Je škodlivé pít čaj po jídle?

Ne každý zvyk je prospěšný a někteří mohou být dokonce zdraví škodlivý. Pití čaje po jídle je rituál uchýlený k tisícům lidí. Nicméně, tam je vnímání, že čaj je škodlivé pít před a bezprostředně po jídle. Lékaři říkají, že pití nápoj následuje, pozorovat malé intervaly. Je to pravda, pojďme rozumět společně?

Potraviny nebo voda, která je čajem pro tělo

Odborníci se domnívají, že u mnoha čajů se jedná o potraviny. Nezáleží na tom, který nápoj se vaří: zelená, černá, zázvor, s bergamotem, v každém případě se složení hotového čaje bude lišit od běžné vody. Může obsahovat látky a přísady, které jsou prospěšné, ale také škodlivé.

Důležité! Je známo, že čaj působí na různé systémy těla specificky a ne vždy pozitivně.

Můžu pít čaj ihned po jídle

Za účelem nalezení odpovědi zvažte, co se stane s lidským tělem po pití šálku čaje:

  1. Necitlivost. Určitě jste si všimli, že po pití čaje se dutina ústní stane necitlivou. Podobné věci se dějí v těle, sliznice odpovědné za práci gastrointestinálního traktu jsou znecitlivěny. Stávají se hustými, což vede k nedostatečnému vylučování obětního hlenu. Rizikem takové reakce je oslabení ochranných funkcí těla. To je jakýkolivbakterie a infekce rychle pronikají dovnitř.
  2. Vliv tříslovin na pohodu. Po pití šálek čaje, látky, které tvoří nápoj mají pozitivní vliv na lidské blaho. Zároveň však reagují se žaludeční šťávou, což vede k pomalému vstřebávání potravy.
  3. Pomalá syntéza proteinů. Pravidelná konzumace silného čaje neumožňuje tělu produkovat nové buňky.
  4. Zpomalení práce peristaltiky. Přímá cesta k trávení, průjem a zácpa. Část taninu reaguje se železem, uvězněným v žaludku s jídlem, kvůli tomu, co potrava ztvrdne.
  5. Změny ve struktuře slin. Pravidelná konzumace čaje po jídle vede ke skutečnosti, že sliny ztrácejí svou hlavní funkci - rozkládají sacharidy.

Na základě výše uvedených argumentů se nedoporučuje pití čaje ihned po jídle. Odborníci doporučují trochu počkat, i když opravdu chcete. To platí zejména pro lidi, kteří se chtějí zbavit kil, protože čaj, opilý bezprostředně po jídle, táhne žaludek, respektive touha po jídle se vyskytuje častěji.