Jakou teplotu počítá tinsuleyt a jak se o něj starat?

Jakmile přijde chladné počasí, všichni se chceme zabalit do kvalitního svrchního oblečení, které nejenže ochrání před chladným počasím, ale bude také vypadat moderní a firemní. V poslední době začal získávat popularitu materiálu jako tinsuleyt. Jedná se o nový výplň oblečení. Podívejme se, co to je, jak to správně vymazat a dozvědět se o množství dalších užitečných věcí.

Co je tinsuleyt

Thinsulate - druh kusového chmýří. Z toho se vyrábí spousta věcí, které našli své příznivce díky vysoké kvalitě výrobků a jejich životnosti. Takové oblečení lze koupit jednou a nosit několik sezón v řadě.

Kabáty a kožešinové kabáty na dně ptáků se pomalu vymkávají z módy a výrobky z vysoce kvalitních, levnějších a syntetických materiálů získávají na popularitě. Navíc není nutné pečovat o pozlátko stejně pečlivě jako přírodní plnivo.

Výrobní limity, přijaté normy

Možná hlavní rystinsuleyt spočívá ve skutečnosti, že je vytvořen z velmi tenkých vláken - o průměru asi 5 mikronů. Mezi nimi je vzduch "polštář", který vám umožní ušetřit teplo z lidského těla, a vytváří tzv. Efekt "vrstvení".

Základem materiálu jsou polyesterová vlákna, která jsou při zahřátí na určitou teplotu vytvarována do nejtenčích vláken. Pak se točí ve spirále pro větší sílu, pak pokryté silikonem, a vrstvy materiálu jsou tvořeny z nich.

Existují zvláštní mezinárodně uznávané normy, které se týkají výroby oděvů na bázi tinsuleytu. Stanovují tedy maximální a minimální teploty, jakož i klimatické zóny, kde se tyto věci mohou nosit.

Výhodou cínového plechu je schopnost odolávat téměř extrémním teplotním podmínkám. V souladu se státními normami lze oděvy tinsleyne nosit v klimatických pásmech 1. až 4. ochranné třídy (od -41 do +5 stupňů).

Tento syntetický materiál také splňuje všechny přijaté normy s ohledem na požadavky na tepelnou ochranu. Takové věci proto často používají horolezci, turisté, vládní zaměstnanci a všichni, kdo by měli strávit dlouhou dobu v extrémních podmínkách.

Druhy a jejich rozdíly


Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že tinsuleyt má několik poddruhů, a ne každý kus oděvu ze šatníku má stejný typ materiálu. Dnes je tedy obvyklé tyto produkty rozdělit do tříd:

  • Ultra. Maximální hustota a objemnost ve srovnání s jinými druhy. Používá se při šití svrchních oděvů pro každodenní nošení i pro běžné lyžařské obleky;
  • Klasika.​​Patří do třídy středně odolné proti mrazu. Ideální pro výrobu demi sezóny;
  • Flex.Velmi elastické a tenké materiály používané pro výrobu oděvů pro amatérské a profesionální sporty;
  • Lite Loft.Velmi drahé. Používá se v profesionálním cestovním ruchu pro výrobu zařízení. Skvělá volba pro dlouhé výlety, protože to může snížit několikrát kvůli vysokému stupni komprese. Takové věci jsou tak mobilní a lehké, jak je to jen možné;
  • Ultra extrémní výkon pro obuv.Nejdražší materiál. Bude to užitečné pro ty, kteří budou v extrémních podmínkách.

Je dobré vědět! Kromě výše uvedených odrůd tinsuleytu se také vyznačuje hustotou materiálu. Je označen písmeny C, B, TiB a P, kde: C je nejlehčí a P je nejhustší.

Výhody a nevýhody materiálu

Mezi nejvýznamnější plusy tinsuleytu patří:

  • Vysoká odolnost vůči extrémně nízkým teplotám okolí. Podle svých vlastností může tkanina hromadit teplo a dlouhodobě ho udržovat. Mimochodem, materiál v tomto parametru překračuje dokonce i labutí dolů;
  • Zvýšená odolnost proti opotřebení (podléhá vysoce kvalitnímu přizpůsobení výrobku). Věci z tohoto materiálu jsou schopny věrně sloužit několik let.To je dáno tím, že vlákna nejsou deformována ani po několika desítkách praní. V nich se neobjeví žádné prázdnoty;
  • Absolutní šetrnost k životnímu prostředí. Ano, tento materiál je vyroben z umělých látek, ale dlouho prošel všemi nezbytnými kontrolami a plně vyhovuje přijatým bezpečnostním normám;
  • Všestrannost. Materiál se používá nejen pro výrobu svrchních oděvů, ale také pro šití široké škály věcí: tenisky, klobouky, rukavice, ložní prádlo, měkké hračky atd.;
  • Odolnost proti vlhkosti. Navzdory skutečnosti, že tinsuleyt je dokonale omyvatelný a rychle schne, neumožňuje vznik skleníkového efektu, protože je dokonale prodyšný a zabraňuje tomu, aby se pod oděvem hromadil pot;
  • Hypoalergenní. Toto plnivo nikdy nezpůsobí alergickou reakci u osoby náchylné k jejich výskytu.


