Jak žehlit věci z polyesteru

Výrobky a oděvy vyrobené ze syntetických materiálů jsou již dlouho součástí našeho života. Například, takový populární materiál jako polyester, výrobci jsou široce používány pro výrobu svrchních oděvů - pomáhá věci lépe udržet jejich tvar, což je činí pevnějšími a odolnějšími. Samozřejmě, že pro horké období nebo v chladném počasí, oblečení z polyesteru nebude nejlepší volbou, ale dostat podzimní bundu nebo kabát z tohoto materiálu je docela přijatelná.

Výhody syntetických tkanin

Výrobky z polyesteru mají nesporné výhody:

 • snadné praní;
 • rychle schnou;
 • polyesterové předměty odolné vůči nečistotám;
 • syntetické tkaniny při mytí nemění svůj tvar;
 • volně pronikají do vzduchu;
 • při opotřebení sotva pokrčený;
 • neztrácejí barvu při mytí a nezmizí na slunci.

Pokud jste si zakoupili pláštěnku nebo sako z tohoto materiálu, budou vám věrně sloužit několik sezón bez změny jasných barev, udržování čistého vzhledu a bez zvláštních obtíží ze strany hostesky v péči.

Jediný negativní

Polyesterové svrchní oděvy však mají jednu významnou nevýhodu - pokud jsou zmačkané,žehlit ji dost tvrdě. Jak vrátit prezentaci vaší bundy nebo kabátu a jak byste se měli o takové věci postarat, abyste se vyhnuli problémům? Řekneme to.

Základní pravidla péče

Aby nedošlo k hledání způsobů, jak zmáčknout silně zmačkanou polyesterovou bundu, je velmi důležité ji řádně umýt. Klíčem k úspěšnému žehlení produktu je optimální režim praní a správné sušení. Pamatujte si několik vlastností polyesteru, což vám pomůže nejen usnadnit žehlení, ale také zcela se vyhnout:

 • Polyester nemá rád horkou vodu, drcení a mračení se v ní, takže maximální přípustná teplota pro mytí tohoto materiálu by neměla být vyšší než 40 stupňů.
 • Aby nedošlo k poškrábání na polyesterové pláštěnce nebo plášti, můžete do vody během posledního máchání přidat trochu antistatického materiálu. Pokud takový dům neexistuje, použijte běžný stolní ocet 9% - zřeďte 2-3 lžíce na litr vody a přidejte do oplachovací nádoby.
 • Pokud otíráte polyester v psacím stroji, nastavte rotaci na nízkou rychlost. Při ručním mytí oděv vyždímejte, aniž by došlo k drcení nebo zkroucení výrobku. Po umytí důkladně protřepejte oděv a teprve poté zavěste na závěs.
 • Po zavěšení saka, dobře vyhladit všechny záhyby. Pokud jste udělali všechno správně, nemusíte si po sušení žehlit oblečení.

Použití železa

Pokud jsou vaše oděvy v důsledku jakýchkoli okolností stále velmi pomačkanépoužít železo. Postupujte následovně:

 1. Pečlivě zkontrolujte oblečení. Pokud je na něm štítek, podívejte se na teplotu, kterou výrobce doporučuje žehlit.
 2. Namočte polyester do studené vody, jemně zmáčkněte a počkejte, až tkanina trochu zaschne.
 3. Malý kus látky se často připevňuje k svrchnímu oděvu, z něhož se šije plášť nebo pláštěnka. Lze jej použít jako prototyp a zvolit optimální teplotu žehlení.
 4. Nastavte seřizovač železa na režim hedvábí a obraťte oděv naruby. Pláštěnka, kabát a další svrchní oděvy začínají být vyžehleny z podšívky, aniž by se na ni tlačila. Aby nedošlo k poškození materiálu, můžete pod žehličku umístit vlhkou gázu nebo mokrý bavlněný ručník.
 5. Pokud po takovém ošetření vypadá srst stále vrásčitá, budete ji muset vyžehlit zvenčí. To by mělo být také provedeno pouze mokrou gázou, aby nedošlo k poškození věci.
 6. Pokuste se jemně zvýšit teplotu žehličky, aby se zvláště narovnaly zvláště zaseknuté oblasti. Před žehlením záhybů zkontrolujte, jak se chová polyester, někde v nenápadném prostoru - například na zadní straně odkládacího límce pláštěnky nebo kabátu.
 7. Po žehlení nedávejte oblečení ve skříni hned - nechte je viset na ramínkách při pokojové teplotě po dobu dvou hodin. Během této doby produkt konečně vysychá a má požadovaný tvar.

Nejlepší způsob, jak se kouřit

Pokud anoPokud jste šťastným majitelem parního generátoru nebo žehličky s vertikálním režimem napařování, zmačkaný polyester vám nedá žádné potíže, protože je to radost, že se věci s tímto spotřebičem pro domácnost mohou líbit. Algoritmus je jednoduchý:

 1. Zavěste si kabát na ramínka. Pokud má vaše zařízení několik provozních režimů, vyberte režim vhodný pro jemné tkaniny.
 2. Začněte vařit, přidržujte generátor několik centimetrů od tkaniny. Pohybující se shora dolů, nejprve parní záda, pak rukávy, ramena a přední část kabátu.
 3. Konečně obojek je obvykle vyhlazený.

S tímto ošetřením, můžete nejen železo polyester, ale také odstranit skvrny, pachy a dát výrobku elegantní vzhled.

Výstup z nesnází

Pokud byste nemohli vyhladit kabát nebo jiné oblečení pomocí železa, ale nemáte parník, neměli byste být rozrušeni. Jedna jednoduchá metoda, kterou naši babičky použili, vám pomůže efektivně vyžehlit oblečení bez jakýchkoliv domácích spotřebičů a zároveň dosáhnout vynikajících výsledků.

Zavěste pláštěnku nebo kabát na ramínka a zapněte všechna tlačítka. Vezměte ji do koupelny, mírně vyhlazte zmačkaný polyester mokrýma rukama a pak zapněte vařící vodu, pevně zavřete dveře do místnosti. Pára, která naplnila koupelnu bude narovnat všechny záhyby - hlavní věc je, že oblečení by mělo být v místnosti po dostatečnou dobu.

Pokud je výrobek hladký, přeneste jej namístnost, kde by měla vyschnout.

Pokud takové pokusy doma nejsou podle vašich představ, můžete se uchýlit k poslední metodě - vezměte si kabát, pláštěnku nebo sako na suché čištění. Tady vaše oblečení, předané do rukou zručných profesionálů, jistě zaujme bezchybný vzhled a bude vám dávat radost z praktičnosti a elegance.