Jak začít košili: límec a manžety

Dnešní móda nezahrnuje nošení škrobených šatů. Nicméně, v životě jsou slavnostní příležitosti, kdy chcete vypadat speciálně. Na každé důležité události, muž v oslnivě bílé, škrobené košili přitáhne pohledy, což vyvolá dojem úspěšné a sebevědomé osoby.

Jsi-li mladá žena dost na to, aby si našla košili, nejspíš nevíš. Vaše chyba v tom není - ruční mytí a jiné manipulace s prádlem doma zůstaly jen v paměti vašich babiček, které v mládí neměly jen automatickou pračku, ale i aktivátor. Povlečení bylo umyto rukama, vařené, škrobené, dokonce i modré. Využijeme jejich dovedností a naučíme se škrobit oblečení sami.

Co budete potřebovat

 1. Škrob bramborový nebo rýžový.
 2. Velká kapacita prádla.
 3. Voda.

Příprava lnu

Škrábání košile nebo jiného oblečení je možné pouze po hlavním praní. Strávit ji v pračce, v režimu, který je vyžadován pro tento typ tkaniny. Nejčastěji se obvykle bavlněné oděvy škrobují, které jsou prát na dostatečně vysoké úrovniteplota Proto není vhodné přidávat do bubnu syntetické věci, které šetří peníze.

Pokud umyjete bílé bavlněné pánské košile, je pro ně lepší zajistit samostatné praní. S předem namočeným a dvojitým opláchnutím.

Batistovye, šifónové košile nemají rádi vysoké teploty během mytí. Předpírka je pro ně nepovinná a opláchne se snadněji než bavlna.

Vyberte metodu

Prádelna může být škrobnatá. K tomu existují tři metody:

 • Tvrdý - vhodný pro manžety, obojky, lékařské čepice, kuchaře atd.
 • Polotuhý - používá se jako primární pro bavlněné výrobky.
 • Měkké - pro tenké tkaniny, pletené zboží, ložní prádlo.

Příprava pracovního řešení

Počínaje pivovarským škrobem. Je to snadné. Pokud víte, jak vařit želé, pak víte vše o škrobu. Nejprve zředěte suchý škrob na malé množství studené vody. Neustále míchá, nalijeme hustý proud do vroucí vody. Když kapalina zahušťuje, vyjměte ji z ohně a nechte vychladnout.

Doma je tak jednoduché připravit škrobový koncentrát, se kterým budete škrobit košile.

O čase a tuhosti

Po ochlazení koncentrátu škrobu jej zřeďte čistou vodou v takovém množství, aby připravený oděv mohl být zcela ponořen. Udělejte to v kontejneru, který jste připravili předem. Posloupnost v tomto případě je velmi vysokáje důležité. Je správné nejprve připravit roztok a až po jeho spuštění do košile. Naopak, nedoporučujeme to dělat - místo husté a hladké tkaniny se dostanete zmačkaný a křehký, což nebude možné zvládnout.

Nyní o koncentraci roztoku.

 1. Pro přípravu tvrdého roztoku použijte 2 lžíce škrobu, který se vaří s 1 litrem vody.
 2. Polotuhý roztok - 1 lžička na litr.
 3. Měkký roztok - lžička na litr.

Proces probíhá

.

Ponořte prádlo do homogenního, viskózního roztoku škrobu. Pokud chcete, aby tkanina lesk, rozpusťte lžíci soli v roztoku škrobu.

Prádlo nechejte v roztoku po dobu 15-20 minut, nechte jej dobře vsáknout škrobem. Pokud si škrábnete košili, sušte ji na ramenou, takže nebude možné vytvořit další záhyby.

Nečekejte, až se škrobové oblečení zcela vysuší. Pat to mokré a nakonec vysušte.

Obojek a manžety

Pokud nechcete košile úplně škrábat, z nějakého důvodu se vám nelíbí, doporučujeme vám, abyste obojky a manžety bavlněných předmětů vystavili tomuto zpracování. Škrob, získají tuhost a dokonalý tvar, nebudou se vrásčit a zašpinit.

Přemýšleli jste, jak škrobit límec a manžety správně, bez ošetření zbytku látky? Velmi jednoduché. Škrob vařte v těsném poměru. Nechte vychladnout a spodní límec, jeden, a druhý manžety v pořadí.Udělejte to třikrát nebo čtyřikrát a zavěste košili, abyste uschli. Opět na ramínkách.

Škrob je snazší

Můžete prát prádlo v pračce. K tomuto účelu nalijte roztok škrobu do prostoru pro klimatizaci - oblečení bude škrob během procesu oplachování.

Domníváme se však, že je vhodnější ruční metoda. Opatrnější a lepší.

Chyby, které potřebujete vědět

 • Zředí se pouze studenou vodou. V teple se lepí do lepkavých hrudek.
 • Koncentrujte škrobový koncentrát pouze ve vodě při pokojové teplotě ne vyšší než 20 ° C.
 • Nepřekračujte dávkování. Připravte koncentrát správně. Škrob věci v příliš tlustém řešení, riskujete, že pokazíte výrobek.
 • Žehlit škrobové prádlo mírně vlhké. Pokud je předmět suchý, znovu ho ponořte do studené vody, jemně opláchněte a znovu osušte.

Pokuste se trochu přikrýt povlečení. Možná budete chtít nový smysl pro čistotu.