Jaké žaluzie si vybrat v domě?

Někdy nestačí jen změnit něco, co by aktualizovalo interiér bytu. Nové rolety se s tímto úkolem dokonale vyrovnávají. Vzhledem k různorodosti barev a typů si můžete vybrat něco důležitějšího pro místnost. Otázka výběru rolety by měla být individualizována, budeme se snažit zvážit několik modelů a pochopit, pro které prostory jsou nejvhodnější.

Žaluzie horizontální

Vyrobeno podle typu "žebříku", všechny desky jsou jeden na druhém. Lamely jsou mezi sebou upevněny speciálními šňůrami, díky kterým získává celá konstrukce schopnost pohybu. K rotaci dochází díky regulátoru připojenému k šňůrám. Tyto modely umožňují zamezit nechtěnému slunečnímu světlu vniknout do místnosti.

Tyto žaluzie v moderním interiéru obytných budov se objevily jako první a okamžitě získaly velkou popularitu mezi znalci jednotlivých obrazů.

Tip!

Často jsou žaluzie instalovány v klasickém interiéru. Ale vypadají skvěle v přísném, výstižně zařízeném pokoji. Žaluzie dokonale zapadají do designu úzkých místností, takže vizuálně upravují tvar.

Kovové žaluzie

Výroba kovových žaluzií se provádí podle zvláštního provedení, skládá se z duralového hliníku. InJedná se většinou o levné modely. Používají se v kancelářích a ve výrobě, v kuchyni, stejně jako designéři používají tento model pro návrh půdorysu a high-tech stylů.

Tento vzhled může být děrovaný a vytvořit zvláštní efekt, také má velurový povrch. Výhody lze považovat za odolnost proti vlhkosti a ultrafialovému záření a nízkou hmotnost. Negativní kvalita výrobku je pouze jeho vlastností, aby se při silných větrech rozmnožovala, stejně jako jsou vystavena deformaci. Ale mají poměrně nízkou cenu.

Žaluzie vertikální

Žaluzie více připomínají záclony, základem lamel je tkanina. Upevňují se svisle, upevňují se na římsu shora a spojují se se dnem pomocí řetězu. otevření jednostranného nebo z bilaterálního centrálního místa. Délka se volí na žádost klienta.

Plusy:

  • stylový vzhled;
  • rozmanitost designu;
  • pevnost, stabilita;
  • díky vertikálním lamelám je možné podhledy v místnosti vizuálně zvednout;
  • Snadná správa.
Tip!

Tyto žaluzie jsou ideální pro různé místnosti až po ložnice a pokoje pro hosty. Barva lépe zvolit jemnější. Pokud si vyberete šedé tóny, můžete pokazit celou myšlenku interiéru.

Kazetové žaluzie

Kazetové pohledy na žaluzie jsou jedním z horizontálních pohledů. Celá základna se skládá z kazety, která je pevně připevněna k okennímu křídlu a hlavní plátno je v něm sestaveno. Systém byl navržen proplastová okna, zřídka, ale na dřevěných konstrukcích. Žaluzie jsou vyrobeny z plastu a tkaniny.

Instalace se provádí v blízkosti skla, čímž se šetří další prostor. Žaluzie vůbec neinterferují s volným otevíráním okenních křídel, protože je velmi silně dodržují. Tento design nabízí velké možnosti pro ovládání světla. Podívejte se v kuchyni. Harmonicky se vejde do designu kanceláře. Ale nejvíce doporučeno pro použití v venkovských domech.