Jak vyžehlit tričko z různých druhů tkanin

Trička jsou nedílnou součástí šatníku. Mohou být bezpečně nazývány univerzálním oblečením v zimě, kdy je nosíte pod svetrem, nasazeným na sport. Hall, av létě bez takového oblečení nestačí. Natažené a neuspořádané trička nedávají kouzlo, takže se naučíte, jak se o ně správně starat: řádně umýt, sušit a žehlit. A pokud stroj - stroj porozumí jemnostem praní, povíme vám, jak se bude žehlit. Stačí je uvést do praxe.

Obecná pravidla pro žehlení

Vaše oblíbená věc může být velmi snadno zkažena nesprávným žehlením, zejména pokud je výrobek potištěn nebo je to polokošile, tak jděte do postupu s plnou odpovědností.

Pro žehlení použijte plochý měkký povrch. Pokud není k dispozici žehlicí prkno, přikryjte stůl, podlaha je několikrát složena listem nebo přehozem.

Důležité! Čím tenčí je výrobek, tím tlustší by měl být materiál na žehlicí ploše.

Po umytí pečlivě zkontrolujte tkaninu. Je-li T-shirt skvrny, pak železo brzy. Vystavení vysokým teplotám pouze posílí pozici místa - zůstane s vámi navždy. Proto se snažte vyrovnat s obtížnou kontaminací ještě před hlavním praním. Toto je povinné pravidlo.

Jak vyžehlit tričko, abyste se vyhnuli záhybům alesklá místa? Žehlit ze zadní strany, zejména pokud je to barevné nebo tmavé tričko. Lehké plátno lze vyžehlit zepředu. Teplotní režim zvolte na základě typu tkaniny. Tyto informace naleznete na etiketě výrobku.

Aby nedošlo k zanechání šípů na rukávech, na okraji ramene za železem, použijte speciální stojan na žehlicí prkno nebo ručník navinutý do válce. To je důležité zejména při žehlení polokošile.

Vyhlazte tkaninu podél její délky, aby nedošlo k natažení materiálu.

Sekvence žehlení. Nejprve se postarejte o drobné detaily: rukávy, kapsy. Na polokošile, železo nejprve zapnul placket, manžety a límec. Pak můžete vyžehlit přední stranu, pak zadní.

Pokud neplánujete nosit věci ihned po žehlení, počkejte, dokud materiál nevychladne a teprve poté je pošlete do skříně.

Je lepší držet trička ve skříni, ne poskládané, ale na ramínkách, zejména pokud je věc zdobena potiskem nebo je to polokošile.

Oblečení z různých tkanin

Trička jsou obvykle vyrobena z viskózy, bavlny, polyesteru a smíšených tkanin. Zvažte, jak se železné výrobky různé kvality.

Viskóza

Jak vyžehlit viskózové tričko? Tento materiál je snadno rozdrcený a má strach z vysoké teploty, takže ho žehlte za podmínek minimální teploty přes tenkou tkaninu nebo zevnitř.

Bavlna

Bavlněný materiál má vysoké teploty při žehlení (220 ° C). Je důležité, aby nedošlo k přesušenítkanina po umytí, protože to nefunguje rychle vyhladit. Pokud je hmota silně pomačkaná, můžete ji navlhčit rozprašovačem a nechat ji několik minut zapnutou tak, aby se tkanina „vzdálila“.

Polyester

Odvápněte věc, aniž byste se dotkli podešve ze železa na materiál, zakryjte odizolované místo gázou a vyžehlte ho v hedvábném režimu. Pokud je tričko velmi vybledlé, navlhčete tkaninu, přes kterou budete žehlit výrobek - tím se zvýší účinek páry.

Pokud polyesterové tričko správně usušíte, můžete to udělat bez žehličky: ihned po umytí mokrým výrobkem protřepejte, vyrovnejte, vyrovnejte záhyby a volně zavěste na prádelní šňůru od slunce.

Tipy - asistenti

Módní výrobky s potiskem, kamínky a jinými povrchovými úpravami mohou vážně poškodit žehličku - tisk se bude lepit na podešev, kamínky se roztaví nebo zcela zhasnou. Řekněte nám, jak železné věci s ozdobným lemem:

  • Tričko s nálepkou, železo pouze na nesprávné straně. Dbejte na to, abyste pod vzor umístili bílý papír, aby nedošlo ke znečištění žehlicího povrchu.
  • Jak rychle vytáhnout košili bez použití žehličky? Za teplého počasí tkaninu navlhčete rozprašovačem a na sebe položte vlhkou látku - materiál bude dokonce vycházet z tepla vašeho těla. Nebo položte výrobek na rovný povrch, navlhčete dlaně čistou vodou a narovnejte všechny záhyby na tkanině. Počkejte, až uschne, oblékněte se a klidně se vydejte na své podnikání.
  • Zdobený výrobeks flitry nebo kamínky, musíte nejprve vyžehlit zevnitř, pak s pomocí napařování, můžete již vyhladit přední straně. Během napařování se nedotýkejte povrchu žehličky, aby se flitry neroztavily.
  • Límec na stylu pólu by měl být žehlen v narovnané formě, bez jakýchkoli ohybů, pod glazurou pod glazurou.

Oblíbené věci si zaslouží být správně žehleny a v každém ročním období byste měli vypadat atraktivně. Postarejte se o své věci a nezapomeňte, že setkání "na oblečení" neztrácí význam.