Jednoduché prostředky v boji proti vodnímu kameni na konev sprchy

Sprchová hlavice se velmi rychle ucpává. To platí i pro domácí sprchu a sprchu na ulici, kterou v létě hodí všichni majitelé soukromých domů a letních domů. Vápno, nečistoty a usazeniny lze čistit několika způsoby.

kroky čištění, co dělat, zda rozebrat konev

První a nejdůležitější radou pro nákup nového systému sprchy je nákup staveb výhradně se skládací konevou. Možná budete muset zaplatit o něco více, ale vyplatí se v budoucnu. Nezávisle můžete čistit pouze skládací konve, všechny ostatní, ucpané, budou vyžadovat nákup nového systému.

Konve na zavlažování jsou několika typů. Pokud je instrukce připojena k vaší, která ukazuje, jak ji rozložit, když je znečištěná, neměli byste ani trpět při hledání informací. Pokud není instrukce k dispozici, je třeba ji opatrně odstranit. Nachází se přímo uprostřed. Pod ním je šroub. Mělo by se odšroubovat a sejmout spolu s okem a těsněním.

Důležité!

Tyto části se mohou při použití ztenčit nebo deformovat. Pak kromě čištění konevje nutné je nahradit novými.

Připravte se předem na to, co můžete očekávat. Málokdo předpokládá, že se v nádobě může hromadit tolik odpadků.

Jak čistit sprchovou hlavici z vodního kamene, vodního kamene a nečistot

Nečistoty ze sprchové hlavice se snadno umývají, pouze všechny části pod tekoucí vodou nebo kartáčem. Ale vápno a špína jsou skutečný problém. Chemikálie pro domácnost mohou být použity k jejich odstranění, ale lidové prostředky jsou méně agresivní, i když výsledek není o nic horší.

Nejčastěji pro odstraňování vodního kamene a vodního kamene použijte:

  • citron;
  • kyselina citrónová;
  • ocet;
  • soda.

Existují však také zcela originální způsoby, jako jsou Coca-Cola, bramborové slupky atd.

Kyselina citrónová

Tento nástroj poskytuje skvělý výsledek a vedle čištění poskytuje spolehlivou ochranu před znečištěním iv budoucnu.

Rozložená konev by měla být namočena v roztoku 25 g kyseliny citrónové a litru horké vody, dokud zcela nevychladne, a pokud je přítomna silná kontaminace, může být ponechána ještě několik hodin.

Po dobrém otření štětcem a opláchněte pod tekoucí vodou.

Poradenství!

Pro čištění sprchové hlavice je velmi vhodné používat staré kartáčky na zuby.

Lemon

Pokud je konev dobře zběhlý v detailech, můžete je opláchnout teplou vodou, otřít štětcem nebo tvrdou houbou. Po zaschnutí a dobře otřete citronem, nakrájejte na polovinu.

Mnozíže metoda je naprosto totožná s použitím kyseliny citrónové. Je však agresivnější, takže pro nekomplikované nečistoty je lepší používat citrusy samotné.

Pozor!

Šťáva z citronu bude lépe vymačkaná, pokud ji poprvé vložíte do mrazničky na 20-30 minut.

Soda

Při použití této metody se od prvního čištění čistí pouze malé nečistoty. Aby bylo možné odstranit plak a kámen, budete muset provést několik postupů v řadě.

Roztok se připraví ze dvou polévkových lžic jedlé sody a 500 ml horké vody. Je nutné namočit detaily zalévání do něj až do ochlazení, pak jej vyčistit kartáčem nebo houbou a dobře opláchnout pod vodou. Můžete vypustit roztok sody, zahřát a znovu nasáknout sprchovou hlavici.

Ocet

Tato metoda je jedním z nejúčinnějších. Rychle odstraňuje plaky a vápno, rozpouští i staré vodní kameny.

K čištění lze použít ocet a ocet. Pouze při volbě druhé varianty je nutné připravit kapalinu na 6-8 dílů vody.

Po demontáži všech částí namočte do octa. Nechte je 3-5 hodin, můžete přes noc. Po důkladném opláchnutí pod tekoucí vodou, pokud je to nutné, vyčistěte kartáčem nebo houbou.

Důležité!

Při práci noste ochranné rukavice. Kapacita pro namáčení skla nebo smaltu.

Bramborová slupka

Nejšetrnější způsob odstraňování vodního kamene a vodykámen Omyjte bramborové slupky, přidejte vodu na vrchol, přiveďte k varu nad nízkým teplem a vařte asi 10-12 minut. Naplňte vývar a ponořte do něj detaily sprchové hlavice, pokryté lepící fólií a nechte vychladnout. No čistí malé znečištění, pro zahájené možnosti nevyhovuje.

Coca-Cola

Skutečnost, že tato soda je škodlivá, byla známa již dlouhou dobu a hostitelka se nedávno naučila, že může být použita pro účinné čištění šupin a nečistot. Vhodná kola pro sprchové hlavice.

Aby se vrátila její nedotčená čistota, stačí ponořit demontovanou strukturu do nápoje na 30-60 minut a pak opláchnout vodou. Pokud je znečištění těžké, můžete kolo znovu ohřát. A tak rychle korodovala plak a kámen.

Důležité!

Populární soda je velmi agresivní, takže ponechání konev v ní déle než hodinu se nedoporučuje.

Jak vyčistit skládací konev

Je velmi obtížné vyčistit neoddělitelnou konev od odpadků. Uvnitř se hromadí všechny odpadky. Žádné jehly, párátka a další užitečné věci, které jsou nabízeny k použití v různých fórech "poke" v konev nepomůže. Můžete se pokusit jej opláchnout odstraněním hadice, která je připojena k postřikovači. To však bude mít pouze krátkodobý efekt.

Pokud si koupíte nový sprchový systém, který není ve vašich plánech, zkuste následující možnosti:

  • Vložte trysku do těsného sáčku. Nalijte ohřátý ocet nahoru,pevně kravatu a nechat po dobu 3-5 hodin, a lépe v noci. Poté, co budete muset tvrdě pracovat, vyzbrojeni kartáči a párátky, ale kámen by měl jít docela dost;
  • nalijte Coca-Cola do konve a po několika minutách dobře opláchněte vodou.

Tipy pro prevenci a léčbu

Sprchové vybavení bude trvat déle, pokud budete postupovat podle těchto doporučení:

  • při nákupu upřednostňují skládací struktury;
  • použití vodních filtrů;
  • po každém použití otřete povrch suchým hadříkem;
  • Vyčistěte sprchovou hlavici nejméně jednou za dva až tři měsíce.

Všechny tipy a triky se jistě hodí. Čistota je zárukou zdraví, proto je nutné pravidelně umývat sprchu a celou technickou strukturu.