Jak zajímavé je použít mýdlové zbytky?

Každý z nás každý den používá mýdlo. Málokdo však ví, že jakýkoli dobrý může být užitečný, takže i zbytky mýdla mohou být použity pro obchodní účely. Vzhledem k tomu, že nikde není mýdlo na konci, zůstávají v něm stejně malé zbytky.

Jak používat zbývající zbytky

Pro začátek můžete jednoduše postupně shromažďovat všechny zbytky mýdla v určité nádobě, kde budou uloženy, dokud je tato banka nenaplní na určitou úroveň. Mýdlo můžete dokonce třídit barvou nebo vůní.

Pro poznámku!

Můžete trochu experimentovat a promíchat mýdla různých barev v jedné nádobě - ​​to nezmění užitečnost použití zbytků. Nakonec dostanete jen vícebarevnou hmotu.

Následně můžete dosáhnout požadovaného množství mýdla a lehce ho roztavit, aby bylo tekuté. Po tom, měli byste nalijte mýdlo do speciálních forem - to bude nakonec udělat dojem na vás.

Vytvořte tuhé vonné mýdlo

Chcete-li vytvořit pevné mýdlo, je nutné třídění podle barvy, pokud nechcete dostat mýdlo ve stylu "jednorožců". To je, samozřejmě, originální myšlenka, ale pak bude vůně smíchána s ostatními, což je v rozporu se samotným konceptem,chceme dělat.

Pro výrobu takového mýdla je nutné provést několik základních kroků:

  • strouhané mýdlo rozetřete, nejlépe pomocí malých, protože bude vhodnější pracovat s menšími částicemi;
  • zřeďte výslednou strouhanku vodou;
  • dejte směs na oheň a vařte, dokud nebude mýdlo zcela rozpuštěno;
  • poté nechte mýdlo mírně vychladnout a vyjměte z tepla;
  • pak vezměte formy - od standardních po neobvyklé velikosti a typy, které se používají k výrobě sušenek nebo ledu;
  • vylijte mýdlo do plechovek a přidejte vonné bylinky nebo jiné zajímavé přísady (můžete dokonce přidat trochu tělového peelingu).

Skutečnost!

Než začnete formy používat, ujistěte se, že je namažte malým množstvím rostlinného oleje, protože to usnadní jejich pozdější použití.

Mýdlo po několika dnech ztvrdne a budete ho moci znovu použít.

Výroba tekutého mýdla

Pokud máte rádi více tekutého mýdla, pak je tento recept pro vás. Rub zbytky mýdla co nejmenší, a pak je smíchat s odvar z bylin, například přidat heřmánku tam. Můžete použít jednoduchou vodu. Mýdlo smíchejte s vodou nebo odvar, aby se získala homogenní hmota.

Pro poznámku!

Aby vaše mýdlo vypadalo jako parfémované, přidejte několik kapek esenciálního oleje.

  • Pro míchání použijte následující poměr: vezměte jedenčást mýdlového zbytku, a pak je smíchejte se třemi díly vody nebo bylinným odvarem.
  • Po tom dejte nádobu na oheň a nalijte do ní směs. Je nutné ho vařit na nízkém teple, aby se následně vytvořila homogenní hmota. Snažte se vyhnout vzniku hrudek.
  • Jakmile se kapalina stane homogenní, vyjměte pánev mýdlem ze sporáku a odložte ji stranou - nechte kapalinu mírně vychladnout.
  • Jakmile mýdlo vychladne, musíte ho nalít do speciální láhve s rozprašovačem, který vám pomůže dostat mýdlo.

Po chvíli, kdy mýdlo stojí, zjistěte, zda je dostatečně silné. V tomto ohledu neexistuje žádné zvláštní pravidlo, proto si vyberte texturu podle svého vkusu.

Později můžete přidat trochu vody, aby bylo mýdlo více tekuté. Kromě toho, zředit výsledné domácí mýdlo, můžete dokonce i za pomoci glycerinu nebo zeleniny a olivového oleje. Tak mýdlo nejen voní dobře, ale také získat hydratační vlastnosti, které budou velmi užitečné pro vaši pokožku.