Jak vyčistit pohovku z pravé kůže

Co si manželský pár myslí, když kupují kožený nábytek ve světlých barvách? Je nepravděpodobné, že by bylo možné vyčistit koženou pohovku, protože výlety do salonu nábytku vzbuzují zvýšené myšlenky - o stylovém designu, útulném obývacím pokoji. A světské otázky vznikají nejčastěji po vzhledu první špíny na čalounění.

Vyčistěte nátěr

Lehká kožená pohovka nevypadá tak působivě, když se objeví skvrny a oděrky. Doma můžete vyčistit nekomplikované nečistoty - vyberte si metodu.

  • Trochu čerstvého znečištění lze prát hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě. Pro jeho přípravu použijte tekuté mýdlo.
  • Do sklenice přidejte 2 lžičky vody. lžíce octa a 1 polévková lžíce. lžíce čpavku. Ocet lze nahradit tekutým mýdlem. S hadříkem navlhčeným v tomto roztoku otřete kůži, ujistěte se, že zbývající vlhkost čistíte čistým hadříkem. Poté, co povrch zcela zaschne, můžete ho otřít tak, aby se leskl glycerinem nebo ricinovým olejem.
  • Bílá pohovka z nekomplikovaných skvrn lze čistit zubní pastou: naneste na štětec, otřete povrch. Vyberte si kartáč s měkkou štětinou. Zbytky pasty očistěte mokrou žínkou.
  • V domácnosti se běžné kosmetické mléko může proměnit v jemný odstraňovač skvrn: naneste trochu tohoto výrobku na hadřík, namažte kontaminovanou oblast. Odstraňte zbylé mlékobavlněná podložka.

Po každém mokrém čištění otřete suché čalounění. Pamatujte, že vlhká kůže se rychle pokryje plísní, plísní, umělé po vysušení může zmenšit.

  • Pokud se forma stále objevuje, ošetřete postiženou oblast roztokem octa.
  • Bílá pohovka je dokonale vyčištěna směsí mléčného proteinu. V půl šálku mléka přidejte poražený vaječný bílek - čistič je připraven! Navlhčete hadřík a omyjte kryt.
  • Pokud vás vůně cibule v bytě nedráždí, použijte jiný účinný způsob odstranění skvrn. Cibuli nakrájíme, potřísněné plochy potřete vybranou šťávou, po minutě ji omyjte čistou vodou. Po zpracování otřete suché čalounění.

Odstraňte skvrny

Pokud skvrny nejsou tak neškodné, je stále možné je odstranit doma. Hlavní věc - vybrat správný čistič!

Bílá pohovka ze skvrn šťávy a vína šetří tekutiny obsahující alkohol - vodku, lékařský alkohol, kolínskou vodu. Za prvé, s papírovým ubrouskem, shromáždit veškerou vlhkost z čalounění, posypeme solí na znečištění a pak ošetřit bavlněnou podložkou namočenou v navrhovaném výrobku. Mimochodem, lékařský alkohol dokonale odstraňuje skvrny od inkoustu z lehkého koženého čalounění pohovky.

Při odstraňování skvrny se nepokoušejte otírat nečistoty na povrchu, ale namočte, aby nedošlo ke zvětšení velikosti skvrny.

Čerstvé skvrny od kávy a čaje se dobře omyjí mycím prostředkem, pouze se ujistěte, že je otřete na konci zpracování.zakryjte teplým octovým roztokem a osušte látkou.

Stopy zbytků vosku a gumy lze odstranit ledem: zabalte do celofánu, nasaďte na správné místo, odstraňte znečištění zadní stranou nože.

Vyčistěte čerstvou krev mýdlovou studenou vodou. Vyzkoušejte staré místo s tabletou aspirinu rozpuštěnou ve sklenici vody. Pokud není kontaminace úplně pryč, buďte připraveni znovu ošetřit povrch. Nebo rozpusťte lžíci soli ve sklenici vody, navlhčete hadřík a otřete problémovou oblast.

Posypte solí a vysajte čerstvé mastné skvrny.

Pokud se rozhodnete vyčistit pohovku acetonem, buďte opatrní: toto rozpouštědlo vyschne pokožku! Je lepší, aby ne-aceton odlakovač, ale po zpracování, ujistěte se, že mazání materiálu s glycerinem.

Parní čistič dokonale omývá kožený potah: několikrát na povrchu chodí, zpomaluje na silně znečištěných plochách. Po vyčištění ihned přebytečnou vlhkost z povlaku s flanelem.

K čištění pohovky nepoužívejte abraziva, odstraňovače chlorových skvrn, tvrdé hadry, kartáče.

Řádné dvoření

Povrch kůže zůstává porézní i po ošetření. Prach, usazený na takovém materiálu, postupně proniká hlouběji a mění se v těžko odstranitelné nečistoty.

  1. Jednou týdně vysávejte světelnou pohovku pomocí měkké napínací hlavy. Po čištění se ujistěte, že je čalounění osvěženo mokrým flanelembýt líný důkladně otřít všechny švy a záhyby: to je místo, kde je největší množství prachu skryté.
  2. Rozlitou tekutinu okamžitě sbírejte měkkým hadříkem a nenechte ji vsáknout do nátěru.
  3. Snažte se chránit koženou pohovku před přímým slunečním zářením, nenechávejte ji v blízkosti baterie.
  4. Neustále monitorujte povlak, pravidelně jej kontrolujte. Pokud si všimnete řezu nebo odření, zakryjte poškozené místo „tekutou kůží“ - vodou rozpustným polymerem.
  5. Jednou ročně ošetřujte čalounění speciálním ošetřovacím prostředkem, aby se pokožka leskla a chránila povrch před vysycháním.

Postarejte se o nábytek řádně a užívejte jej s potěšením.