Jaký je nejlepší mop pro čištění podlahy

Mop pro čištění podlahy by měl být nejprve pohodlný, silný a dokonale se vyrovnat s úkolem. Existuje několik možností, které splňují všechny zadané parametry.

Aby však nedošlo k omylu při výběru, je vhodné předem zvážit klady a zápory každého výrobku, jakož i vlastnosti provozu.

Jednací řád

Každý "líný" pro mopping má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Vlastně je proto důležité pochopit všechny složitosti před akvizicí, aby nedošlo ke zkrácení nákupu.

Při výběru nástrojebyste proto měli věnovat pozornost následujícím faktorům:

 1. Materiál, ze kterého je držadlo vyrobeno. Za nejspolehlivější jsou považovány kovové rukojeti nebo kovové plastové rukojeti, které vydrží velmi dlouho. Ale plast je lepší se vzdát, je velmi křehký, často se ohýbá a přestávky.
 2. Ergonomie. Mop mop by měl být pohodlný, dobře ležet v ruce. Je žádoucí získat takové modely, které mohou být upraveny pro růst, stejně jako mechanismus otočného stolu a mačkání.
 3. Materiál trysky. Vše záleží na typu podlahy, protože pro každé patro je vybrána konkrétní tkanina. S tímtootázku lze adresovat prodávajícímu-konzultantovi a on vám pomůže najít perfektní variantu.

Kromě toho stojí za to pečlivě zkontrolovat přístroj, jeho upevnění. Vyzkoušejte, jak se rukojeť složí, zda je látka dobře vyždímaná. Všechno musí držet pevně a vyklopit. Pokud jsou nějaká chabá místa, pak byste neměli kupovat takový produkt, existuje riziko, že nebude trvat dlouho.

Samostatně je třeba věnovat pozornost typu nátěru. To je dáno tím, že pro každý typ podlahového prádla jsou určeny trysky.

Za tímto účelem je na každém výrobku předepsán termín „mop“, který odpovídá za typ výměnné trysky. Mopy jsou vyrobeny z přírodního vlákna, syntetického nebo smíšeného materiálu.

Výrobky s hubkovou hubicí

Jedná se o nejoblíbenější mopy na čištění podlah. Tyto produkty jsou velmi pohodlné, univerzální a snadno ovladatelné. Navíc mohou být zakoupeny za rozumnou cenu. Nástroj je navíc vybaven spolehlivým mačkávacím mechanismem. A také je zde příležitost získat trysku s potřebnou tuhostí, která se v ideálním případě přiblíží k sexuálnímu obložení.

Hlavní výhody houbovitých špiček lze přičíst následujícím faktorům:

 • špičky se mění velmi rychle a snadno;
 • přijatelná cena;
 • materiál absorbuje studnu;
 • účinně odstraňuje vlny, prach a jiné jemné nečistoty;
 • snadno vylamovat.

Toto jsou hlavní výhody takových výrobků. Bohužel existují i ​​nevýhodyJedním z hlavních nedostatků je, že je téměř nemožné opláchnout všechna těžko dostupná místa, mop prostě tam nebude projít. Také stojí za zmínku, že tyto výrobky jsou poměrně těžké, takže ruka může rychle vyčistit při čištění, zejména pokud potřebujete otřít stropní hadřík.

Moderní model s hubovitou tryskou je vhodný pro všechny druhy podlah. Při čištění je však nutné hadr stlačit, jinak může zanechat skvrny.

Slavný flaunder

Známý mechanický model vybavený obdélníkovou plochou plošinou, která je připevněna k rukojeti speciálním závěsem. Díky tomuto prvku má mytí strukturu schopnost otáčet se. Na ní a nosit trysku. Vhodné pro zametání nečistot, jakož i pro mytí různých povrchů.

Takový nástroj má několik pozitivních vlastností:

 • nízká hmotnost;
 • výrobky jsou velmi funkční, jsou vhodné pro mytí podlahy a stropu;
 • špičky lze vyměnit a prát.

