Jak vyčistit rukojeti u sporáku za 2 minuty - TOP 5 efektivních jednoduchých způsobů

Jídlo je připraveno na sporáku každý den. Nejčastěji se hostesky týkají knoflíků a přepínačů. Ve spěchu se dotkneme obarvené ruky, a když se smažíme, rozstřikujeme tukový rozptyl v různých směrech, znečištění držadel, mléko odtéká.

V důsledku toho se nečistoty a mastnota ucpávají v malých prasklinách, promáčkách a louhu. Pokusy o čištění těchto kontaminantů houbou a čistícím prostředkem jsou marné. A jak to všechno vyčistit?

V tomto článku se dozvíte o způsobech čištění různými způsoby v závislosti na typu kotců, stupni znečištění a jejich cenové dostupnosti. Dozvíte se, jaké čistící prostředky pro domácnost vám budou vyhovovat, stejně jako některé účinné recepty, které si můžete sami vyrobit doma.

Typy rukojetí desek

Nejprve určíme, které rukojeti na naší desce jsou odnímatelné nebo neodnímatelné. Pokud jsou rukojeti snadno odstraněny, když je přetáhneme, pak jsou odnímatelné. Pokud ano, tak neoni to udělali, zkroucení, zkroucení, přetažení a rukojeti nebyly odstraněny, nebyly odstranitelné.

Poradenství!

Pokud pero není odstraněno, je lepší nepoužívat příliš mnoho síly, aby nedošlo k jeho porušení!

Metody čištění kotců v závislosti na typu

Pokud se regulátory snadno odstraní, mohou být namočeny nebo převařeny v roztoku, aby se odstranil tuk, a pak je snadné zbytky čistit kartáčkem.

Pokud nejsou rukojeti vaší desky odnímatelné, nenechte se odradit, a v tomto případě bude cesta, v této situaci jsou palice s bavlněným tampónem opět velmi užitečné, zubní kartáček, který již není vhodný pro čištění zubů, gázové tampony a párátka .

Fixační pera se provádějí v následujícím pořadí:

 • odebíráme výrobek, jehož obsah obsahuje chlor;
 • navlhčete gázovou podložkou a naneste ji na rukojeti (nebo jej postříkejte rozprašovačem);
 • vyčkejte několik minut;
 • dále vezmeme kartáč a my se čistíme na těžko přístupných místech kolem vatového tamponu a párátka;
 • po houbě nebo hadříku umyjte zbytky nečistot.

Druhy znečištění

Domácnosti v kuchyni se často musí zabývat dvěma druhy znečištění rukojetí:

Lehké znečištění kotců

Pokud po každém vaření věnujete pozornost čištění knoflíků a celého vařiče, abyste měli ruce čisté, otřete tuk a spálené potraviny včas, pak bude znečištění snadné a jejich mytí nebude obtížné.

ingrained fat

Stává se, že z různých důvodů není bezprostředně po vaření možné umýt rukojeti a sporák, pak se tuk dostane do povrchu a jsou zde zapotřebí další metody.

Jaké nástroje by měly být použity k rychlému vyčištění rukojetí u sporáku

Speciální ubrousky jsou vhodné pro rychlé čištění rukojetí. Skládají se z alkoholu a kyseliny citrónové, úspěšně se vyrovnávají s tukem.

Zahrnuje také sprej se sprejem, který lze zakoupit v obchodě nebo připravit doma.

Můžete také použít čistič oken kropením rukojetí a po jejich setření suchým hadříkem. Při použití této metody se roztok dostane do těžko přístupných míst a rozpouští tuk.

Lidové léky

Existuje poměrně málo nástrojů babičky, které lze vyrobit doma z nejběžnějších materiálů. Vždy se nacházejí v téměř každém domě.

Citronová šťáva

Po zpracování tímto způsobem zůstane v kuchyni příjemná citronová příchuť. Práce s použitím tohoto zástupce citrusových plodin se provádí v následujícím pořadí:

 1. Vezmeme jeden citrón, vytlačíme z něj šťávu, pak vezmeme kartáček na zuby (který už nebudeme používat k čištění zubů) a podle potřeby namočíme pera do kruhových pohybů.
 2. Pokud po této kontaminaci zůstane, vezmeme dodatečně jedlou sodu a střídavě ji namočíme, pak do šťávy, pak do sody, vyčistíme zbytky.
 3. Po umytí vlhkým hadříkem nebo houbou autřete suchým ručníkem.

