Je možné prát vanu do pračky?

V každé koupelně nebo sprchou je koberec na podlaze. Někteří lidé preferují načechrané výrobky s dlouhým zdřímnutím, někdo preferuje gumu, atd. Ale ať už byla rohož vyrobena cokoliv, měla by se pravidelně prát. Jak to udělat správně tak, aby produkt nevypadal a neztratil tvar?

Mohu mycí podložku umýt v pračce

Ne všechny koupací rohože lze prát v pračce. Většina z nich má gumovou podložku, která může být po umytí a zejména po odstředění částečně deformována nebo okamžitě nepoužitelná. Pokud je však výrobek kompletně vyroben z tkaniny, nedoporučuje se jej ihned umýt.

V hromadě je spousta částic, které mohou ucpat odtok stroje. A pak se stane bezcennou.

Pokud si nepřejete smazat rukama, je vhodné podložku nejprve opláchnout nebo ji opatrně vyprázdnit odstraněním odpadků a teprve po jejím odeslání do stroje. Praní by mělo být zvoleno jemně s minimálním ždímáním nebo bez něj.

Pokud je pryžová rohož zcela,použití psacího stroje je naprosto nevhodné. Tyto výrobky se snadno čistí od nečistot pod tekoucí vodou.

Stále více v koupelně jsou ruční koberce, stejně jako viskóza, hedvábí nebo ložní prádlo. V žádném případě nemohou být vymazány ve stroji.

Poradenství!

Při nákupu koupelnové rohože zvolte kvalitní lakované materiály. Pokud se produkt vrhne po prvním umytí, musí ho pouze odhodit.

Co je třeba k mytí vany

Mytí koupelnové rohože má své vlastní vlastnosti. Pro ně nemůžete používat běžné prací prášky. Optimální použití běžného mýdla v pevné nebo kapalné formě.

V pračce

Výrobky z umělých hmot, PVC, mikrovláken a vlny jsou vhodné pro praní ve strojích. Než odešlete koberec do stroje, musí být vytažen. Pak buď opláchněte pod tekoucí vodou, nebo namočte na pár hodin, aby se všechny odpadky. Dále vyberte některou z nejvhodnějších metod:

  • spláchněte povrch rohože mýdlem, otřete ji štětcem, odešlete do stroje a nastavte jemný režim;
  • odešlete do stroje přidáním tekutého mýdla na prádlo přímo do bubnu, zapněte režim mytí rukou.

Důležité!

Při praní ve stroji je nezbytné používat změkčovače vody nebo klimatizační zařízení.

Pro praní koberce v psacím stroji tedy potřebujete pouze mýdlo nebo jinou tekutinu, která neobsahujeagresivní složky jako chlor a změkčovače vody. A to není na škodu, aby se rohož ve speciální žínku, roll to do polštáře, nebo hodit pár starých ručníků do bubnu. Tím se sníží dopad na výrobek a koberec si zachová svůj původní vzhled déle.

Manuálně

Většina hospodyňek na ruční praní. K tomu potřebujete pohodlný kartáč a čisticí prostředek. Opět doporučujeme používat mýdlo. Čistí dokonale a omývá se mnohem rychleji než prášek.

Rohož musí být opotřebena od nečistot, mokrých, pěnivých, nezanechávejte kolik minut, otřete a opláchněte. V případě potřeby postup opakujte.

Toto jsou vśeobecné pokyny. V závislosti na materiálu, z něhož je rohož vyrobena, existují určité rozdíly při mytí.

Jak správně prát koberečky

Obecná doporučení pro mytí koupelnové rohože musí být používána v mírném režimu, bez odstřeďování nebo při minimálních otáčkách, a také používat mírné, ale účinné detergenty. Velmi důležitým bodem je sušení již čistého produktu. Nemůžete prostě pověsit podložku na prádelní šňůru a nechat ji uschnout. Optimální je rozšířit ji na samotnou lázeň tak, aby po zaschnutí nedošlo k žádným vráskám, nebo ji zavěsit na širokém příčníku určeném pro sušení záclon. Pokud to není možné, je nutné otočit a posunout rohož zavěšenou na laně každých 1,5-2 hodiny adejte podlahu do mírně vlhkého, normálního tvaru.

S pryžovým základem

Gumové rohože se nejsnadněji omyjí ručně.

