Jak železné věci pro novorozence

Nesporný axiom: když se dítě objeví v domě, přidají se k obvyklým domácím pracím nové. Mladí mumie se snaží, aby byli v čase se vším: vyrazte všude, nakrmte každého, uklidněte a vyhladěte vše. Někdy není dost dní na to, aby se všechny domácí úkoly vrátily. Proto se nyní pokusíme zjistit, zda se jedná o železné plenky, oblečení pro novorozence; jak to udělat rychle a efektivně, vydělávat pár minut na dovolenou.

Co dělat?

Je na každé mámě, aby se rozhodla, zda se naloží také žehlení pro novorozence. Koneckonců neexistuje jasná odpověď samotných pediatrů. Někteří jsou kategoricky proti zbytečné dezinfekci všeho, co se drobe dotýká. Mikroby, které se více bojí rodičů než arašídy, učí tělo bojovat s infekcemi, což způsobuje přirozené očkování. Kromě toho, žehlení pleny a věci, jak tvrdí většina zahraničních lékařů, absorbovat vlhkost horší a může způsobit pichlavý teplo, podráždění na jemné kůži dítěte. A pupeční rána prostě musí být zpracována včas, a ne zabalit dítě do všeho sterilního.

Jiná skupina odborníků - neméně početná - trvá na tom, že věci novorozence by měly být žehleny pouze na začátku (dokud není pupek uzdraven). Postupem času se sama maminka učí určit, kdy je žehlení nutností.

Argumenty ve prospěch žehlení:

 • Imunita novorozence je stále slabá, proto je v prvním měsíci života nezbytné chránit dítě před bakteriemi. A málo je věřil, že rodiče se neustále snaží umýt dětské oblečení při teplotě 90 ° C. I když je to pravda, sušení na balkóně nebo na baterii v bytě nesnižuje počet bakterií na tkanině. Horké železo a pára mohou zničit téměř všechny bakterie a zcela dezinfikovat věci batolete.
 • Je nezbytné železné pleny, oděvy a pak neutralizovat zbytky detergentů, které u novorozence často způsobují alergie.
 • Přírodní látka po naparování a žehlení se stává měkčí, což je důležité pro jemnou pokožku novorozence. Žehlené švy také změkčují a neprorážejí do těla batole.
 • Hladké pleny vydrží déle.
 • Někdy jsou pečlivě vyžehlené věci prostě nutné, zvláště pokud jedete na kliniku nebo čekáte na svou tchýni.
 • Nakonec, pomačkané věci vždy vypadají nedbale. Ne každá maminka bude chtít, aby její karapuz vypadal trochu jako bezdomovec.

Žehlíme správně

Aby nedošlo k popálení tkaniny a ne přepnutí režimu vytápění za každou věc, třídit vše podle typu tkaniny. Začněte s nízkými teplotami, a proto jemný materiál: hedvábí, chintz, bavlna, flanel.

Nejčastěji jsou pleny vyrobeny z bavlny a flanelels. Tato tkanina miluje vysokou teplotu (190-200 ° C) a páru. Neudrželi jste stopu a materiál je suchý - navlhčete ho rozprašovačem, nechte jej zapnutýněkolik minut, aby se tkanina „vzdálila“. Žehlit na obou stranách, i když železo dokonale pásy. A ta věc není v ošklivých bakteriích, které nikdy nezemřou. Konec konců, moderní žehličky mají velkou parní sílu: během procedury, dokonce ani jednu, ale několik vrstev tkaniny podléhají dezinfekci. Aby se však bavlněná tkanina optimálně vyrovnala, je třeba ji žehlit na obou stranách.

Chintz - materiál je mnohem tenčí, takže je třeba žehlit železem s průměrnou teplotou ohřevu (150 ° C). A jen na jedné straně. Pokud vyberete obličej, bude tkanina lesklá. Tupost dá žehlení zevnitř. Vysušené chintz navlhčete i v případě, že používáte funkci žehlení v žehličce.

Tipy a triky

 • K navlhčení plen před žehlením nalijte do spreje teplou vodu. Absorbuje rychleji a změkčuje tkaninu, díky čemuž jsou vlákna více ušlechtilá.
 • Některé maminky pohltí dětské věci pouze ze strany, která se dotýká kůže dítěte. To je také správné: ušetřený čas lze použít pro odpočinek.
 • Zvýrazněte několik minut a nastavte žehlicí prkno na výšku. To vám ulehčí záda, sníží zatížení svalů paží.
 • Opatrně vyberte žehličku pro žehlení. Mělo by být vhodně umístěno do ruky, mít funkci páry, stříkající, ne příliš těžké. Zkontrolujte tlak páry. Před žehlením vždy zkontrolujte čistotu vycházející páry, žehlicí plochu. Musí být dokonale čisté. Voda proNalije se pouze destilovaná pára.
 • Používejte tipy, které usnadňují žehlení prádla.

A nezapomeňte, že žádné hory žehlicích plenek nenahradí vaše batole odpočinkovou a usměvavou matku!