Důležité!

Rychle aplikovat řešení tímto způsobem, zatímco probíhá proces zhášení.

Ocet odstraní zápach a odstraní nebezpečné bakterie

Pokud jsou knoflíky odnímatelné, nasměrujeme roztok stejného podílu vody a octa do hrnce, opatrně vyjměte knoflíky ze sporáku, dejte je do zředěné kapaliny a nasaďte na střední teplotu, přiveďte k varu a vařte 6-8 minut. Po vyjmutí ochlaďte a otřete ručníkem až do sucha. Na místě.

Pokud nejsou rukojeti vyjímatelné, pak jeden díl octa plus jedna část vody by měla být zředěna postřikovačem, opatrně postříkat rukojeti, chvíli počkat a pak je otřít čistým, suchým ručníkem nebo papírovým ručníkem.

Mýdlo na praní prádla

U odnímatelných regulátorů pracuje tato metoda:

 • vezměte umyvadlo nebo velkou pánev (hlavní věc je, že tam všechno sedí);
 • mydlo mydleme na hrubém struhadle do nádoby, naplníme ho horkou vodou (asi 80 stupňů);
 • se míchá, dokud se mýdlo nerozpustí (detergent na mytí nádobí, prací prášek);
 • opatrně spusťte pera do výsledného roztoku, přidržte 20-30 minut (v závislosti na stupni znečištění);
 • poté, co uplynula doba, najdeme zbytečný kartáč na zuby a pečlivě vyčistíme regulátory ze všech stran, opláchneme vodou.

Po tomto čištění budou odnímatelné regulátory opět svítit jako nové.

Poradenství!

S velmiSilně znečištěný proces má být zvýšen na 10 hodin.

Toto řešení lze použít také pro kotce, které nelze odstranit. Použijte k tomu měkkou stranu houby, poté, co na ni nanesete roztok, a pečlivě otřete místa znečištění. A pak odstraňte zbytky hadru nebo papírové ubrousky.

Čpavek

Tento přípravek pomůže odstranit velmi silné a staré nečistoty, pokud se práce provádí v následujícím pořadí:

 • zřeďte jednu část vody jednou částí amoniaku;
 • ponoříme tampon tampónu a aplikujeme výrobek na povrch; těžko dostupná místa jsou ošetřena vatovým tamponem a párátkem;
 • vyčkejte několik sekund a zbytky znečištění omyjte čistým vlhkým hadříkem.

Poradenství!

Sůl lze také použít k čištění nábytku, nádobí, kohoutků v kuchyni a koupelně a dokonce i předmětů z drahých kovů Čištění s tímto nástrojem se s výhodou provádí v masce, aby nedošlo k jeho otrávení parami.

Chemikálie pro domácnost

Pro ty, kteří jsou zvyklí nakupovat čisticí prostředky a detergenty v chemických skladech pro domácnost, existuje obrovská rozmanitost a výběr.

Chemikálie pro domácnost se skládají z různých zásad a rozpouštědel s přidáním mýdla a dalších složek. Pomocí těchto nástrojů také nezapomeňte na bezpečnostní opatření, která jsou následující:

 • práce v rukavicích;
 • přísně dodržovat pokyny;
 • po ošetření vzduchem v místnosti.

Je vhodné si myslet před nákupem prostředků v obchodě, protože jsou dražší a ne tak účinné jako domácí drogy.

Opatření

Před zahájením zpracování odpojte napájecí kabel z elektrické zásuvky a zavřete ventil přívodu plynu.

Doporučuje se používat rukavice, aby nedošlo k poškození pokožky rukou, protože tato řešení obsahují skutečně účinné složky. Použijte ochrannou masku a po zpracování zkontrolujte pokoj.

Nemíchejte roztoky, které se liší složením.

Co dělat, aby byly rukojeti čisté

Aby byly držáky regulátoru vždy čisté a vydržely déle, také aby se zabránilo hromadění mikrobů, pravidelně je po každém vaření otřete speciálními ubrousky nebo vlhkým hadříkem, ponořte do čisticího prostředku nebo čisticího prostředku, udržujte ruce čisté.

Vyberte si produkt, který vám nejlépe vyhovuje, dodržujte naše doporučení a nezapomeňte na bezpečnostní opatření. A nechte vaření přinést jen radost a potěšení.