krém na čištění doma, zejména pokud je srst bílá: mohou zůstat žluté skvrny.
  • Pokud je znečištění zastaralé, ošetřujte ho doma fyziologickým roztokem: přidejte lžíci s hromadou soli a dvě lžičky lékařského alkoholu, vodku do sklenice vody. Naneste štětcem, opláchněte čistou vodou.
  • Bramborový škrob navlhčete leteckým benzínem, otřete do kontaminované kožešiny. Chvíli počkejte, až bude benzín pryč, jemně zaklopte klobouk. Opakujte, pokud srst není zcela vymazána. Přidejte benzínpouze zúčtovány, jinak zůstanou žluté skvrny.

Nařízení o skladování

Aby nedošlo k vyčištění srsti po nesprávném skladování, nezanedbávejte jednoduché rady.

  1. Zabalte čistý klobouk do přírodní tkaniny s lékem proti molům, položte na polici. Neuchovávejte ji jen doma v kufru, šuplíku!
  2. Během skladování zkontrolujte stav vašeho oblíbeného výrobku z kožešiny.
  3. Větrejte skříň nebo mezipatro, kde je uložen kus kožešiny. Neměl by být příliš mokrý!
  4. Nedovolte, aby sluneční paprsky spadly na místa, kde jsou skladovány kožešinové výrobky.

Lesk, dobře upravený vzhled vašeho oblíbeného norkového klobouku lze vrátit doma!