Jaké je datum Vánoc 2019: od 6 do 7 nebo od 7 do 8, znamení a tradice

Vánoce v životě každého křesťana byly vždy velmi důležité. Proto musíte přesně vědět jaké datum je tento svátek - od 6. ledna do 7. ledna nebo od 7. ledna do 8. ledna 2019. Také je nutné pochopit všechny nuance a prázdninové tradice.

Oznámení přesného data

Každý kněz pravoslavné církve řekne, že Narození Krista má stanovenou dobu po mnoho desetiletí. Každý rok se tento svatý svátek slaví ve stejný den, tedy od 6. do 7. ledna.

Letošní začátek příprav na velký svátek začne v neděli (6. ledna). Lidé budou vařit 12 lenten jídel a večer, od 5 hodin, půjdou do bohoslužby.

Tip!

Pokud není možné navštěvovat kostel na Štědrý den, lze to provést 7. ledna. Od rána budou duchovní pořádat slavnostní bohoslužby pro všechny příchozí.

Důležité body

Vánoce se slaví v rodinném kruhu. V tento den, ne v několika hlasitých oslav a večírků. Konec konců věřící nechtějí tolik legrace, aby děkovali Ježíši za jejich oddanost, trpělivost a oběť.

Již 6. ledna 2019, kdy se na obloze objeví první jasná hvězda, začíná Štědrý den. Přátelské rodiny budou sedět u stolu, aby ochutnaly 12 pokrmů (z nichž hlavní je kutya), aby se modlili k Bohu, díky němu za to všechnobylo, je a bude v našich životech a také si pamatujete milované, kteří již nejsou v tomto světě.

Zajímavé!

Nejčastěji se vánoční večeře neodstraní v noci ze stolů - jídlo je ponecháno duším mrtvých, kteří mohou v noci navštívit. A tak, aby je zlé síly nevystrašily - na každý okraj stolu jsou položeny hlavy česneku.

Co byste neměli dělat na Vánoce

Pravoslavná víra může být velmi přísná a nekompromisní. Zvláště pokud jde o velké církevní svátky. Proto stojí za to připomenout jednou provždy, že nemůže být provedeno od 6. do 7. ledna:

  • 6 čísel nelze jíst před večerem (pouze děti a staří lidé mají lehké občerstvení);
  • neměli byste sedět u stolu ve starém oblečení - to může vést k chudobě a neúspěchu;
  • je doporučeno zapomenout na špatný jazyk, hádky a přestupky - myšlenky osoby by měly být čisté a měly by pomáhat těm, kteří jsou blízcí a potřební;
  • Na stole by nemělo být dovoleno ponechat nedotčené misky. Také na Vánoce by každý měl vyzkoušet alespoň lžíci kutie;
  • během prázdnin je zakázáno pracovat, šít, lovit nebo lovit ryby.

Svatá dovolená pro křesťany přijde velmi brzy. Je tedy čas na přípravu a přípravu pokrmů z čočky. Ale co je nejdůležitější, každý člověk by měl dělat dobro a usilovat jen o jasnější budoucnost bez hněvu, závisti a odporu.