Jak žehlit pravou koženou bundu

Pro většinu z nás je léto prospěšné, ale kožené výrobky se dlouhodobě nelíbí ve skříni: jsou zmuchlané a ztrácejí svou přitažlivost z takové „letní dovolené“. Jak pohladit přírodní bundu, odstranit záhyby a záhyby? Existuje několik osvědčených a účinných způsobů. Nabízíme několik řešení tohoto problému, vyberte libovolné. Ale hned vás budeme varovat: neměli byste experimentovat a být kreativní s žehlením těchto produktů.

Cesta k naprosto novým věcem

Vždy budete mít čas žehlit železo, ale nejprve vyzkoušejte jemné metody. Připomeňme, že tato metoda je použitelná pouze na nové věci, které jste nikdy nosili. Umístěte kožený kabát, bundu nebo bundu na ramínka, opatrně složte všechny záhyby v rukou a několik dní posílejte do skříně, aby se s ním ostatní šaty nedostaly do kontaktu.

Důležitá nuance: tímto způsobem je možné hladit pouze tenkou kůži.

Výsledek bude nejlepší, pokud závěsy s pláštěm nebo pláštěnkou nejsou zavěšeny ve skříni, ale někde ve vzduchu, například na skleněné verandě nebo balkonu. Věšák je však nutné umístit tak, aby kůže nespadla na kůži.paprsky.

Metoda odstraňování malých záhybů: vazelína a arašídový olej

Malé záhyby, záhyby nelze žehlit, ale jednoduše je potřete běžnou vazelínou nebo arašídovým olejem. Po zpracování vytáhněte sako na balkon do vzduchu. Mimochodem, tato metoda je nejškodlivější, z nějakého důvodu nespravedlivě zapomněli majitelé drahých přírodních oděvů.

Metoda opotřebovaných předmětů: napařování

A pokud věc není nová? Nespěchejte, abyste si vyložili žehlicí prkno! Je možné přirozené žehlení kůže, ale ne příliš žádoucí. Takže nejprve zkuste kouření v koupelně. Mimochodem, pokud hledáte možnosti, jak potáhnout kožený kabát, zastavte se.

Tak pověste svůj oblíbený kožený kabát nebo bundu na svůj závěs a pospěšte si do koupelny. Připevněte ramínko nad koupelnu tak, aby kapky vody nespadly na kůži! Několik minut zapněte velmi horkou vodu a zavřete dveře, aby se místnost naplnila párou, a po několika hodinách vyhodnoťte výsledek.

Udělejte tento obecný páře velmi opatrně. Po parní lázni na pláštěnku nebo sako nechte věci dobře vyschnout. Opět - na balkóně, ve stínu.

Částečné napařování

Jak vyžehlit koženou bundu, pokud je na některých místech pomačkaná? Zapněte žehličku pro maximální vytápění a režim páry. Jen nespěchejte na železo: zde stačí jen pára, zde je algoritmus vašich akcí:

  • Nasměrujte páru na pokrčenou pokožku a železo udržujte 15 cm od nímateriálu. Pro samotnou věc to bude lepší, když ji zavěsíte na závěs a začnete ho párat svisle.
  • Několikrát uvolněte páru, produkt jemně narovnejte a vyčkejte, až materiál vychladne, a pak další část ošetřete párou.

Rychle a efektivně můžete vyžehlit veškeré kožené výrobky a parní generátor pro domácnost (parní čistič). Po zpracování by měla bunda zcela zaschnout bez vaší účasti při pokojové teplotě.

Pokud jiné metody nepomohly

Pokud plné nebo částečné napařování nepomůže, budete muset použít železo. Zde musíte jednat velmi opatrně:

  • Žehli žehličku s minimálním teplem a pouze tkaninou.
  • Nezapomeňte vypnout páru.
  • Když je zmačkaná oblast vyhlazená, odložte žehličku stranou a materiál trochu vytáhněte, abyste opravili ohyby. Vyčkejte, dokud kůže nevychladne. A teprve pak přejděte k další části.

Pokud nedáte málo času na ochlazení materiálu, objeví se nové ohyby a záhyby. Kontrolovat proces žehlení - čas od času zvedněte okraj tkaniny a sledujte, jak se povrch pláště vyrovná. Pokud po žehlení není vyhlazena, zvyšte teplotu ohřevu žehličky.

Výrobek není možné v žádném případě pohnout - vezměte výrobek na suché čištění.

Hostitelce na poznámce

Zde jsou některá povinná pravidla, která by neměla být zapomenuta:

  • Při žehlení kožené bundy nepoužívejte vodu a páru. MokrýMateriál je velmi citlivý na vysoké teploty, proto se může deformovat. Tkanina, přes kterou se chystáte železo, by měla být zcela hladká, bez reliéfů.
  • Nelze vyžehlit kůži lisovanou nebo vytlačovaným vzorem.

Kůže je jemný a citlivý materiál. Proto sako, kabát neskládejte, ale jen v zavěšeném stavu. Všechny knoflíky, zipy, zipy a knoflíky nezasunujte naplno: kožené výrobky musí volně viset na ramínkách! Pak vaše oblíbené věci v příští sezóně nepotřebují páru ani žehlení.