Jak vyčistit srst z mutonu

Mouton kožešina - oblečení jsou útulné a luxusní. Aby to vždy vypadalo nové, naučte se, aby se o něj náležitě starala. Měli byste mít kartáče na česání kožešin, stejně jako speciální případ pro skladování drahé položky. Po zimním období nebo při náhodném znečištění musí být srst vyčištěn.

Pokud z nějakého důvodu nedůvěřujete pracovníkům čistírny a rozhodnete se pracovat na svém oblíbeném kožichu sami, povíme vám, jak čistit moutonový kožich doma.

Odstranění nátěru z skvrn

Pokud má váš mouton světlou barvu, měli byste srst pozorně sledovat. To neznamená, že srst by měla být čištěna několikrát denně, ale musí být prováděna pravidelně.

Už jste vyzbrojili kartáčem na srst, nyní musíte řádně prozkoumat kožešinové oblečení. Nejvíce ošklivé, mastné skvrny tvoří kapsy, rukávy a límec. To se nestane okamžitě, ale po sezóně ponožek, takže byste měli vyčistit kožich před uvedením do skříně na léto.

S benzínem se můžete zbavit mastných skvrn. Ale nespěchejte na manželovo auto - benzín, který je naplněn auty, není vhodný pro zpracování kožichů.

Pro čisticí prostředky z přírodní kožešiny se používá pouze oktanový plyn vysoké kvality. Neobsahuje nečistoty, kromě toho mátěkavých vlastností. Proto byste se neměli obávat zápachu - letecký benzín rychle zmizí.

Za účelem získání leteckého benzínu není vůbec dobré seznámit se s piloty. Výrobek je volně prodáván v domácích supermarketech.

Koupili benzín, ale stále se nerozhodli, jak moutonový kožich vyčistí doma. Zředěný benzín - neřeďte, aplikujte pouze na místa nebo na celou srst? Řekneme to.

Letecký benzín nemusí být ředěn. Nasaďte si rukavice, navlhčete houbu benzínem a otřete mastné skvrny a žluté pruhy. Počkejte, až srst zaschne a vůně se zcela vypaří. A nosit kožich.

Všechny postupy benzínu tráví ve vzduchu. A nesnažte se kouřit v procesu čištění!

Aby bylo možné osvěžit světlou srst, můžete ji ošetřit peroxidem vodíku. Prodám peroxid v lékárně 3%, polovinu zředit vodou a zpracovat celý kožich s vlhkou houbou. Bez nadměrného fanatismu zkuste srst silně mokrý. Po vysušení na vzduchu a dobře vyčistěte.

Čištění suchým škrobem

Mouton lze čistit a sušit. Natřete srst na velký stůl nebo na podlahu. Narovnejte límec a rukávy. Škrábněte škrob rovnoměrně po srsti. Lehce si otřete prsty do kožešiny. Před očima změní škrob barvu, stane se ošklivou, šedou. Byl to on, kdo sbíral všechny nečistoty z kabátu.

Pokud škrob získal velmi intenzivní špinavou barvu, opakujte zpracování. Vaše prácejistě budou korunováni úspěchem, srst bude svěží, lesklá, naprosto čistá. Samozřejmě, poté, co si důkladně kartáčujete kožich.

Alternativa ke škrobu

Funkce škrobu bude úspěšně převzata otrubami. Jídlo, které jste si koupili s cílem očistit tělo a bezpečně zapomenout, a to jen jednou, to udělá. Manipulace s čištěním je stejná jako v případě škrobu.

Můžete vařit otruby sami. Rozemele syrových brambor rozemele na mlýnek na maso nebo mixér - dostanete nejpřirozenější a vysoce kvalitní otruby! Pouze před použitím k čištění srsti je třeba důkladně zahřát.

Použijte lehký škrob pro čištění lehké kožešiny a teplé otruby pro tmavou srst.

Závěrečná etapa

Aby bylo možné konečně aktualizovat srst z mutonu, budou zapotřebí vlašské ořechy. Měly by být vyčištěny, rozemlety, zabaleny do tkaniny nebo gázy a rovnoměrně ošetřeny kožešinou. Nasekané ořechy vypouštějí olej, který má příznivý vliv na srst - dostává lesk, krásně nalije. Po ošetření oříšků znovu srst srsti znovu.

Závěrečná malá rada: nezapomeňte si koupit netkaný obal pro uložení kožichu ve skříni. Pomůže udržet srst dlouhou dobu čistou.