Jak vyčistit pánev s keramickým povlakem

Mnohé ženy v domácnosti milují keramické nádobí z několika důvodů:

  • je příjemné vařit v něm, jídlo nespaluje;
  • je dobré pro zdraví, protože keramika je považována za ekologický materiál.

Ale okolnosti jsou silnější než my, my jsme se dívali, zapomněli jsme, a to saze objevily. Jak v tomto případě vyčistit keramickou pánev? Mluvíme o složitosti péče.

Vlastnosti keramiky

Nespěchejte na novou pánev s keramickým povlakem, který je okamžitě použit k určenému účelu. Samotné nádobí je vyrobeno z hliníku a vně a uvnitř je pokryto keramikou. Díky hliníku se snadno používá, protože lehký keramický povlak umožňuje rovnoměrnému zahřátí povrchu a nepálí. Náladový povrch vyžaduje delikátní péči, zde je několik závazných pravidel:

  • Nejprve omyjte nádobu uvnitř a vně neutrálním miskovým gelem, otřete do sucha měkkým kuchyňským hadříkem.
  • Otřete dno a stěny rostlinným olejem a teprve pak začněte vařit.
  • Pamatujte, že veškeré nádobí potažené keramickým materiálem se bojí náhlých změn teploty, proto by nemělo být omyto ihned po smažení ve studené vodě nebo vyloženímražené potraviny s červeným horkým dnem. V tomto případě se sazím na povrchu nelze v žádném případě vyhnout: keramika bude pokryta mikrotrhlinami, potraviny budou neustále hořet.
  • Nepoužívejte abrazivní prostředky, používejte pouze měkkou houbu a jemný gel na mytí nádobí, aby nedošlo k poškození povrchu. Dokonce i nejjemnější brusivo - jedlá soda - může zničit nepřilnavý povlak.

Efektivní způsoby

Nastavte stupeň znečištění roštu a vyberte vhodný způsob jeho čištění z uhlíku.

  • K odstranění nevýznamných zbytků spálených potravin po umytí otřete misku keramickým potahem hadříkem namočeným v olivovém oleji. Povrch je však nutné znovu opláchnout a otřít.
  • Lehce kontaminujte teplou vodou, odkapejte trochu pracího prostředku a nechte vsáknout. Poté na měkkém kuchyňském houbičce naneste měkkou kuchyňskou houbu, opláchněte zbytky tuku, saponátu.
  • Po hlubokém smažení zůstávají na dně někdy malé skvrny spáleného oleje. Mohou být vyčištěny obyčejným alkoholem: navlhčete je měkkým hadříkem a otřete, hnědé znaky zmizí.

Diskuse o sodu

Nezáleží na tom, jak moc se vám doporučuje, vařit sodovou vodu v keramické misce pro vysoce kvalitní čištění, nedělejte to. Po takovémto varu je nutné po delší dobu obnovit antiadhézní povlak. Ne, nezmizí, jen to, že se podle všech kulinářských zákonů začne držet na povrchuby se neměly držet.

Navrhujeme přidat misku namísto sody. Účinek bude stejný a povlak nebude trpět.

Melaminové houby

Melaminové houby, které používáte k péči o dlaždice. Ukazuje se, že tento materiál dokonale vyčistil keramiku. Navlhčete houbu teplou vodou, opatrně otřete kontaminovaná místa. Nevzdávejte se v první minutě: i když houba bude muset fungovat, ale výsledek vás potěší.

Důležité! Výrobci melaminové houby nedoporučují čistit povrchy, které přicházejí do styku s potravinami. Ale nebojte se s ním otřít vnější část pánve.

Použít chemikálie pro domácnost

Je možné zpracovat rošt s keramickým povlakem s gelovými produkty určenými pro odstraňování tuku v kuchyni. Zkušeným hosteskám se podařilo otestovat a přinést vysoké skóre na gely „Sanita Antizhir“, „Flat“. Dokonale odstraňují stopy průměrného rozsahu uvnitř pracovního povrchu, ale nemusí se vyrovnat s vážnějším znečištěním.

Panvici můžete čistit pouze zvenčí za pomoci pana Muscle Cream, Cif Cream.

Poslední naděje

Silně znečištěnou nádobu lze očistit od sazí, zbytků tuku uvnitř a vně varu. Nalijte vodu do široké nádoby tak, aby se do ní objekt pozornosti ponořil úplně. Přidejte několik lžíce miskového gelu, hrst limonády a celou půlhodinu vařte s pánevem. Počkejtekapalina se ochladí, pánev opatrně otřete. Silikátové lepidlo se v tomto případě nedá přidat, protože na keramickém povlaku vytvoří tvrdou lepivou fólii.

Varování! Pamatujte, že po takové varné keramiky ztratí své nelepivé vlastnosti. Je snazší vyhnout se silnému znečištění.

Jednoduché, rychlé, drahé

Není-li na pánvi dostatek času, můžete ho vložit do myčky. Režim, nastavte maximum, detergent volitelně nutně gel nebo tobolky, opakujte cyklus požadovaný počet opakování, neustále naplňujte myčku mycím prostředkem. Tato metoda je však trochu nákladná, ale ušetříte osobní čas, zatímco budete mít pánev lesklou čistotou. Postarejte se o nádobí s keramickým povlakem, pečlivě se o něj postarejte!