Jak vyžehlit bundu z umělé kůže

Určitě máte oblíbený kus kvalitní koženky - pohodlný, trvanlivý a praktický, ale někdy vás to rozčílí, že tento materiál vrásky dostatečně rychle? A pokud se můžete nějakým způsobem smířit s zmačkanou kabelkou, sotva můžete nosit sako, aniž byste jej předtím museli vytlačit. Buďte opatrní: náhrada kůže vyžaduje zvláštní péči a nemůžete ji pohladit bez malých tajemství.

Podívejme se na to, jak se starat o výrobky z umělé kůže, zejména o to, jak je možné žehlit. Koneckonců, klasické použití železa nebude fungovat, pokud nejste připraveni na nový nákup.

Suché žehlení

Roztáhněte bundu co nejvíce rukama, jemně vytáhněte materiál na zmačkaných místech a zavěste ho na závěs.

Důležité! Zvedněte závěsy přesně podle velikosti výrobku: jinak získáte nulový výsledek.

Nejčastěji se rukávy zhroutily? Udělejte těsný polštářek malých polštářů a ručníků, umístěte je do rukávu. Doufáme, že další den bude materiál dokončen bez vaší účasti a nebude nutné ho žehlit.

Zpracování za mokra

Obraťte bundu z koženky dovnitř, navlhčete podšívku. Můžete použít sprej. Jen to nepřehánějte: umělá kůže, jako je přírodní, nemůže být vysoce hydratovaná. Jinéslova - od podšívky by neměla kapat! Vraťte se, pověste na závěs. Opatrně narovnejte všechny zbytečné záhyby, nechte jeden den schnout při pokojové teplotě. Na ulici nedělej!

Impregnace glycerinem

Navlhčete měkký hadřík z glycerinu, otřete místa, kde jsou záhyby a záhyby. Celý povrch bundy můžete nasýtit glycerinem. Produkt nechte na věšáku tak, aby materiál změkčil a zcela se vyrovnal.

Napařování

Koženka v její struktuře není tak pružná jako kůže, takže není snadné ji bez vysoké teploty pohladit. Pokud výše uvedené metody nepřinesly výsledky, přijměte drastickější opatření:

  • Otočte bundu z imitace kůže dovnitř.
  • Ve velké umyvadlo (vana), vytáčení horké vody.
  • Nad ním zavěste na ramínka zmačkaný výrobek.
  • Po půl hodině umístěte ramínko s kabátem někam do místnosti tak, aby materiál vyschl při své přirozené teplotě a vlhkosti.

Pokud jsou pouze rukávy pomačkané, budete potřebovat železo, ale neměli byste žehlit, ale stačí, abyste parní místa otryskali. Opět pošlete bundu na ramínka, vyndejte z ručníku váleček ven do vytočené objímky a poté ošetřete požadované oblasti železnou párou. Nedotýkejte se materiálu a otparivayte dlouho - klikněte na tlačítko a okamžitě uvolněte. Vzdálenost od žehličky k bundě by měla být 10-15 cm, vyhlazené místo vyhladit rukama, neotáčejte ji na přední stranu, nechte věc „odejít“ a po půl hodiněMůžete vidět, jak rukávy rukávy.

Varování! Některé výrobky z velmi měkké a jemné koženky nelze žehlit, protože kůže je rozvrstvená přímo před očima. To je pro takový materiál napařování - ideální způsob, jak vyhladit záhyby, ale pokud se vám nepodařilo poprvé vyrovnat kůži, opakujte napařování, protože je v každém případě bezpečnější než žehlení.

A pokud je stejné železo?

Pokud je na etiketě výrobku uvedeno, že je možné žehlení, můžete jej vystavit riziku. Řekněme hned, že povolení ke žehlení v klasické verzi se nenachází na všech věcech z koženky. I když se firma - výrobce "dopředu" na žehlení, ani přemýšlet o tom z přední části materiálu.

Koženka je odlupována z vysokých teplot a vlhkosti. Proto se práce se žehličkou provádí pouze zevnitř a bez napařování.

Za prvé, žehlte malou plochu, podívejte se na reakci náhrady kůže. Pokud nedochází k deformaci kůže, jemně pokračujte žehlením. Další nuance: bunda, kterou se chystáte železo, by měla být čistá. Nechcete být kontaminováni pod vlivem vysoké teploty ještě hlouběji do kůže nebo se objevovat na jejím povrchu.

  • Vypněte přívod páry, nastavte žehličku do režimu minimálního vytápění, jako je tomu u vlny, hedvábí.
  • Otočte bundu naruby, jemně ji vyrovnejte na žehlicí desce.
  • Žehlení je nutné s lehkými pohyby, sotva se dotýká materiálu.
  • Je-li správní rada bez zvláštních opatřeníVsuňte váleček z ručníku do pouzdra. Nepoužívejte tuto radu - dostat šipky na kůži, ze které bude téměř nemožné se zbavit.
  • Okamžitě vytočte vyžehlenou bundu, zavěste ji na závěs a, i když je materiál teplý, opatrně vyhlaďte všechny nepravidelnosti a záhyby. Po půl hodině můžete nosit vyžehlené věci.

Pokud se obáváte poškození své oblíbené věci a nechcete ji riskovat, obraťte se na čisticí prostředek. Odborníci se o výrobek postarají.