Jarní obecné čištění - 20 pravidel

Jarní úklid je poměrně komplikovaný a časově náročný úkol. Aby bylo možné identifikovat důležité body, musíte pokrýt přední část práce a rozhodnout, co dělat jako první. Top 20 tipů pro jarní úklid.

Je nejlepší začít mytí oken za oblačného počasí

Hostesky často čekají na to, aby slunce umývalo okna a marně. Vzhledem k tomu, že slunce svítí a ohřívá okna, vysychá mýdlový roztok a na skle zůstávají skvrny.

Tip!

Aby se vaše okna po dlouhou dobu udržovala v čistotě, je třeba promíchat 30 gramů vody, přidat několik kapekčpavek a 70 gramů glycerinu, poté sklo otřete tímto roztokem.

Jak používat kartáček na zuby při čištění

Když štětec přežil, nespěchejte ho hodit do koše. Dokonale čistí malé části, lze je použít pro čištění na těžko přístupných místech. Klávesnici lze snadno umístit, stejně jako můžete čistit boty na podrážce před nečistotami.

Odstraňování skvrn octem

Ocet je účinným prostředkem k potírání nepříjemných pachů, mastnot a nečistot. Z větší části můžete zapomenout na kartáč, zanechat ocet na špinavém povrchu, a pak stačí setřít běžným hadříkem.

Důležité!

S ním, můžete dokonce odstranit plak v konvici, zalijeme ½ šálku octa, mírně zředěný vodou, a nedotýkejte se celou noc.

Žluté skvrny na oděvu také pomohou odstranit 6% roztok kyseliny octové. Předtím, než budete mýt, zřeďte ocet vodou 1: 1 a pokropte problémovou oblast.

Soda v boji proti nepříjemnému zápachu

Tento nástroj je ideální pro ty, kteří mají kočku v domě, protože je těžké se zbavit pachu kočičí moči. Kromě toho pomůže tento nástroj odstranit vady. Smíchejte v poměru 1: 1 octa a vody a aplikujte tuto směs na obtížnou plochu a nechte ji uschnout, pak posypte sódou a nechte ji chvíli na pokoji.

Leštidlo na boty a kožený nábytek

Pokud je ve vašem domě kožený nábytek, pak se ho zbavteOdíráním a škrábanci můžete použít běžný krém na boty.

Poradenství!

K tomu použijte vatový tampon, aby se na poškozený povrch nanesl krém s barvou a tónem, a pak jej vyleštěte čistým hadříkem.

Jak správně zahájit jarní čištění

Každé čištění je vyčerpávající, ale jarní čištění je dvojnásobné. Jak distribuovat věci, aby vše rychle a snadno dostalo? Existují 2 hlavní způsoby:

  1. Udělej to najednou. Ale za to budete mít spoustu času, protože musíte vyčistit, dokud neprovedete plánované. Doba se mění od víkendů do týdne. Hlavním bodem této metody je co nejrychleji dokončit jarní čištění.
  2. Čištění pružiny do částí. Tato volba je ideální pro ty, kteří nemají dostatek času a lze je čistit pouze po částech. Například, rozebrat věci ve spíži nebo na balkóně a to je přesně to, co dělat, bez přepnutí na jiný.

Uveďte povinný seznam

Proveďte plán čištění, zdůrazněte hlavní body. To vám pomůže „seřídit“ a určit přední část práce.

Vzít jako asistenti rodinných příslušníků

Diskutujte předem se svými blízkými o tom, co je třeba udělat. Koneckonců, to je způsob, jak budete moci zvládnout mnohem rychleji definováním území pro čištění.

Nákup předem všech potřebných nástrojů pro jarní úklid

Vytvořte si seznam všeho, co je třeba předem vyčistit.

Naplánujte si hodně práce brzy

Pokud se rozhodnete vyrazit a vyprat koberce, naplánujte si to brzy. Nezapomeňte, že je stále třeba zaschnout. No, nebo v extrémních případech, to na konci čištění.

Dělat věci v pořádku

Při jarním úklidu je samozřejmě spousta případů, ale neměli byste se zabývat několika případy najednou. Nejen, že budete ztrácet čas, budete také zmateni v podnikání.

Posoudit pokrok a pochválit se

Zkontrolujte seznam a zhodnoťte svou práci. Už jsi toho udělal tolik. Prosím, s hračkou.

Vyhodnoťte skutečně své schopnosti

Pokud jste ukončili jeden z případů a chápete, že jste unaveni, neměli byste se dále zabývat. Tak jak skončit nemáte čas a plán bude již rozbit.

Pravidelně provádějí přestávky

Určete sebe sama a čas povinného „přestávky kouře“. Takže bude snazší pracovat.

Proveďte oběd předem

Je lepší ho vařit ve večerních hodinách, aby se neublížilo podnikání.

Buďte připraveni na „uvíznutí“ v práci

Úklid je dlouhý obchod a bez ohledu na to, jak plánujete, stále bude v podnikání nějaký druh zádrhelů.

Buďte ve stylu

Zapněte taneční hudbu a pokračujte ve své práci. Čas s vašimi oblíbenými hity bude létat mnohem rychleji.

Nezapomeňte umýt strop

Prov zimě ztrácí svůj vzhled, takže na tuto část práce nezapomeňte.

Přikrývky a polštáře

Nezapomeňte si na tyto položky vzít čas. Umyjte je a osušte