Hlavní nevýhody:

  • Vysoké náklady na výrobky;
  • Vlastnost akumulace statického náboje;
  • Riziko přehřátí těla. Pokud budete neustále nosit takové oblečení pro svůj účel, můžete snadno "vydělávat" hypertermii.

Tudíž lze tinsuleyt považovat za jeden z nejbezpečnějších materiálů, který nemá žádné kontraindikace pro nošení, a může být použit v poměrně širokém seznamu oblastí a profesí.

Rukavice Tinsuleyt

Podívejme se na takové zajímavé produkty, jako jsou rukavice z tinsuleytnovye. Jsou ideální pro lidi, kteří milují dlouhé zimní výlety. Jsou vybráni lyžaři a jenti, kteří milují dlouhé zimní procházky.

Zpravidla se ve většině případů bavlna nebo polyester bere jako základ rukavic a jako plnivo je to tinsuleyt. Díky použití moderních technologií se tyto rukavice výrazně liší od běžných, protože:

  • Dokonale si udržují teplo rukou a chrání kůži před zamrznutím;
  • Mají vysoce kvalitní manžety na speciálních elastických pásech, což je považováno za dodatečnou ochranu proti mrazu;
  • Vybaven suchým zipem, který umožňuje nastavení velikosti. To znamená, že mohou být nasazeny i na dítě, nebo přes rukáv;
  • Palmy jsou sešívány dalšími ochrannými prvky z odolných materiálů;
  • Nebojí se vlhkosti a nejsou mokré - mohou si bezpečně zahrát sněhové koule!

Jak smazat věci z tinsuleytu

Ihned stojí za zmínku, že nejjednodušší způsob vymazání tinsuleytu ve stroji. Je však nutné nastavit režim „Delicate“. Existuje několik jednoduchých pravidel:

  • Teplota vody by měla být mezi 35-65 stupni, v závislosti na typu materiálu. Více informací o teplotním režimu naleznete v informacích na štítku každého jednotlivého výrobku;
  • Pokud má plášť nebo plášť horní vrstvu membránového typu, je lepší použít pro tento materiál speciální čisticí prostředek. Můžete nakupovat v jakémkoli obchodě s hardwarem;
  • Když ručně mačkáváte věci, které stojí za zmáčknutím, stojí za to použít průměrné úsilí.

Srovnání tinsuleytu s jinými ohřívači

Biopooh nebotinsuleyt?

Biobug je syntetické vlákno, které se ve své struktuře poněkud podobá takovému materiálu jako holofiber, ale neobsahuje velmi husté hrudky.

Podle údajů výrobce tohoto materiálu je tento materiál v závislosti na tloušťce izolační vrstvy schopen odolat okolním teplotám až -40 stupňů.

Thinsulate, jak bylo napsáno výše, je schopen "vyrovnat se" s teplotami až do -60 (nejdražší typ Ultra Extreme Performance Footwear). Navíc, biopuh je výplň a tinsuleyt je hotový web.

Proto se při delším opotřebení biotop neustále pohybuje uvnitř věci, což může vést k tvorbě více či méně hustých částí. S tinsuleytom se to nikdy nestane.

Isosoft nebo Tinsulate?

IsoSoft je výplň z dutých vláken zvaná jemná denie, která se tvoří v původních vrstvách. To znamená, že tento materiál je velmi podobný běžnému sinteponu.

Ano, některé typy isosoftu jsou navíc pokryty různými polymery nebo silikony, což mírně zvyšuje jejich izolační vlastnosti. Zde však bude teplotní rozsah udržován v rozsahu od 0 do -30 stupňů.

Také isosoft je ve své struktuře velmi volný, což brzy povede k úplné ztrátě izolačních vlastností výrobku.

Jak správně schnout a vyžehlit věci s tinsuleytem

Po umytí ruky nebo stroje potřebuje teplá tinsleyutny něco málostlačit, pak rozložit na rovném vodorovném povrchu. Nejlepší možností je vložit výrobek na závěs a zavěsit jej na dobře větrané místo.

Náš materiál schne velmi rychle, ale přesná doba schnutí závisí na typu použité tkaniny. Čím hustší je, tím déle bude samozřejmě vyschnout.

Je lepší, když si na balkóně nevyndáš sako, a ještě méně ho pověsíš na kolíčky na prádlo. Neměli byste mít výrobky z tinsuleyt v blízkosti baterií nebo jiných topných zařízení. Pouze normální pokojová teplota pomůže udržet materiál v původním stavu co nejdéle.

Co se týče žehlení. Tinsuleyt se tohoto procesu nebojí, takže můžete použít běžné železo. Samozřejmě, zpočátku musíte vědět, zda můžete žehlit horní materiál výrobku. To vám řekne štítek.

Na stejném štítku bude uvedena maximální povolená teplota žehlení.