Je možné umývat umělé kožešiny

Umělá srst je poptávaná z důvodu její trvanlivosti, šetrnosti k životnímu prostředí a přístupnosti. Ale tento materiál má jednu nevýhodu: je těžké zjistit, jak ho umýt.

Syntetická kožešina je často dodávána do prádla, aniž by to riskovalo, že ji doma pokazí vodou. Tyto předměty si však můžete sami umýt. A pokud uděláte všechno správně, věci se nezhorší a další náklady se vyhnou.

Materiály, které vypadají „pod kožešinou“, jsou velmi odlišné. To má své výhody. Například si můžete vybrat variantu jakékoliv délky a barvy, s nebo bez vzorů, malovaných jako zvířecí kůže, atd. Vzhledem ke složitému složení syntetických vláken však neexistuje obecný pokyn k mytí. Stále však existuje řada užitečných doporučení. Po přezkoumání můžete umělou srst očistit doma bez poškození.

Lze materiál umýt?

Spory mezi milovníky skutečné a umělé kožešiny nepřestávají dodnes. Chcete-li se správně rozhodnout, musíte se seznámit se všemi nevýhodami a výhodami obou materiálů. Syntetické materiály jsou zpravidla preferovány kvůli úsporám nákladů a z určitého hlediskaochrany přírody.

U umělé kožešiny, na rozdíl od současnosti, není směr růstu klků uveden. Z tohoto důvodu může materiál po umytí vypadat zmačkaný a chlupatý. Ale mokrá věc je snadno vyhlazena dlaní a suchá je kartáčovaná v požadovaném směru.

Materiál bílé nebo jiné světlé barvy s nesprávným praním se zbarví žlutě. Nepoužívejte žíravé čisticí prostředky, které je těžké opláchnout, a produkt sušte na slunci. Je obtížné bělit syntetickou srst, je mnohem snazší udržet její atraktivní vzhled.

Jak se starat o umělé kožešiny

Takže, co je s tímto materiálem dovoleno:

1.Syntetický zdvih není citlivý na mráz, vlhkost a vítr. Umělé kožešinové výrobky jsou vhodné i pro drsné klima. Mohou být bezpečně nošeny v chladném období.

2.Materiál se bojí zvýšené teploty. Při silném zahřátí se vlákna a syntetický základ měkčí a ztrácejí svůj tvar. Tkanina se nesmí roztavit, ale umělá srst přestane svítit a ztrácí hladkost.

3.Nejjednodušší způsob péče o materiál je chemické čištění. Ale dávat věci pro takové zpracování, musíte číst informace o složení vláken a varování výrobce. Nicméně, ne v žádném suchém čištění bude mít overclothes ze syntetických materiálů.

4.Umělá kožešina nenísuší se v odstředivce nebo v elektrické sušárně. Myté výrobky jsou zavěšeny na závěs tak, že nemohou dostat jasné paprsky slunce. Než začnete tyto věci používat, musíte si být jisti, že jsou zcela suché.

Aby nedošlo k plýtvání příliš mnoho času a úsilí, a také k zachování původního vzhledu výrobků, je nutné se o ně pravidelně starat.

Jak připravit materiál pro mytí?

Ne každý ví, že syntetická kožešina obsahuje také přírodní klky. Oblečení z této tkaniny se vyrábí z jednoho kusu. To znamená, že se švy nemohou čas od času rozpadat.

Ale bez ohledu na to, jak stabilní materiál, před praním je nutné připravit:

1.Pečlivě zkontrolujte štítky na výrobku a ujistěte se, že je možné je prát. Pro některé věci, nejčastěji s obrázkem, je tento postup zakázán.

2.Určete hodnotu piloty. Pokud je dlouhá, je praní v pračce vyloučeno, v opačném případě se materiál převalí.

3.Odstraňte prach z předmětu a lehce ho rozdrťte kartáčkem.

Pravidla automatického mytí umělých kožešin

Řízení by mělo být prováděno s maximální diskreční pravomocí a není vždy možné. Prvním krokem je pochopení struktury a kvality materiálu. Například u husté krátké kožešiny je možné prát v pračce podle následujících doporučení:

1.Automatické stroje nejnovějšího vydání zKulatý otvor je pro tento materiál nežádoucí. Zastaralé verze využívající vertikální zatížení jsou mnohem vhodnější. Je snazší nastavit sílu praní a odstřeďování.

2.Pro praní hedvábí, vlny a jiných náladových tkanin je třeba použít velmi měkké prášky nebo tekuté prací prostředky.

3.Syntetická kožešina se promyje odděleně od ostatních materiálů. Odsavač kapoty je odepnut dopředu, víčko je otočeno dovnitř, srst není vložena do jednoho stroje spolu s pláštěm.

