Jednoduchý způsob, jak vyčistit dřez s moukou

Dobrou možností pro čištění dřezu je měkká brusná mouka. Metody čištění a tajemství zkušených hostesek popsaných v tomto článku pomohou řádně se starat o jakýkoli typ mytí aut.

Čištění sanitární keramiky z nerezové oceli

Zachování původního vzhledu umyvadla z ušlechtilé oceli s moukou není obtížné dodržovat některá doporučení:

 1. Míchání octa s vodou v poměru 1: 4, roztok naneste na měkkou houbu, otřete povrch.
 2. Po vysušení nalijte brusný přípravek do dřezu a ujistěte se, že se nedostane do vypouštěcího otvoru.
 3. Pomocí měkké strany čisticí houbičky otřete povrch abrazivem.
 4. Opláchněte studenou vodou.
 5. Vosk mytí suchým, čistým hadříkem.

Čištění kamenného dřezu

Při ošetřování kamenných instalací abrazivy a kyselinami může dojít k vážnému poškození. Doporučení pro pravidelnou péči o tento typ dřezu s moukou pomůže zachovat původní vzhled kamenné instalatérské práce:

 1. V případě skvrny způsobené vylitím čaje nebo kávy, produkt omyjte měkkou houbou s mycím prostředkem.
 2. pokropte sušený povrch produktem,utřete měkkým hadříkem.
 3. Po otření přístroj důkladně opláchněte studenou vodou.
 4. Po opláchnutí vosk mikrovláknem.

Důležité!

Stojí za to vědět, že při čištění jakéhokoliv typu dřezu není povoleno používat abrazivní čisticí prášky a kovové kartáče. Vytváření drobných škrábanců při čištění znamená pouze zvýšení znečištění. Koneckonců, nebude možné čistit mikrotrhliny.

Čištění dřezů z litiny a mědi

Chcete-li se podívat na tmavý výrobek ze železa nebo mědi, můžete podle následujících doporučení:

 1. Smíchejte 5 lžíce mouky, 2 lžíce jemnozrnné soli a 2 lžíce octa.
 2. Při smíchání přísad s pastovitou kašovitou směsí naneste na celý povrch jednotky a míchačky.
 3. Po 30-40 minutách opláchněte lepivou hmotu teplou vodou.
 4. Po vysušení dřezu otřete povrch a mixéry suchým, čistým hadříkem.

Čištění keramického dřezu

Navzdory odporu vůči používání chemických látek jsou keramické skořepiny velmi citlivé na brusiva. Proto by mělo být čištění těchto povrchů prováděno pouze pomocí pomůcek. Pokud keramické kuchyňské instalatérství nevypadá dostatečně čisté, měli byste použít měkké brusivo a dodržovat následující doporučení:

 1. Po utírání povrchu dřezu a míchačky je posypte moukou.
 2. Následuje kruhový pohybjednotku vyleštěte mikrovláknem, abyste zabránili vniknutí produktu do odtoku.
 3. Po vyleštění musíte sbírat drobky z povrchu a likvidovat je v koši.
 4. Chcete-li dát jímce nedotčený lesk, naneste na plátěný hadřík 2-3 kapky rostlinného oleje a otřete je po povrchu.

Mouka v odpadních vodách

Při použití měkkého brusiva k čištění dřezu bychom neměli zapomínat, že když se opláchne příliš teplou nebo horkou vodou, vytvoří se pasta. Jakmile je v kanalizační trubce, může lepkavý roztok mouky pevně blokovat odtok. Proto mýdlo umyjte, pokud je umyvadlo pouze proud studené vody.

Tipy

Pomocí tipů a triků zkušených ženy v domácnosti, můžete zabránit ztrátě vzhledu kuchyňské instalatérské práce, radovat se z jeho zrcadlového lesku:

 1. K čištění nejnečistších míst na výrobku kolem kohoutku a odtoku je nutné je ošetřit kartáčkem na zuby s aplikovaným detergentem. Po tom, místa a opláchněte studenou vodou.
 2. Aby se zabránilo tomu, že se na povrchu dřezu objeví vodní kámen, každé dva dny by se měl otřít moukou, opláchnout a otřít do lesku.
 3. Chcete-li se zbavit stop zanechaných u dřezu s barevnými nápoji, otřete povrch plátkem citronu, nechte půl hodiny. Po opláchnutí umyvadla s moukou ho voskujte mikrovláknem. Zbytky mouky by měly být shromažďovány a likvidovány.

Recenze

Po aplikaci mouky do dřezu jako měkkého brusiva zanechávají hostesky svůj názor na tuto metodu.

Natalia Omsk. V poslední době se moje rodina přestěhovala do nového bytu. Umyvadlo v kuchyni muselo být umyto co nejrychleji a na ruce nebyl žádný vhodný chemický prostředek. Přítel mi řekl, že všechny nečistoty se úspěšně vyčistí moukou. Snažil jsem se tuto metodu použít a ukázalo se, že je to dobře. Umyvadlo z nerezové oceli zářil. Jediná věc, která byla naštvaná - skvrna od rzi se nezničila vůbec.

Nina, Kaliningrad. Můj manžel a já jsme si koupili elegantní měděný dřez pro naše aktualizované kuchyně. Po několika měsících používání se na jeho povrchu objevily skvrny od čaje a úniky vody. Koupil jsem si speciální umyvadlo na dřez, nanesené na povrch. Po půl hodině se umyl vodou a téměř se rozplakal. Všechny skvrny a šmouhy se staly černou a zelenou. Po prostudování internetu jsem četl o bezpečném způsobu čištění měděných dřezů pomocí mouky. Snažil jsem se - a nemohl jsem dostat dost! Umyvadlo se stalo tak dobrým jako nové! Teď nekupuji žádné chemikálie, jen mouku!

Dodržováním některých jednoduchých doporučení týkajících se používání mouky jako bezpečného čističe pro kuchyňské dřezy je možné dlouhodobě udržovat vodoinstalatérské vybavení v perfektním stavu.