Jak zvednout hromadu na koberec?

Nadýchaný koberec s dlouhým zdřímnutím je luxusní předmět. Nezáleží na tom, jak minimalističtí příznivci říkají, že výrobky z tkanin sbírají prach pouze v místnosti, není snadné vzdát se pohodlí vytvořeného koberci. Je však nesmírně obtížné dlouhodobě zachovat původní vzhled načechraných výrobků - potah je nakloněný, zaprášený a poškozený. Neexistují však žádné nemožné úkoly, my vám povíme, jak narovnat zdřímnutí na koberci doma.

Buďte okamžitě varováni, že toto povolání bude vyžadovat mnoho času a úsilí. Možná, že vaše oblíbené věci budou muset věnovat celý den volna. Pokud jste na to připraveni, pokračujte.

Staré osvědčené metody

Je jich několik:

  1. Vyhození.Koberec je prováděn na ulici, zavěšen na speciální příčku a vyřazen hůlkou nebo speciálním plastovým šlehačem. Je nutné jednat správně: první zásah z nesprávné strany, po - zepředu. V opačném případě se všechny nečistoty a prach usadí a přilepí vlákna ještě více. S pomocí klepání je snadné zvednout hromadu a na koberec, a vrátit načechraný produkt s produkty s dlouhými vlasy.
  2. Promývání.Tato manipulace je složitější, ale některé rodiny se naučily ji kombinovat s odpočinkem. Koberec je odvezen někam do vodního zdroje, rozložen a umyt pomocí speciálních chemikálií a vody.To se provádí na stejném principu - mytí kartáčem se provádí nejprve zevnitř, po - zvenčí. Pokud se to stane v přírodě za slunečného dne, můžete postup doprovázet kebabem, zatímco čistá věc schne na slunci. Po vysušení musí být tkanina důkladně vylomena. Výrobek lze umýt na dvoře asfaltovou dlažbou. K tomu použijte hadici, směřující silný proud vody proti závitu. Obnovení hromady mytím je pracným úkolem, a to ani proto, že vyžaduje použití mužské moci. Je velmi obtížné zvednout a otočit vlhkou tkaninu, takže nepracujte sami.
  3. Sněžení . Jedná se o klasický sovětský postup v zimě. Tkanina je pokryta čistým, suchým sněhem a rychle zametána, což zabraňuje navlhčení nití. Po dobrém poražení a sušení.

Všechny popsané metody nepředstavují potíže, ale vyžadují mnoho fyzického úsilí.

Důležité!Koberec po umytí nelze zkroutit, jinak bude nerovnoměrně vysychat a může pleskat.

Metody s čistě ruským přístupem

Aby bylo možné na koberci zdřímnout, některé ženy v domácnosti používají společnou vidličku! Tuto metodu jsme nepoužili, ale recenze o ní nejsou špatné.

Algoritmus akcí je jednoduchý: ihned po vyčištění vysavačem vezměte vidličku a přejeďte ji přes tkaninu, zvedněte ji a, jak to bylo, porazilo zachycené nitě. Postup je jako česání, hromada se stává načechranou a vysokou. Nepochybujeme o tom, že se tato metoda zrodilaRuské otevřené prostory. Pokročilí cizinci by na to nemysleli.

Výrobky na pomoc

Existuje několik produktů, které pomáhají vrátit čerstvost a novost produktu. Pro restaurování a čištění povlaků na textilie:

  • sůl;
  • otruby;
  • soda;
  • škrob.

Princip fungování je stejný s jakoukoli z dostupných složek. Po rozdrcení štětcem je nástroj roztroušen na koberci. Jakýkoliv z uvedených produktů působí jako adsorbent, to znamená, že na sobě sbírá nečistoty. Po koberci je dobře zametán nebo vysát. V ideálním případě by měl být koberec po zpracování vyřazen.

Důležité!Koberec tímto navlhčením nezvlhčujte, závity se budou nevyhnutelně držet pohromadě. Pro bílé a smetanové výrobky nepoužívejte otruby a sůl, je lepší použít škrob nebo sodu.

Domácí spotřebiče

Moderní mycí vysavače, speciální stroje na mytí koberců (Karcher a podobně) výrazně snižují náklady na vaši sílu. S pomocí složitých domácích spotřebičů, můžete obnovit koberec s dlouhým zdřímnutím - strávit méně času, a výsledek bude lepší.

Stanovisko odborníků

Specialisté úklidových firem a čistíren jsou přesvědčeni, že hromádka na koberci je výsledkem nesprávného mytí a čištění domácnosti. Nejjednodušším způsobem je samozřejmě dodávat produkt k profesionálnímu čištění a dokonce i exportu. Musí utrácet peníze, služba není z kategorie levné. Ale čas nebude muset utrácet a věc bude obnovena se zárukou.Přemýšlejte, co dáváte přednost - platíte za služby profesionálů nebo věnujete svou oblíbenou dovolenou svému oblíbenému koberci.