Jak žehlit věci z hedvábí

Šaty z měkkého, tekoucího hedvábí, aby váš obraz královsky luxusní. Je pohodlné nosit hedvábí, ale tkanina je tak náročná a vyžaduje individuální přístup. Hedvábné předměty by měly být pečlivě umyty a žehleny ještě více, pokud je to nutné. Pro vaši informaci: vysoce kvalitní přírodní hedvábí nepotřebuje žehlení, pokud jste jej uložili správně. Není divu, že čínští císaři dávali přednost této konkrétní látce.

Budeme podrobně rozumět, kdy a jak železné věci železit.

Přírodní hedvábí: tajemství žehlení

Jak jsme uvedli v úvodu, po mytí není nutné železnou hedvábnou tkaninu železit. Za předpokladu, že jste je sušili opatrně (na ramínkách) a nesložili ve skříni. Po položení na polici skříně se vytvoří záhyby a záhyby, které mohou zcela poškodit vzhled výrobku. Tradiční horké železo může poškodit ještě více, pokud nebudete brát v úvahu některé vlastnosti tkaniny. Zde je několik pravidel, která pomohou jemně železo přírodní hedvábí.

  • Žehlit věci pouze zevnitř. Je pravda, že je lepší železnou košili nebo halenku z obličeje. Co dělat, když se blůza nebo šaty neobjeví kvůli složitému střihu? Materiál můžete chránit vrstvou tenké tkaniny nebo gázy, složenou několikrát.
  • Předehřátí železa na malém kusu látky, která je našita zevnitř. Pokud požehlení to nezmenšilo velikost, nezměnilo barvu, nestal se tuhý - pokračujte v procesu směle.
  • Nezapomeňte si prostudovat štítek na tkanině - to je základní vodítko pro individuální péči o věc.

Každé žehlení, i když je provedeno správně, nosí hodně materiálu, takže to zkuste dělat jen zřídka.

Důležité! Mokré přírodní hedvábí nelze žehlit: stává se tvrdým. Pokud se chystáte železo silně pomačkané košile nebo šaty, nepoužívejte páru: tkanina bude odlupovat. Faktem je, že hedvábná vlákna z vlhkosti se stávají křehkými a velmi zranitelnými, a pokud jsou ošetřena horkou párou, začnou se rozpadat.

Není možné navlhčit košili, šaty z „divokého hedvábí“ - tkanina by měla být dostatečně suchá, aby nezničila texturu materiálu během žehlení.

Jak železo hodit, když je příliš suché? Správně navlhčete věci: zakryjte je mokrým ručníkem, aby se hmota „vzdálila“, nebo železem přes vlhkou gázu. Sušený produkt můžete ještě parit, aniž byste se dotkli povrchu železem.

Tajemství: pokud se věc objevila během žehlení nebo se objevilo mnoho železných záhybů, opláchněte předmět ve speciálním roztoku: přidejte lžíci glycerinu na 5 litrů vody. Po zaschnutí produktu ho opatrně vyžehlte.

Líbilo se něco velmi dobře a zanechalo skvrnu na železe? Čerstvé popáleniny mohou být odstraněny suspenzí jedlé sody a vody: utřete hadřík s ním a kartáčujte, když směs schne.

Umělé umělé hedvábí

Rayon je méně rozmarný. Ale musí být také pečlivě vyžehlen:

Věci je třeba žehlit, když jsou mokré: tkanina, která je příliš mokrá, bude určitě tuhá a suchá nebude dokončit. Prostě nespěchejte, abyste ho postřikovali ze stříkací pistole, je lepší parit ve vzpřímené poloze a udržet železo v krátké vzdálenosti od výrobku. Nebo žehlit např. Mokrou tenkou látkou, gázou.

Pokud nechcete věci zdobit skvrnami od vody, nevyplachujte látku spreji. Příliš silný proud během páry také zanechává stopy po žehlení.

Oblékněte taftovou košili a železo pouze zevnitř nebo přes gázu složenou v několika vrstvách. Pokud švy začnou svítit, výrobek zcela navlhčete, počkejte, až uschne, při žehlení nastavte nejnižší teplotu na žehlení. Materiál můžete držet nad párou a nechat ho uschnout sám na sebe, rozprostřít oděv na vodorovný povrch.

Acetátové a pletené hedvábí nemá rád ani nejjemnější žehlení. Tyto věci řádně osušte: rozprostřete promytý výrobek na desku stolu, opatrně narovnejte všechny záhyby a záhyby, nechte uschnout v této poloze.

Někdy parní ošetření narovnává umělé látky ne horší než železo: zavěste zmačkanou halenku na 20 minut, položte si košili na horkou vodu, nechte ji uschnout sama.

To je vše, co potřebujete vědět o péči o oblíbené látky císařů. Použijte naše tipy a budete vždy skvělí ve svém milovanémhedvábné šaty.