Stačí se postarat štětcem a před umytím povrchu důkladně očistit všechny nečistoty. Po důkladném opláchnutí vodou.

Pro tento účel lze také použít pračku. Režim by měl být jemný nebo „ruční mytí“, teplota by neměla překročit 40 stupňů. Spin musí být vypnut, jinak je výrobek deformován.

Gumové koupací rohože je nutné sušit v dobře větraném prostoru mimo baterie a jiné zdroje tepla.

Důležité!

Gumové rohože by se měly velmi dobře sušit. Pokud na nich zůstane vlhkost, může se objevit forma, která se rychle rozšíří po celé koupelně.

Kaučukovou podložku můžete umýt alespoň každý den, ale každé dva týdny je třeba důkladně vyčistit.

Látka

Přírodní koupelnové koberce se v koupelně vyskytují jen zřídka. Je to, že majitelé je sami. Takové výrobky se umývají v psacím stroji v režimu „Ruční mytí“ s použitím jemných detergentů.

Skladové rohože jsou většinou syntetické. I když mají protiskluzovou základnu, lze je prát v psacím stroji při teplotě až 60 stupňů, ale vždy bez sušení a lisování.

Nejprve musí být vytřepáni a namočeni.

Můžete použít prášek, ale neČím větší je velikost vlasu na koberci, tím horší bude spláchnutí. Proto optimálně aplikujte mýdlo nebo jiné produkty, které neobsahují barviva a agresivní složky.

Poradenství!

Čím tenčí a jemnější tkanina, ze které je vyrobena rohož, tím větší je ochrana výrobku. Proto se před vložením do bubnu doporučuje zabalit do speciální sítě na prádlo nebo do pouzdra na polštář.

Čistou rohož je nutné sušit v dobře větraném prostoru při normální teplotě vzduchu.

Normální mytí by mělo být prováděno nejméně jednou týdně po dobu 10 dnů a „obecně“ nejméně jednou měsíčně.

PVC a mikrovlákna

Mytí PVC rohože lze provést ručně i psacím strojem. Prací prášek však používejte pouze tehdy, když to není možné! Pro tyto produkty je také nebezpečný režim odstřeďování a sušení. Proto by měly být vyloučeny.

Je nutné rohož osušit rozprostřením na rovný povrch nebo navinutím do role a vložením ručníků, které dobře absorbují vlhkost.

Je nutné otřít rohože z mikrovlákna a PVC, jakmile jsou znečištěné, ale méně než jednou za dva týdny.

Pokud to uděláte ručně, dostatek mýdla. V pračce můžete po namočení prát jen vodou. Nelze použít ani odstraňovače skvrn, bělidla ani jiná agresivní činidla. Ideální šampony nebo kapsle na mytí. Teplota vody by neměla být vyšší než 40 stupňů.

Jak často umývat

Koupací rohože by se měly pravidelně prát. Hodně záleží na stupni znečištění a frekvenci užívání koupelny. Pokud je rohož pryžová, může být opláchnuta nejméně každý den, nebude to škodit, ale ještě každé 2 týdny by mělo být provedeno důkladnější čištění a nejlépe dezinfekční prostředky.

Látkové rohože jsou vymazány, jakmile jsou znečištěné. Jednou týdně stačí, pokud není třeba naléhavě odstraňovat nějaké skvrny.

Pokud je výrobek vyroben z PVC nebo mikrovlákna, mytí by mělo být prováděno nejméně každých 10-14 dnů.

Tipy a tipy pro péči

Paní z nějakého důvodu věnuje malou pozornost čištění a údržbě rohoží. A to nakonec vede k poškození výrobku a potřebě získat nový. Udržet původní vzhled koberce je velmi jednoduché. K tomu jednoduše:

  • si vyberte kvalitní výrobek při nákupu. Je nutné věnovat pozornost materiálu, jeho trvanlivosti, možnosti pravidelného praní;
  • před praním rohože pozorně prostudujte informace na štítku;
  • ve stroji k praní pouze výrobků ze syntetických materiálů, tkanin, vlny, s napětím, z PVC a mikrovlákna;
  • velikost koberce by měla být malá, aby snadno zapadla do bubnu;
  • po každé návštěvě koupelny opláchněte nebo alespoň vysušte podložku.

Koupací rohože vyžadují pravidelné praní. A není to jennepořádek. Pokud se tak nestane, existuje riziko plísní a plísní, což je mnohem nebezpečnější.