Jak zahodit sako

Klasická bunda je nepostradatelnou věcí v šatníku, a to jak pro muže, tak pro ženy. Jedná se o vhodné oblečení pro slavnostní příležitosti a nepostradatelný atribut obchodního stylu.

Je nutné mít možnost nosit sako - je důležité ho správně kombinovat s dalšími detaily obleku a také se snažit nehnětit, aby nedocházelo ke znečištění, protože není snadné prát a žehlit sako sami. Samozřejmě, že nejlepší volbou je suché čištění, ale pokud jste se z nějakého důvodu nemohli dostat tam, pokračujte se žehlením. A my vám řekneme, jak to udělat správně.

Příprava k žehlení

Před vytažením bundy se ujistěte, že je dostatečně čistá.

Důležité! Pokud jsou na tkanině nějaké skvrny a nečistoty, budou po tepelném ošetření hluboce vnikat do vláken. Zobrazí je bude obtížné.

Pokud se nevyskytují žádné závažné nečistoty, vyčistěte výrobek i kartáčkem na oblečení. To pomůže odstranit prach a vlasy. Poté položte oblečení na žehlicí prkno. Pokaždé, když ji posunete, opatrně složte záhyby na obložení a na přední straně.

Pro správné vyžehlení materiálu obleku budete potřebovat vlhký hadřík. Bude fungovat jako ochranné těsnění mezi povrchem oděvu a železem. Len je nejvhodnější, alebavlny Nejjednodušší možností je gáza, která musí být během žehlení složena v několika vrstvách a navlhčena. Je lepší vzít oddělenou vodu a nalít ji do šálku. Pokud ji můžete nalít přímo do žehličky, je vhodnější ji navlhčit tkaninou.

Klasické modely obvykle začnou svítit, pokud je budete žehlit přímo na povrchu. Pokud bunda již začala svítit, navlhčete ji a žehličku přes suchou hmotu.

Včetně žehličky ihned nastavte teplotní režim. Návod k výběru tepla je štítek na nesprávné straně výrobku.

Nepokoušejte se žehlit teplejším železem, protože to může poškodit tkaninu a při nižší teplotě bude těžší žehlit.

U věcí z přírodní vlny by teplota neměla překročit 165 ° C.

Algoritmus práce

Je třeba žehlit části v určitém pořadí. Zákon, jak je popsáno níže, se vám bude líbit výsledek práce:

  1. Kapsy. Žehlení začíná s kapsami, z moře. Musí být vypnuty, na úrovni záhybů a žehlit vlhkou hmotou, a poté se přesně vrátit zpět.
  2. Rukávy a ramena. To je možná nejtěžší okamžik. Rukávy i ramena by měly být navlhčeny a žehleny do sucha. Je to velmi užitečný speciální stojan na rukávy. Tyto tácky se prodávají s moderními žehlicími prkny nebo zakoupenými samostatně. Jen žehlení rukávů na desce nebude snadné, ale existuje cesta ven. Použijte válcovaný ručníkVsuňte do pouzdra. Také pro ramínka jsou speciální podložky, a pokud nejsou, upravte ručník znovu. Dávejte pozor na švy, lokty a ramena - musí být pečlivě narovnány a vyžehlené.
  3. Odpovídající, zadní a police. Kdybychom poklepali na předchozí části zevnitř, pak by měla být bunda otočena na přední stranu. Je snadné žehlit zadní a police, a po této fázi lze práci považovat za téměř kompletní.
  4. Obojek a klopy. S těmito detaily se musí zacházet stejně jako s rukávy. I když jsou malé, ale s vrásčitým límcem nebo klopou bunda okamžitě ztrácí svůj vzhled. Měly by se žehlit zepředu přes navlhčený hadřík, stejně jako zadní s policemi. Pokud je část silně lemovaná, vytáhněte ji jednou rukou a opatrně ji naneste druhou. V tomto případě je žádoucí navlhčit nejen hmotu, skrze kterou železo, ale i samotnou část. Je vhodné narovnat rohy ostrým železným výtokem.

Bundy jsou šité nejen z kostýmových tkanin, na prodej jsou také kožené výrobky, modely vlněné a manšestrové. Jejich péče je odlišná a je podrobně popsána v dalších částech stránek. A nyní se zaměřme na vlastnosti žehlení vlněné a sametové bundy.

Vlastnosti vlněných a sametových výrobků

  • Vlněná bunda. Zvláštností oblečení z čisté vlny je, že může sedět nebo protáhnout. Jak vyžehlit sako z vlny? Aby se zabránilo deformaci tkaniny, železo nemůže být neseno na detailech. Používá se pouze na jednom místě,pak další. Na začátku žehlení by měla být bunda mírně vlhká a na konci téměř suchá. Pokud zůstane nevařený, může dojít ke smrštění. Pokud se posadil při mytí, můžete ho při žehlení záměrně natáhnout.
  • Velveteen bunda. Je nutné železné výrobky z hromady se zvláštní pozorností, že neztratili vzhled. Sametovou bundu lze žehlit pouze ve směru hromady a nejlepší je kompletně žehlit výrobek zevnitř. Přední část je navíc žádoucí umístit ne na desku, ale na ručník nebo v ideálním případě na kus netkané textilie.

Tipy a triky

Místo žehlení, můžete parní bundu a zbavit se záhybů. Speciální zařízení je vhodné pro vaření v páře, ale můžete jednoduše pověsit bundu na horkou lázeň nebo se pokusit ji s váhou pohnout. Hladená věc se nedoporučuje ihned nasadit nebo zavěsit do skříně. Nechte oděv pověsit tak, aby neztratil tvar. Chcete-li žehlit pohodlně, postavte se tak, aby světlo dopadalo na levou stranu a šňůra se nepletla pod nohy. Pokud jsou na bundě kovové knoflíky nebo je tkanina doplněna kovovými nitěmi, je třeba je velmi pečlivě vyžehlit. Tyto části se snadno roztaví nebo otupí. Nedotýkejte se tlačítek a nastavte teplotu správně.

Závěrem konstatujeme, že bundy jsou silně zvrásněné před nesprávným skladováním. Pokud je oblek ve skříni stísněný, ramena nejsou správná velikost, tkanina bude nevyhnutelně vrásčitá. Udržujte oblečení v pořádku, pro bundu je lepší mít látkový obal.