Jak vyžehlit kabát z různých druhů tkanin

Kabát, jako atribut svrchního oděvu, by měl vypadat bezchybně. Jakékoliv záhyby a záhyby na tkanině - malý mínus na váš ekonomický talent a obrovský mínus přitažlivost obrazu. Rozcuchaný kabát je důkazem neopatrnosti, takže se učíme železné věci z různých druhů tkanin.

Je jasné, že srst z alpaky nebo roušky je v péči o polyesterové oblečení - každý materiál má určité vlastnosti. A budeme se jimi řídit.

Nejjednodušší: žehlicí syntetika

Mnozí z nás milují svrchní oděv, vyrobený z polyesteru, protože je trvanlivý, nenechá chlad a vlhkost a nečistoty se nelepí na tkaninu. Je pravda, že takové materiály nemají rádi vysoké teploty, takže žehlení doma není vždy dobře tolerováno. „Když jsem se dostal do spěchu“, železo může zanechat nejen popáleniny na polyesteru, ale i přímé díry.

Důležité! Aby nedošlo k poškození vašeho oblíbeného kabátu, nezapomeňte si přečíst tipy na štítku oblečení a zvolit správný způsob ohřevu žehličky.

Běžné žehlení

Polyesterové svrchní oděvy jsou zřídka pomačkané. Stává se to až po mytí, takže hlavní je řádně osušit.mokré syntetické materiály. A dokonce i drobné vady sušení k odstranění železa.

Nejdříve železo, které je obvykle šito z vnitřku výrobku, na něm nastavuje teplotu ohřevu.

 1. Pokud je povlak vyroben z polyesteru na tenké textilní podšívce, může být výrobek vyhlazen chodbou železa pouze z nesprávné strany.
 2. Pokud hovoříme o zimním oblečení s izolací, vyžehlíme věci z přední strany, ale nezapomeňte použít vlhkou podložku: gázu, tenkou bavlněnou tkaninu, která se nachází doma.

Napařování

Někdy se stává, že na jedné věci z polyesteru můžete vidět povolení pro jemné žehlení a na druhé ikoně železa se přeškrtne. Jak v takovém případě žehlit kabát? Parní záchrana. Zvolte režim pro jemné tkaniny, povlak upevněný na držáku nebo závěsu. Udržujte přístroj 10 cm od materiálu, vezměte jej shora dolů.

Nejdříve páru opřete, rukávy a ramena, pak jděte dopředu, zakončete límcem a kapucí. Pokud není k dispozici speciální parní stroj, použijte žehličku se svislou parní funkcí.

Po „parní lázni“ nechte polyesterovou tkaninu „odpočinout“ z procedury - zavěste ji do teplé místnosti, ale co nejdále od baterie!

My železné vlněné oděvy

Každý kabát má své vlastní krejčovské a krejčovské rysy, které jen přispívají ke zmatkům při žehlení domu, takže zkuste žehlení se železem jako poslední možnost.

Napařování

Použítkouření, zejména pokud je kabát z alpaky nebo kašmíru. K tomu můžete použít nejen speciální parník, ale také obvyklé moderní železo s funkcí vertikální páry.

Během pravidelného žehlení je snadné zapálit vlněná vlákna a trvale poškodit vzhled stylového předmětu.

Alternativní metoda

Pokuste se vypařit zmuchlané látky v koupelně: použijte horkou vodu, nechte více páry a pověste kabát nad koupel. Když pára zmizí během několika hodin a voda se ochladí, přiveďte výrobek do místnosti, nechte ho uschnout a zavěsit.

Tradiční žehlení

Pokud v domě není parník, je nutné uchýlit se k pomoci železa. Řekněme hned - manipulace je obtížná, musíte jednat opatrně. Zde je algoritmus vašich akcí:

 • Nikdy neprovádějte žehlení kašmíru, alpaky ihned po umytí: materiál musí zcela vyschnout.
 • Nastavte minimální teplotu žehličky. Vyhladit malou plochu přes gázu, pokud povrch není zcela vyhlazený, nastavte větší režim topení.
 • Z přední strany by mělo být žehlení prováděno pouze mokrou podložkou zevnitř ven - bez ochranné vrstvy tkaniny.
 • Nejprve projděte se železem na nesprávné straně a po několika minutách, kdy se povrch ochladí, uchopte přední stranu. Zkušení ženy v domácnosti nedoporučují žehlit tmavý kašmírový kabát zevnitř ven: na místě švů zůstanou ošklivé stopy.
 • Rozložte žehlicí plochu.součástí výrobku, jemně vyžehlete vlhkým hadříkem. Materiál s přídavkem alpaky, železo pouze ve směru hromady.
 • Vyhlazte rukávy: položte je na speciální římsu na žehlicí desce. Pak uchopte záda, límec, klopy. Žehlit ramena umístěním tvrdou podložku pod materiál.
 • Poslední švy zpracovávejte pomocí špičky železa.

Jiné způsoby

Natřete srst na rovném povrchu, jemně vyhlazujte ohyby a záhyby mokrými palmami. Zakryjte místa s vlhkým ručníkem, ponechte v takové poloze na noc. Dejte produkt na ramínko ráno, dejte mu trochu času na to, abyste si pověsili. Použitím této metody je materiál ze zakrytí dokonale vyhlazen.

Odchylky v péči

A konečně, zde je několik tipů, které vám pomohou se starat o srst různých typů tkanin:

 1. Vlněné kabáty, zejména z alpaky a kašmíru, se vždy drží na ramínkách. Neházejte na něj jiné věci, a dokonce ani na párty požádejte o samostatný ramínko.
 2. Nepřenášejte kabelky na dlouhém popruhu s alpakovými kabáty, aby nedošlo k žádným vráskám a plešatým záplatám.
 3. Před uložením krycí vrstvy ji opatrně narovnejte tak, aby na lemu, rukávech a límci nebyly žádné záhyby. Tento materiál je poměrně drsný, a proto bude velmi obtížné ho vyhladit.

A nezapomeňte, že řádná péče o vaše oblíbené věci jistě prodlouží jejich životnost a zachráníte nervy a finance.