Jak zkontrolovat kvalitu pracího prášku

Moderní trh s komoditami má širokou škálu detergentů, což je nepochybně dobré. Je zde však i „druhá strana mince“, která je spojena s obtížností výběru nejoptimálnějšího produktu z tak velkého rozsahu.
Stejný prací prostředek může být dobrý i špatný. Například nástroj pro odstraňování skvrn, který úspěšně zvládá svůj přímý úkol, zanechává na věci nálet, což vede k potřebě používat jiný nástroj.
Často jsou uživatelé překvapeni, že v důsledku praní nejsou skvrny zcela odstraněny. Důvodem pro to může být zaměření prášku pouze na to, aby se věci daly svěžím, ale ne hlubokému čištění. A podobné případy hmoty.
Poměrně málo hospodyň tráví obrovské peníze, aby našla vhodný kvalitní prášek. Nicméně, pro to tam je méně drahý způsob.

Kontrola kvality pracího prášku

Chcete-li rychle určit kategorii věcí, které lze prát s tímto práškem, vařit vejce předem, řez malý kus bílkoviny. Poté rozpusťte jednu čajovou lžičku prášku ve sklenici vody a nakrájený protein vložte do výsledné kapaliny.
Absence jakýchkoli změn naznačuje špatnou kvalitu prášku.
Pokud se bílkovina stala měkčí nebo se začala rozpouštět, znamená to, že prášek je středně kvalitní a vhodný pro praní vícebarevného oblečení s nízkým stupněm znečištění.
V případě rozpuštění proteinu lze hovořitVysoce kvalitní prací prostředek, který se doporučuje pro praní silně znečištěného nebo bílého oblečení.


Pro stanovení kvality prášku existuje ještě jedna, ne méně provozní metoda. Do 50 ml teplé vody přidejte 1/4 čajové lžičky prášku a několik kapek zelené látky.
Rychlá ztráta barvy svědčí o dobrých bělících vlastnostech zkoušeného pracího prostředku.