Jak zahodit bundu dolů

Naučili jste se umýt sako, a aby to vypadalo z obchodu, musíte ho vyžehlit. A aby to bylo kvalitativně a správně, jinak se mohou na povrchu bundy objevit zbytečné záhyby a barva se může změnit díky dotyku horké podrážky ze železa. Úzkost je přítomna a je naprosto oprávněná. Pokusíme se vám pomoci a řekneme vám, co je tradiční a ne příliš metodou, kterou můžete výrobek vysoce kvalitní.

Působíme tradičně se železem

Nejprve přezkoušejte etiketu: zkontrolujte, zda můžete materiál, ze kterého je bunda šitá, dokonce i vyžehlit. Když pochopíte všechny složitosti péče, pusťte se do obchodu.

  1. Po umytí je vhodnější žehlit sako na obou stranách. Začněte špatnou stranou - můžete si ho žehlit bez gázy. Přední strana však musí být žehlena přes vrstvu tenké tkaniny, aby nezanechávala lesklé lesklé stopy od železa. Teplota topného tělesa by neměla překročit 110 ° C, pokud je hlavní tkaninou polyester.
  2. Nebuďte líní, abyste poprvé zažili ohřívání žehličky na kusu látky, která je obvykle našita na nesprávné straně jakéhokoliv svrchního oděvu. Pokud materiál obstál, přejděte na hlavní žehlení.

Někdy, po žehlení spodní bundy zevnitř, by neměla být jeho přední strana žehlena. Ale pokud hlavní tkanina nestačíVýrobek položte na žehlicí plochu, přikryjte malou část bundy gázou, železem. Odstraňte ochrannou tkaninu, podívejte se na vrásky a nevyrovnané ostrovy. Pokud jste s výsledkem spokojeni, přejděte na další část bundy.

Důležité! Nikdy nežehlete ani mokrou bundu, nezapomeňte počkat, až plnivo úplně vyschne. V opačném případě bude po aplikaci železa velmi obtížné rovnoměrně rozdělit dolů celý výrobek.

Někdy se na pláštěnce objevují záhyby, které se obtížně narovnávají poprvé. Jak v tomto případě zatáhnout bundu dolů? Projděte se problémovými oblastmi železem a zapněte funkci napařování, zkuste žehlit pouze vrstvou tenké tkaniny, například gázou, jemně zatlačte látku.

Svislá pára

Během normálního žehlení doma je výplň rozdrcená, rozložená, stává se ne tak načechraným. Tomu se lze vyhnout, pokud je vaše žehlička vybavena vertikální parou.

  1. Správně upevněte spodní plášť na závěs, vyberte minimální teplotu napařování.
  2. Ve vzdálenosti 15 cm od materiálu začněte zpracovávat tkaninu. Krok za krokem, pomalu, procházejte celým povrchem výrobku.
  3. Pohybujte se shora dolů, nejprve pěšky po zádech, pak páry rukávy, ramena a přední.

Po svislém napařování se spodní bunda stává tak dobrou, jak je nová - výplň pod vlivem páry se co nejvíce rozšiřuje, tkaninaideálně vyhlazený a nesvítí.

Kvalitativní trik: žehlení bez železa

Nenechte se divit, tato událost je schopná i mladou milenku. Zapamatovat a jednat:

Ihned po dokončení procesu v automatu položte sako na vodorovný povrch a opatrně narovnejte všechny záhyby čistýma rukama.

Aby se materiál udržel co nejmenší, vraťte do bubnu několik tenisových míčků, když si umyjete bundu. Kuličky a výplň se neuvolní a tkanina se co nejvíce narovná.

Dokonce i po řádném vysušení zůstaly prohloubené plochy stále ještě - zavěste si nad horkou lázeň do koupele bundu, nezapomeňte ji upevnit na všechny zipy a knoflíky. Tkanina pod vlivem páry by měla nakonec skončit.

Ujistěte se, že máte dostatek času na vychladnutí materiálu - zavěste výrobek na věšáky a druhý den ho můžete nasadit nebo poslat do skříně k uskladnění.

Trochu trpělivosti a práce - a vaše bunda dolů je opět připravena vás zahřát v chladných zimních měsících.