Je možné umývat tenisky v pračce?

Pro aktivní lidi, jejichž život prochází neustálým pohybem, jsou oblíbené boty tenisky. Proto vyžaduje zvláštní péči, protože se pravidelně špiní nebo špiní. Někdy však není vždy k dispozici na mytí, takže je na čase zjistit, zda lze stroj prát v pračce a jaké techniky se nejlépe používají.

Péče o něj se provádí nejen z důvodu vnějšího znečištění, ale také nepříjemného zápachu, který se v průběhu času objevuje.

Možnosti péče a mytí

Pojem „péče“ znamená nejen pravidelné čištění a stírání, ale také jeho praní. Odborníci připravili řadu doporučení a tipů vhodných pro tuto situaci.

Fanoušci sportovních modelů se zajímají, zda použít pračku pro důkladné čištění tenisek, nebo lépe použít jiné prostředky čištění.

Existuje několik hlavních druhů výrobků, které pomáhají při péči o sportovní obuv. Nike výrobky lze prát pomocí pračky, ale musíte použít příslušenství:

 • pytel na prádlo;
 • kondicionér pro bělení nebo pro barevné předměty, bez chloru;
 • gelové kapslespeciální prášek nebo prášek.
Před zahájením všech řízení je nutná předběžná příprava. Pro začátek je nutné povrch zcela vyčistit, jemně očistit podrážku od různých nečistot a zrn písku. Můžete to udělat s kartáček na zuby nebo pomocí jehel. Tento proces je tak důležitý, jak je to jen možné, protože zbytky kamenů, které nebyly odstraněny, mohou poškodit pračku a zničit vzhled boty.

Pod obyčejnou vodou odstraňte prach a drobné nečistoty. Zabráníte tak ucpání filtrů stroje a nebude narušovat jeho kvalitní práci. Pro jejich snadné a rychlé čištění se doporučuje namočit je do vody.

Za prvé musíte také odstranit vyjímatelné prvky, jako jsou tkaničky a vložky. Tyto předměty se doporučují prát odděleně pomocí běžného mýdla. Šněrování se snadno čistí a stélky se dokonale čistí kartáčkem na boty.

Mytí

 1. Tenisky by měly být umístěny do speciálního mycího sáčku.
 2. Vak je umístěn do pračky.
 3. Zvolte jemný mycí program na přístrojové desce.
 4. Obraty se odeberou na minimum.
 5. Teplota vody by měla být maximálně 40 stupňů. Ideální médium pro mytí tenisek při teplotě vody 20 ° C.
 6. Po výběru požadovaného režimu nalijte prášek nebo jiný prací prostředek do prostoru pro stroj a spusťte operaci.

Doporučení a tipy

Výrobci kožených tenisek.Použití pračky není považováno za možné čistícím strojem a neslibují, že boty zůstanou po všech postupech. Mnozí fanoušci sportovního stylu však poznamenali, že stroj-automat neovlivnil stav výrobku a technika sama po umytí tenisek funguje správně.

Ale stále stojí za zmínku, že některé typy sportovní obuvi se opravdu neumývají použitím strojů. Jedná se o tenisky s gumovou podešví, tenisky s přídavkem pěnové směsi a podle výrobce, tenisky z kůže nebo koženky. Takové boty mohou po vyčištění v psacím stroji ztratit svůj původní vzhled.

Při použití pračky by stroj neměl čistit boty s lepenými odrazkami, plazovou pěnou a levnými výrobky. Levné modely jsou vyrobeny s lepidlem a prodloužený kontakt s vodou může nepříznivě ovlivnit obuv, vlastnosti lepidla se zhorší a existuje riziko, že se boty jednoduše rozpadnou.

Modely s lepeným funkčním příslušenstvím se s největší pravděpodobností nebudou držet, pokud jsou pravidelně umývány v psacím stroji, navíc pokud je doba čištění dlouhá.

Vlastnosti materiálu

Bez sáčku se praní bot v pračce nedoporučuje, bez ohledu na to, jaký materiál mají boty. Taška chrání boty před poškozením třetí stranou. Je lepší neriskovat, ale koupit toto levné pomocné zařízení.

Vlastnosti mytí určitých modelů:

 1. Semišové tenisky nejsou vhodnétakové mytí jako semiš se bojí vody;
 2. Pokud má bota vady, pak se po tomto druhu čištění zcela zhorší;
 3. Odborníci varují, že klenoty, kamínky a pruhy mohou při mytí v psacím stroji odletět, což znamená, že pro tyto boty je lepší použít ruční metodu;
 4. Tenisky s nekvalitní produkcí by se neměly umývat v psacím stroji, protože použité lepidlo okamžitě „vyleze“.
Poradenství z našich stránek!Pokud nemáte speciální sáček na prádlo, dejte do stroje různé tkaniny a hadry tak, aby boty v bubnu nevisely. To zlepšuje kvalitu čištění a snižuje riziko poškození výrobku.

Podmínky a přípravky pro péči o tělo

Tenisky nebo tenisky jsou většinou vyráběny pomocí lepidla, to znamená, že podešev není šitá, ale lepená, takže při praní existuje pravděpodobnost, že lepidlo nevydrží zátěž. Aby se předešlo negativním následkům, dbejte na spolehlivost předem.

Tipy pro péči:

 • čistit ve stroji, s výhodou po jednom páru. Pokud jsou modely velmi objemné, mohou poškodit sklo stroje;
 • Pokud použijete tekutý prášek pro praní, na povrchu nebudou žádné pruhy. Kapalné prostředky se účinněji vyrovnávají se znečištěním, dobře se rozpouští ve vodě. Také pro dosažení požadovaného efektu můžete v závislosti na modelu přidat klimatizaci, aby se zachovalo barevné schéma nebo bělidlo;
 • lepidlo na spojích nemůže státvystavení teplotám nad 45 stupňů. Při mytí není nutné zvyšovat výkon vody na tuto značku, je nejlepší ji udržovat v teple;
 • nepoužívají žádné pomocné režimy. Je nutné je umýt, ne zmáčknout a sušit;
 • Odnímatelné prvky, včetně tkaniček a vložek, by měly být vkládány pouze do důkladně vysušených bot.

Na základě předložených pravidel je nutné dospět k závěru, že je nejlepší provádět externí údržbu a ruční čištění pravidelně a ve výjimečných případech se uchylovat k praní v pračce.

Jak správně vyschnout

Baterie je ideální pro provádění sušení. Sportovní vybavení můžete sušit v blízkosti jiných elektrických spotřebičů. Aby se dosáhlo počátečního tvaru, musí být naplněny bavlněnými hadry, papírovými ubrousky, novinami nebo ručníky.

Pokud jsou tenisky na baterii suché, je lepší udělat něco mezi radiátorem a podešví, aby se zabránilo tomu, že by se boty oblékly.

V létě je ideální sušit na balkóně, kde jsou paprsky slunce a čerstvého vzduchu. Nevystavujte je však přímému slunečnímu světlu, protože byste mohli poškodit vnější povrch.

V současné době existují speciální sušičky, které lze použít i po všech postupech.

Rozhodnutím je, zda si umyjete tenisky v psacím stroji nebo používáte jiné druhy čištění.