4.Umělá hromada se umisťuje do strojního bubnu bez zařízení. Stroj je částečně naplněn vodou (pro svislé zatížení) nebo má režim namáčení (je-li zatížení čelní).

5.Po 15–20 minutách se režim jemného máchání zapne. Syntetická kožešina nemusí být udržována ve vodě déle než půl hodiny, jinak se mohou vlákna zhoršit a pigment se ztratí.

6.Některé modely mají funkci jemného odstředění. Při vysoké intenzitě je lepší odstranit mokrý výrobek ze stroje a jemně ho jemně zatlačit. Kožešina by neměla být zkroucená a mačkaná dlaně.

Čistý výrobek je zavěšen na věšáku nebo v baru v koupelně, dokud z něj nevyteče voda. Pak se věci přesunou do vzduchu, ale pouze na tmavém místě. Hřeben s měkkým kartáčkem s malým počtem zubů.

Pravidla pro ruční mytí umělých kožešin

\ t

Dlouhou huňatou hromadu lze prát pouze rukou. Tento typ mytí je vždy považován za bezpečnější než stroj, ale existuje zde celá řada nuancí:

1.Je-li to možné, čistěte výrobek částečně, je-li kontaminován pouze na jednom místě, mělo by se použít. Vatový tampon nebo disk se navlhčí mýdlem a vodou a zašpiní se. Nechte působit 5 nebo 10 minut a poté pomocí vlhké vaty odstraňte zbytky pracího prostředku.

2.U celé věci vyrobené ze syntetické kožešiny budete potřebovat velkou nádobu. Čepice nebo límec mohou být nasáklé do pánve, ale srst se vejde pouze do lázně, kde by měl být detergent rozpuštěn.

3.Umělá kožešina se umisťuje do vody o teplotě do 40 stupňů a kontroluje, zda je základní tkanina a klky zcela nasáklé. V kontaminovaných oblastech je srst ručně mačkána nebo jednoduše ponechána ponořit asi půl hodiny.

4.Čistá srst je ručně opláchnuta, netlačuje tvrdě, pak se hromada neoddělí od měkké základny. Za prvé, teplá voda se používá k odstranění pěny, pak se ochladí - zbytky mýdla, takže vlákna lesk.

5.Položky můžete opláchnout podruhé octem přidaným do vody. Pak se hromada vyhladí a získá lesklý lesk.

Syntetickou srst nelze sušit v blízkosti baterie a dalšíchtopení. Materiál může být blotován ručníkem bez tření a stlačení, takže nedochází k deformaci.

Prostředky na čištění umělé kožešiny

Pomocí ručního a delikátního praní v pračce můžete zbavit produkt prachu, světelného znečištění a učinit ho atraktivnějším. Ale s složitější skvrny budou muset bojovat jinak. Staré nečistoty ze syntetického chuchvalce se mohou a nemyjí, ale měli byste zkusit:

1.Límec a manžety nepřirozeného svrchního oděvu jsou znečištěny kontaktem s tělem. Chcete-li odstranit mastné skvrny, musíte smíchat lžičku benzínu (alkohol) se škrobem a udělat kaše. Nanáší se na skvrnu a drží se 5 až 10 minut. Zbývající nečistoty se odstraní mokrým kartáčkem.

2.Pro mytí digestoře umělou kožešinou použijte odstraňovač skvrn, jehož pokyny obsahují příslušné pokyny. Nejprve se třásně rozepne a důkladně se vyčistí kartáčkem na oblečení nebo vysavačem. Pokud skvrny zůstanou, můžete použít detergent. Je lepší, když je to sprej nebo pěna.

3.Podšívka ze syntetické kožešiny nesmí být oddělena od pláště. V tomto případě se čistí suchým štětcem nebo se použije odstraňovač skvrn na povrchu. Taková hromada by neměla být umývána bez pláště, aby se maximalizovalo odstranění znečišťujících látek, je nutné použít produkty s acetonem nebo směsí škrob-benzín, která byla zmíněna dříve.

4.Bílý materiál se osvěží roztokem citronové šťávy. Úplný návrat dřívější bělosti je však nemožný. K tomu potřebujete nový obraz.

Před každým umytím syntetické kožešiny jej očistěte různými odstraňovači skvrn a roztoků, abyste se ujistili, že materiál tyto postupy vydrží. Je žádoucí provést zkoušku na nenápadném kusu látky nebo zevnitř. Pokud se lepidlo, díky kterému je tkanina připevněna k vosku, nerozpouští, může pokračovat v ošetření. V případě poškození struktury věci musíte najít jiný způsob, jak ji vyčistit. Ale obecně, mytí umělé kožešiny je mnohem bezpečnější než skutečné. Kvalita tohoto výrobku se může dokonce zlepšit.