Je možné namalovat si kabát dolů: jak na to, instrukce

Down bunda je v šatníku téměř každý člověk. Při pravidelném nošení přichází čas, kdy svrchní oděv začíná ztrácet svůj původní vzhled, barvy již nejsou tak nasycené jako při nákupu. Situace však není kritická - lze ji napravit. Chcete-li to provést, můžete malovat sako s barvivy. Je nutné se řídit radami odborníků, aby výsledek nezklamal.

Je možné natřít spodní plášť

Není-li barva vnějšího oděvu vhodná, můžete ji překreslit. V tomto případě můžete jít ve dvou směrech: udělejte to sami nebo si sundejte bundu do čistírny.

Nejčastějším důvodem pro touhu obnovit barvu oděvu je jeho vyblednutí. Jako výsledek, některé elementy mohou být noseny, a proto barva může lišit se od originálu několika tóny.

Druhým nejoblíbenějším důvodem je nesprávné mytí výrobku v pračce, což má za následek skvrny a skvrny. Často se to týká lehkých věcí, takže se v síti vyskytují časté požadavky „Jak namalovat černou bundu dolů“.

Příprava k barvení

Před barvením kabátové bundy doma je to nutnédůkladně jej vyčistěte. Tento proces je dokončen co nejrychleji a bez smutných následků, můžete požádat o chemické čištění. Další možností čištění je pračka. Tato fáze je důležitá, jinak může barva ležet nerovnoměrně.

Čištění pláště v pračce je následující:

 • uvnitř stroje musí být umístěna šatní skříň;
 • přidat čisticí prostředek, s výhodou kapalný;
 • nastavte režim praní na „Delicate“;
 • Odstřeďování.

Pokud chcete opláchnout bundu ručně, můžete to udělat doma. K tomu je třeba zakoupit čisticí prostředky, jejichž použití by mělo být v souladu s pokyny:

 • výrobek by měl být položen na rovném povrchu;
 • je provedeno řešení ze zakoupeného produktu (podrobný popis v návodu), ve kterém je nutné ponořit houbu;
 • místa kontaminovaná mrazem.

Tento postup by měl být prováděn s rukavicemi, které chrání jemnou pokožku rukou před škodlivými účinky brusiva.
Jsou-li na spodní bundě tvrdé mastné skvrny, je nutné se jich zbavit, jinak po těchto malbách budou tato místa silně vyniknout. K odstranění kontaminace je nutné připravit směs 1 polévková lžíce. Já čpavku a stejného množství mycího prostředku. Složky je třeba míchat, dokud se nevytvoří stejnoměrná pěna, pak naneste štětcem nebo žínkou na problémové oblasti a dobře je otřete. Kdy bude bundaVyčistěte ošetřené místo houbou a zavěste.

Výběr barviva

Je-li nutné přebarvit oděv, je lepší si nátěr zakoupit předem. V tomto případě budou úspory nadbytečné - levné barvivo může poskytnout nečekané výsledky. Proto se rozhodnout lépe ve prospěch známého výrobce. Barviva, lišící se kvalitou a účinností, lze nalézt v obchodě s uměním. Pro barvení tkanin je lepší zvolit akryl. Je lepší věnovat pozornost široké škále barev. Pokud není požadovaná barva nalezena, můžete kombinovat několik odstínů, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Před nákupem se můžete poradit s prodejcem, který o barvivech řekne, o jeho vlastnostech a účinnosti. Kromě výrobce nátěrových hmot záleží také na původní barvě nátěru. Často na balíčcích nástrojů pro barvení můžete najít tabulku s konečným výsledkem. Toto pravidlo se však vztahuje pouze na bílé oblečení. Pokud potřebujete překreslit sako barvy, musí být barva zakoupena tmavší.

Proces barvení

Předtím, než přistoupíme přímo k barvení, je nutné předem odstranit všechna knoflíky a jiné prvky pro dekoraci z oděvu. Pokud se tak nestane, pak na plášti mohou být stopy rzi.

Oděvní oděv sestává z kroků:

 • zředí barvivo;
 • spusťte spodní plášť do výsledného roztoku;
 • po dosažení požadovaného odstínu vytáhněte výrobek a nechte jej uschnout,co by se mělo stát pouze při pokojové teplotě nebo venku, ale ve stínu slunečních paprsků.

Při práci s nátěrem musíte používat rukavice, které chrání vaše ruce před chemickou expozicí, a aby nezanechaly stopy po barvení.

Tip!

Před barvením všech oděvů odborníci doporučují vyzkoušet barvivo na tkanině stejné textury a při pohledu na získaný výsledek.

Malba sako doma v pračce

Jakmile je proces přípravy dokončen, můžete přistoupit k samotnému barvení. Rukavice musí být nošeny pro ochranu kůže před nátěrem. Je možné natřít spodní bundu pouze tehdy, když jsou z ní odstraněny všechny nadbytečné prvky a barvivo prošlo zkouškou.
Předtím, než přistoupíte k samobarvícímu oblečení, musíte věnovat pozornost materiálu jeho výroby. Pro syntetické tkaniny vhodné barvy na chemickém základě. Pokud dojde ke změně barvy v pračce, musí se do ní nalít barvivo v poměru 1 kg na 1 balení textilního barviva.

Požadované množství barviva se musí rozpustit ve vodě při teplotě místnosti a nalít do prostoru pro prášek. Je to nutné, když stroj dokončí čerpání vody.
Vlastnosti malování sako černé v pračce:

 • je vyžadován další režim máchání;
 • Aby se výsledek vyřešil, je nutné opláchnout spodní bundu octem;
 • sako zmizí, zejména první2-3 promytí.
Důležité!

Nátěrová bunda v pračce je možná za předpokladu, že je jednotka svisle naložena - barevný roztok se nalije přímo do ní.

Nátěrová barva v čističce

Vrchní oděv je možné natírat suchým čištěním. Chcete-li najít organizaci, která poskytuje takové služby bude muset spustit. To lze vysvětlit tím, že i profesionální a osvědčené barvivo se může chovat nepředvídatelně.

Suché čištění je optimální a bezpečná volba díky:

 1. Čistírny minimalizují riziko neočekávaných výsledků. Za tímto účelem si vezmou kus látkové bundy a zkontrolují na ní reakci použitého barviva.
 2. Je-li nutné vyčistit svrchní oděv, bude provedeno v souladu s pokyny na štítku.
 3. Veškeré příslušenství a kožešinové prvky se před barvením odstraní;
 4. Malba se provádí na moderním zařízení s použitím vysoce kvalitního barviva.
 5. Výplň dolů nespadá kvůli sušení ve speciální sušičce.

V budoucnu by mělo být čištění a lakování spodního pláště také suché.

Závěr

Musíte pochopit, že touha dát svémusvrchní oděv druhý život, může to zkazit. Můžete provádět experimenty, používat zajímavé a jasné barvy, ale s výhradou doporučení. V tomto případě se lze vyhnout nepříjemným překvapením.