Jak vyžehlit pánskou košili

Oh, a tvrdá práce, pokud nevíte, jak vyžehlit košili! A když se pokusíte také o svého milovaného manžela, chcete dělat všechno správně, v ideálním případě. Schopnost rychle a přesně vyžehlit mužskou košili charakterizuje každou ženu jako vynikající hostesku, což znamená hodně v rodinném životě. Svobodní muži v této situaci se ocitnou v nezáviděníhodné pozici - musí si železo vyžehlit své šaty. Proto vám říkáme, jak snadno zvládnout zdánlivě obtížný úkol.

Žehlicí stupně

Začněte železné košile s límcem, manžetami a malými ozdobnými detaily.

Obojek

Nejdříve se postarejte o drobné detaily. Límec se musí natáhnout a vyrovnat, aby nedošlo k hromadě ošklivých šípů. Kosti nutně táhnou, pokud jsou. Některé hostesky železo přední a límec z přední strany, pak jít na špatnou stranu. Takže se pohybujte od rohů dílu ke středu, na přední straně, zabalte hrany stojanu dovnitř a železo. Tato místa okamžitě chytit oko při nošení košili, takže věnujte zvláštní pozornost okrajům stojanu. Na ohybu lze obojek žehlit pouze uprostřed.

Důležité! Po límci, žehlit jho - oblast na zádech pod límcem.Nedotýkejte se tkaniny zadní části.

Manžety

Mladé ženy často dělají velkou chybu, když začnou tahat košili z rukávu, který je až do konce žehlení znovu bezpečně pomačkaný. Hladké manžety zevnitř, jako by je valily, pak jdou ven. Otevřete a vyhlaďte dvojitou manžetu bez ohybu.

Rukávy

Snižte šev mírně zpožděný podél délky tak, aby se neobjevily žádné ohyby. Začněte žehlit přední část rukávu, jeho bar, pak zadní.

Zajímavé! Nestřelte střelce na košili s dlouhým nebo krátkým rukávem, protože je to špatný tón. To je to, co návrháři zvažují.

Jak správně vyžehlit košili na ochranu rukávů před šípy? Umístěte tuto zranitelnou část na desku tak, aby šipka uprostřed byla zavěšena z desky, žehlte ji na obou stranách, aniž by dosáhla šipky. Rozbitý střed bude třeba rozbalit a pohladit. Přítomnost malých šipek v blízkosti manžety je povolena.

Po límci, manžetách a rukávech jsou v pořádku, jděte do hlavní tkaniny výrobku - polic a zad.

Police

Začněte ze strany, kde jsou knoflíky šity. Nejprve se zapojte do flirtu s knoflíky a horními policemi, pak přesuňte polici a železo zbývající. Tímto způsobem vyžehlete levou polici. Některé hostesky ho nejprve vyžehnou, pak ho vezmou doprava. Zvláště opatrně vyžehlte jho očky, které jsou neustále viditelné. Nenechte se líný, opět chodit horké železo pod límcemstojan a buďte opatrní s tlačítky tak, aby se nedeformovali ze železa.

Zadní strana

Neexistují žádné záhyby, knoflíky, takže je snadno žehleno, jako list. Začněte s bočním švem, horní část zadní části, opatrně obejměte rukáv. Rozbalte košili, projděte železem ve středu zad a jho. Opět rozložte výrobek, dokončete žehlení druhé části kokety, pohybujte se dále podél zadní části k podélnému švu police. Hlavní věc je dobře železo švy mezi zadní a polici a nedělají další šipky na jho!

Pojďme si promluvit o důležitých detailech, konkrétně o teplotě ohřevu železa.

Vyberte teplotu

Uvnitř, pod límcem je na výrobku našita etiketa, kde je uvedena optimální teplota, při které je výrobek žehlen ze specifického typu tkaniny. Tato čísla jsou hlavním vodítkem k akci. Pokud není štítek, použijte naše doporučení:

  • Bavlněné košile vyžehlte, když se podešev železa zahřeje na 150 ° C. Rovněž je vhodné použít páru, i když byla tkanina předem navlhčena.
  • Je-li přítomno propletení polyesterových vláken, snižte teplotu na 110 ° C
  • .
  • Pánská bavlněná košile by měla být správně žehlena bez zvlhčení parou při teplotě železa 110 ° C
  • .
  • Viskóza je lepší než železo ještě mokré. Zahřívejte železnou podrážku na 120 ° C.
  • Len s přídavkem bavlněného železa při vysoké teplotě (190-200 ° C) s maximální parou. Vyčistěte lnu tak, aby se železo řádně vyžehlilo velmi horkým železem (210-230 ° C). Vyžehlit košilehustý přírodní materiál, silně přitlačující tkaninu.

Péče o syntetické tkaniny

Nyní k prodeji jsou košile, které není třeba žehlit. Některé ženy v domácnosti jsou skeptické a stále žehlené, aby se zbavily ohybů, šípů na zbytečných místech. Věci, které nevyžadují pevné žehlení, šité z tkaniny obsahující syntetická vlákna. Čím více syntetických materiálů, tím větší je pravděpodobnost, že nebudete muset žehlit košili. Po umytí takový výrobek nemačkejte, okamžitě zavěste na závěs, narovnejte látku a nechte ji odtéct. Po vysušení můžete bezpečně dát manželovi. Věřte mi, že ocení vaši schopnost bez železa!

Malé triky

Rychle popláchněte jakýkoliv výrobek, který pomůže v režimu pračky „bez záhybů“. Neexistuje žádná taková možnost - prostě nemačkejte a neodšroubujte je silně. Po promytí tkaninu dobře protřepejte a zavěste na závěs tak, aby se narovnal. Nečekejte, až produkt zaschne, a co nejdříve pokračujte v žehlení. Pokud jste nežehlili čas, zabalte suchou látku do navlhčeného froté ručníku nebo sprej.

Důležitá nuance. Tkaninu nikdy nevkládejte z viskózy a nepoužívejte páru ze železa: na materiálu určitě zůstanou ošklivé skvrny od vody.

Pokud se používá pára, zkontrolujte, zda je pára čistá, zejména pokud je tkanina lehká. Je lepší žehlit tmavou pánskou košili zevnitř: takto chráníte materiál před lesklýmipruhy. Všechny ostatní žehličky na přední straně.

  • Zabalte váleček nebo láhev s osuškou - to je to, jak rychle můžete vytvořit zařízení pro žehlení rukávu. S takovým válečkem můžete správně a bez zbytečných střelců pohladit pánskou košili s dlouhými rukávy. Aby se zabránilo žehlení, nechte hadřík mírně vychladnout. Pak pokračujte ve své práci.
  • Žehlená věc musí nutně vychladnout na závěs, teprve pak ji umístit do skříně.

Jak jste viděli, na žehlení pánských košil není nic složitého. Podle stejného schématu si můžete vyžehlit vlastní halenky a dětské oblečení. Pokud jsou ještě nějaké otázky, nabízíme vám možnost prohlédnout si tematické video.