Jednou provždy se zbavíme pavouků doma jednoduchými prostředky

Pavouci v domě způsobují různé emoce. Někdo preferuje, aby se jich nedotýkal a čas od času jednoduše odstraní weby a někdo je netoleruje a hledá různé způsoby, jak se s nimi vypořádat. Není to tak jednoduché. Dokonce i ti, kteří nevěří v lidová znamení, si budou stokrát myslet, než jednoduše plácnou pavoukem s teniskami nebo s improvizovanými předměty. A najednou to opravdu přináší neštěstí. Existují způsoby, jak chránit domov před invazí, stačí si vybrat ten nejvhodnější.

Proč se pavouci objevují v domě a jak se tam dostávají

Je chybou předpokládat, že pavouci se objevují pouze v domácnostech, kde nesledují čistotu. Bez ohledu na to, jak opatrná je hostitelka, nebude schopna udržet sterilitu. Zvláště často se nacházejí v koupelně a za toaletou. A jen zbožňuj temná a mírně chladná místa. Takže pokud je v domě spíž, měli by být hledáni především tam.

Mnozí z nich se v létě a na podzim stávají doma. V tomto ročním období se v domech, které jsou vhodné pro krmení pavouků, vyskytuje mnoho hmyzu a mláďat.

Pavouci se do domu dostávají různými způsoby. Jedná se o vstupní dveře, skrze které může být navržen malý hmyz, balkon, okenní křídlo, kapuce a praskliny ve stěnách a podlahách.

To je zajímavé!

Navzdory zjištěným názorům nežijí v opuštěných domech. V takových místech jim chybí síla.

Musím se zbavit pavouků

Pokud malý pavouk žije ve skříni nebo v koupelně v rohu, je na každém, aby ji vyčistil nebo nechal na pokoji. Někdo to vidí jako dobré znamení, někdo se ho jen dotkne. Pokud je jich však v domě stále více a více, měla by být okamžitě přijata opatření.

Říká se, že je nebezpečné zabít pavouky, prostě je musí odhodit. Většina z těchto hmyzů je pro člověka bezpečná. Zřídka to může kousnout, ale v tomto případě stačí ošetřit kousnutí alkoholem nebo dezinfekčním prostředkem.

Zároveň je však přinejmenším nehygienický, takže je rozhodně nutné zbavit se pavouků.

Prevence

V zájmu ochrany vašeho domova před invazí pavouků byste měli pravidelně provádět následující preventivní opatření:

 • uklidit, nezapomeňte na vzdálená místa;
 • pro regulaci vlhkosti v místnosti;
 • rychle odstraní síťovinu pomocí metlu nebo vysavače;
 • ihned vyhodit odpad z obytných budov;
 • bojovat proti „potravě“, zabraňující chovu mláďat, komárů a jiného hmyzu;
 • kontrolovat možná místa kladení vajec. Jsou umístěny na zadní straně skříněk a skříní, takže je třeba nábytek přemístit od zdi;
 • lepicí tapety;
 • zakryjí mezery na podlaze, stěnách a stropu;
 • visí tlusté sítě proti komárům na průduchy a balkonové dveře;
 • zvláštní ochranudigestoře a větrací otvory.

Poradenství!

Pavouci nenávidí drsné pachy. Takže pokud necháte plechovku barvy nebo laku na hodinu a půl v pokoji, určitě odejdou. Pravda, po vyslání času se může vrátit.

Jak se navždy zbavit

Pokud preventivní opatření nepomohou a v domě je stále více pavouků, je nutné přejít na závažnější metody.

Lze použít léky pro obchod, ale všechny jsou toxické a představují nebezpečí jak pro rostliny, domácí zvířata, tak pro lidi. Proto se nedoporučuje jejich použití proti pavoukům.

Lidové prostředky pro obyvatele areálu jsou však bezpečné, i když pomáhají rychle a bezpečně se zbavit hmyzu.

Jejich působení není založeno hlavně na otravě, ale na odradení pavouků v důsledku silného zápachu. Zde jsou některé z osvědčených metod:

 • rozlomte kaštany nebo lískové oříšky kladivem na malé kousky, rozložené na stanovištích pavouků. Budou pryč za pár dní kvůli zápachu;
 • vyhnat hmyz z domu pomůže zpracování po čištění s esenciálními oleji. Musíte rozpustit několik kapek čajovníku, eukalyptu nebo máty peprné ve vodě a postříkat celou místnost postřikovačem, přičemž dbejte na stanoviště pavouků. Takové aromaterapeutické procedury je nutné provádět každý druhý den po dobu jednoho týdne nebo 10 dnů;
 • Roztok octa funguje dobře. Ve sklenici vody je nutné rozpustit lžíci prostředků, nalijte směs do talíře av místnosti, kde žije pavouk. Odejde téměř okamžitě.

Poradenství!

V soukromém domě a v zemi mohou být vonné bylinky používány k boji proti pavoukům a jinému hmyzu. Palivo, měsíček, kopr, atd., Funguje nejlépe.

Pavouci mohou začít v každém domě. I když je jich více a více přímo před našimi očima, neměli byste panikařit a běžet také do obchodu pro jed. Zažijte populární způsoby nakládání s hmyzem. Pomohou vám řešit problém.