Jak vyčistit semišovou bundu od nečistot a mastných skvrn

Obvykle jsou semišové oblečení v péči opatrné, takže ne každý se rozhodne nosit je. Ale pokud již máte výrobek vyrobený z tohoto materiálu na věšáku, nebuďte příliš líní a zeptejte se, jak čistit si semišovou bundu doma.

Vlastnosti péče

Podle struktury je semiš poněkud podobný froté osušce - díky svému jemně fleecovému povrchu dokonale absorbuje vlhkost. Po zaschnutí se stává tvrdou a může se dokonce deformovat, proto je voda ve velkém množství kontraindikována.

Společně s výrobkem, výrobky pro péči o péči: sprej, krémová barva, různé čistící kartáče. Před prvním ošetřením vysajte produkt, aby se odstranil výrobní a skladovací prach.

Stejně jako jakákoli věc vyrobená ze semiše musí být nová bunda ošetřena speciálním aerosolem: zakryje povrch tenkým filmem, který chrání materiál před prachem, nečistotami a vlhkostí. Čas od času aktualizujte ochrannou vrstvu a pak bude mnohem snazší čistit semišovou bundu doma.

Po každé ponožce odstraňte prach a drobné nečistoty pevným kartáčem. Pokud je bunda mokrá, nespěchejte ji čistit, aby se nečistoty neotáčely ještě hlouběji do hromady. Vysušte, zavěste na ramínka v teplém prostoru daleko od baterie, topení.

Boj proti mastným oblastem

Manžety, límec a kapsy jsou nejrychlejší, aby se utíraly.

  • Nejprve udržujte kontaminované oblasti nad varnou konvicí a parní materiál. Parní lázeň může být také uspořádána s parním čističem nebo parníkem na železo. Povrch otřete pryžovým kartáčkem nebo běžným školním gumem, abyste zcela otřeli klky.

Když parní plášť s pomocí železa, v žádném případě se nedotýkejte horké podrážky zařízení na semiš. Stačí jej přivést na povrch, zapnout funkci páry.

  • Pokuste se očistit límec mastných skvrn octem: zřeďte ho polovinou vodou, navlhčete kosmetický disk roztokem a povrch důkladně otřete. Vyměňte kola tak často, jak je to možné, zejména pokud čistíte nečistoty z lehké bundy.
  • Slanost lze zbavit úpravou manžet a límce čpavkem. Příprava sklenice roztoku bude trvat jen několik kapek. Očištěný prostor otřete čistým hadříkem, osušte a umyjte gumovým kartáčkem nebo gumou.

Odstraňování skvrn

Snažte se zbavit skvrn, když jsou ještě čerstvé.

  • Naplňte mastná místa škrobem, mastným práškem, lehce vmasírujte do materiálu a nechte chvíli působit, aby čistič lépe absorboval znečištění. Zbytky opatrně odstraňte štětcem.
  • Pro hnědou bundu jsou kávové výlisky vynikajícím sorbentem a činidlem snižujícím barvu. Způsob jeho použití je takovýstejně jako čištění semiše se škrobem.
  • Je lepší čistit světlý semiš směsí připravenou ze sklenice odstředěného mléka a lžičky sody. Pro zvýšení čistícího účinku přidejte půl lžičky peroxidu vodíku. Ošetřené oblasti omyjte vlhkým hadříkem, abyste setřeli zbývající mléko.

Po mokrém čištění se semiš často stává houževnatým. Přineste měkkost materiálu s parní lázní a školní gumou. Buďte opatrní: lehký semiš je třeba čistit bílou gumou!

  • Můžete se zbavit mastných skvrn solí: posypte s ním požadovanou oblast, jemně ji otřete. Po 10 minutách se vytřepe sůl.
  • Staré mastné skvrny se dobře čistí leteckým benzínem a mastkem. Vytvořte s nimi kaši, naneste na povrch, otřete a otřete štětcem gumovým kartáčkem. Tuto metodu lze použít k odstranění límce.

Složité znečištění

Jak čistit semišovou bundu z tvrdohlavé špíny? Snažte se ho zbavit mýdlovým roztokem. Mýdlo rozpusťte v teplé vodě, namočte měkký hadřík a povrch otřete. Před zpracováním zavěste bundu na závěs, jemně ji položte na stůl, abyste ji mohli pohodlně vyčistit. Odstraňte zbytky pěny vlhkým, čistým hadříkem. Zavěste sako tak, aby přirozeně zaschlo, otřete potřené oblasti gumou.

Existuje další účinný způsob. Kontaminované oblasti otřete vlhkým mýdlem, počkejte, až uschne.Opatrně ho otřete pevným kartáčkem, otřete ošetřené plochy bavlněnou podložkou namočenou v leteckém benzínu. Vždy vyměňujte disky za čisté. Zavěsit bundu na balkon, aby se uvolnil zápach benzínu.

S náležitou péčí vám bude semišová bunda trvat více než jednu sezónu.