Co se týče minusů, lze poznamenat pouze jeden - velmi vysoké náklady na výrobek, a proto ne každý může takový mop získat. Tento model lze aplikovat na jakoukoliv podlahu, ale při mytí laminátu musí být tryska ručně vytlačena.

Výrobky z mikrovláken

Mikrovlákno mop pro čištění podlahy - ideální volba pro čištění domu. Tyto nástroje jsou vybavenykovová nebo plastová rukojeť. Zvláštní výhodou těchto výrobků je vyměnitelná tryska. S pomocí mikrovlákna, můžete snadno zbavit prachu, pet vlasy, a ona, na rozdíl od podobných mops, absolutně nezanechává skvrny. Model navíc dokonale vymyje i nepřístupná místa.

Kromě toho jsou na rukojeti speciální tlačítka, která umožňují rychle uvolnit špinavou trysku. Má také další funkci, která vám umožní stříkat mýdlovou tekutinu na podlahu. Voda se odebírá ze speciální upevňovací nádrže a čisticí prostředek z nádrže umístěné na rukojeti. V hodnocení mopu pro vytírání podlahy zaujímá tento model vedoucí postavení.

Mezi hlavní výhody tohoto typu patří funkčnost, protože výrobek lze použít k čištění podlah a stropů. Odnímatelné trysky navíc velmi účinně bojují s jakýmkoliv znečištěním.

Co se týče nevýhod, mikrovlákna je také má. Tento model neotáčí plošinu, takže jeho funkčnost je mnohem nižší než u stejného ohně. Taková čisticí zařízení jsou vhodná pro čištění jakýchkoliv podlahových povrchů.

Příklad s lanovým hadrem

Tento model s připevněním lana může mít plastovou nebo hliníkovou tyč s kulatým podstavcem. Na něm jsou upevněny lanové prvky z bavlny. Moderní modely nebo jak oni jsou voláni “mop-gramofony” jsou vybaveny plastovým vědremse schopností stlačit hadr. Pravidelné mopy tuto funkci nemají.

Výhody lanových výrobků zahrnují tyto pozitivní vlastnosti:

 • je možné měnit trysky a také je umývat;
 • některé druhy mají navíc spinový mechanismus.

Hlavní nevýhodou moderního nástroje pro čištění je to, že silně absorbují vodu, kterou je velmi obtížné vyždímat, takže povrch i tak otřete. Navíc je pro ni poměrně těžké umýt strop a stěny a je nepravděpodobné, že by vyčistila těžko dostupná místa.

V zásadě může tento mop pracovat na jakýchkoli typech podlah, které se nebojí a nezhoršují vlhkost.

Model s horkou párou

Existuje celá řada čisticích zařízení, takže výběr dobrého mopu je poměrně obtížný. Skvělým řešením by byl model s horkou párou. Tyto výrobky, kromě mytí, také dezinfikují povrch, dobře se vyrovnávají s jakýmkoliv druhem znečištění způsobeným úpravou páry.

Hlavní výhodou těchto zařízení je vysoká teplota topné vody a výparů z odpadních vod, které úspěšně odstraňují nečistoty, různé skvrny, houby a dokonce i plísně.

Nástroj je považován za univerzálnía je vhodný pro čištění podlahových a stropních krytin. Kromě toho může být produkt zpracován instalatérské, měkké hračky a další domácí potřeby. Pokud jde o nedostatky, jsou také k dispozici. Za prvénástroj může zanechat malý odpad, a za druhé, po umytí podlahy často zůstávají zbytky vlhkosti, které musí otřít rukou.

Existují různé mopy, může to být jednoduchý dřevěný model, který používá každá hostitelka. To je možnost rozpočtu, ale má mnoho nevýhod, protože musíte dělat všechno ručně, jako mytí hadr a mačkání to ven.

V poslední době si ženy vybírají více moderních výrobků, které zjednodušují postup čištění. Tato zařízení jsou univerzální, protože jsou opatřena lopatkami a speciálními lahvemi pro plnění pracích prostředků.