Jak železné kalhoty se šipkami

Kalhoty - ženské i mužské - nejdůležitější část našeho šatníku, bez nich se nedají. Oblečení je pohodlné, vždy relevantní. Přísný oblek si nelze představit bez kalhot s dokonale rovnými šípy, budeme o nich mluvit. Jak žehlit kalhoty po umytí, aby šipky vypadaly stejně jako u nového výrobku? Věda není složitá, ale vyžaduje trpělivost a určitou dovednost.

Příprava pro žehlení

Pokud se řádně připravíte na proces žehlení, výsledek bude vynikající. Aby bylo možné řádně železo šípy na kalhoty, budete potřebovat:

 • Plochý povrch pro žehlení. To může být nejen žehlicí prkno: stůl, jakýkoli plochý povrch pokrytý přikrývkou, bude dokonale vyhovovat;
 • železo, lépe s parníkem, ale pokud dům má jen jednotku sovětských časů, použijeme ho;
 • bavlněné tkaniny nebo gázy z jemného vlhka;
 • sprej nebo postřik vodou;
 • kolíky;
 • malá měkká podložka nebo polštář z měkké tkaniny.

Před začátkem žehlení určete kvalitu tkaniny a zvolte vhodný teplotní režim. Nejčastěji jsou tyto údaje na výrobku, pečlivě zvážit štítek sešit zevnitř. Pokud neexistují přesné informace, nezapomeňte, že syntetické výrobky jsou žehleny při středních a nízkých teplotách, položky z bavlny, vlny a lnu jsou vysoké.

Správné žehleníKalhoty znamenají, že nejdříve by měly být otočeny dovnitř a opatrně zpracovány žehličkou požadované teploty, kapsami, šitou podšívkou (je-li k dispozici), pásem a pásem. Je lepší nebýt líný a hladký široký spojovací šev, dokončení přípravné fáze.

Hlavní etapa práce

Před tím, než se budete cítit pohodlně při žehlení a žehlení kalhot, je třeba přejít na hlavní scénu - žehlení kalhot na přední straně a vytvoření dokonalých šípů.

 • Chcete-li dobře vyžehlit pánské kalhoty, položte je na desku, narovnejte je rukama. Nezapomeňte zkontrolovat shodu dvou vnitřních stranových švů nohou, které by se měly navzájem zcela překrývat. Linie švu přední strany se musí shodovat s linií vnitřního.
 • Horní část věci je složitá oblast s velkým počtem švů. Pravidelné žehlení těchto míst „ukáže“ vnitřní švy, produkt je tak neestetický. Aby se zabránilo katastrofálním výsledkům, vložte do vnitřní části výrobku podložku a látku zakryjte navlhčeným polštářkem a vyžehlte.
 • Jako těsnění pro žehlení vezměte kus gázy nebo tenký bavlněný šátek. Horké železo velmi rychle schne ochrannou tkaninu. Pomocí stříkací láhve nastříkejte provizorní podložku. Pokud je žehlička s parníkem, použijte tento režim při žehlení, ale hadřík navlhčete.
 • Poté, co horní část šla do kalhot, šipky na kalhotách se ještě nedotýkají. Poté, co skončil s jednou stranou kalhot, otočit je a takéžehlte opačnou stranu. Nyní složte horní nohu na stranu. Před vámi - uvnitř druhé poloviny kalhot. Žehli ji parní žehličkou, jak je popsáno výše.
 • Opět otočte kalhoty na opačnou stranu, odstraňte horní kalhoty a žehlte vnitřek druhé nohy.

Hlavní etapa práce je u konce, zbývá zbarvení šípů. Začínáme.

Šipky jsou jen

.

Klasický střih kalhot z pánského obleku naznačuje přítomnost 2 rovných šipek vpředu a vzadu. Jsou výchozím bodem žehlících šipek. Drážky hladce do okrajů kalhot, které budou vodítkem pro žehlení. Tkaninu na kalhoty můžete připevnit na kolejnici na žehlicí plochu, abyste mohli bez obav označit linie budoucích střelců a železa.

Důležité! Než začnete žehlit šipky, ujistěte se, že boční švy obou kalhot jsou stejné a šipky jsou pokračováním šipek. Pouze za této podmínky bude výrobek správně žehlen a šipky se nebudou otáčet a rozptýlit.

Nyní zakryjte žehlicí plochu vlhkým hadříkem, začněte žehlit. Okraje kalhot, kde by šipky měly být, mohou být mírně dotaženy volnou rukou. Tam je další trik, jak dostat šipky na kalhoty vpravo: třít vnitřek střelců kus mýdla. Toto mazivo zpevní šípy, déle si udrží tvar.

Liška: Do vody se doporučuje přidat několik kapek octa nebo amoniaku, aby se textilie navlhčila. Toto řešení také pomůžeopravit šipky, budou méně zmatené.

Je-li styl výrobku vybaven dvěma předními úchyty, je také možné žehlit ruce. Nejprve vyžehlte přední pravou pažbu, pak jděte doleva, ta, která je blíže kapsy. Dále pracovat se šipkami, jak je uvedeno výše.

Po žehlení nechte výrobek mírně vychladnout. Teprve pak ho můžete pověsit do skříně na závěs nebo si ho postavit na sebe.

Chápeme, že při čtení našich pokynů mohou být potíže. Bez jasného příkladu není snadné si představit pravou - levou stranu a všechny druhy triků. Proto Vám představujeme tematické video, které bude odpovídat na všechny otázky.