Jídla budou čistá i v případě, že je omyjete mýdlem, sódou nebo hořčicí.

Lidé, kteří se podílejí na mytí nádobí, by si měli být vědomi toho, že použití chemických detergentů neprochází bez následků. Ruce trpí, zbytky chemie zůstávají na talíři, bereme je do jídla, což znamená poškození jejich zdraví. Namísto nákupu prostředků je lepší použít lid, který neobsahuje chemikálie.

Nebezpečí detergentu

Chemické látky obsažené v komerčních přípravcích mohou po čištění zůstat na povrchu misky. V nejlepším rozsahu je nebude fungovat. Padnou do lidského trávicího traktu. Odhaduje se, že během jednoho roku lze náhodně spotřebovat přibližně 500 ml detergentních směsí. Pro zdraví může být taková expozice nepředvídatelná. Za prvé začínají alergické reakce, které mohou vést k otoku gastrointestinálního traktu.

Pozor!

Pokud jste na zakoupené léky stále zvyklí, nechcete je vzdát, poté si po každém jídle umyjte nádobí.

Po stanovení zvyku mytí šálků a misek po každém jídle budete moci ušetřit peníze za mytí, protože čerstvé nečistoty se omyjí teplou vodou. Nebudete vytvářet hory desek, které pak mají dlouhou dobuprát.

Namísto krádeže se postupně přesouvejte k lidovým lékům:

  • mýdlo na prádlo;
  • hořčice;
  • jedlá soda;
  • uhličitan sodný.

Všechny tyto výrobky jsou obdařeny zásluhami, nikoli však bez vad. Ale všechny nevýhody, které zde popisujeme, budou stále převažovat nad výhodami konvenčních chemických prostředků.

Mytí nádobí mycím prostředkem na prádlo

Praní mýdlem na prádlo je jednou z univerzálních metod, které lze použít v každodenním životě. Taková látka sestává výhradně z přírodních složek, ze zeleniny, živočišných tuků, které nemohou způsobit žádné škody na zdraví. Prací mýdlo lze použít jako dezinfekční prostředek.

Pozor!

Výhodou takového čističe je, že je snadné jej po použití snadno opláchnout vodou.

Mýdlo lze používat několika způsoby. Za prvé, můžete ji mýdlo na houbu, a pak spláchnout tuk houbou. Za druhé, můžete ho strouhat na malé částice roztavením, roztavením ve vodě a použitím této kapaliny na mytí.

Pokud však nejste zapojeni do čisticího postupu s rukavicemi, je třeba si uvědomit, že tento výrobek špatně odčerpává pokožku osoby, takže mnoho žen tento výrobek odmítá. Tomuto účinku na kůži se však lze vyhnout, pokud jsou na rukou před koupáním gumové rukavice. Obecně se jedná o univerzální způsob, jak udržet ruce v bezpečí.

EkonomickéMýdlo není jediný domácí lék, který lze použít k čištění hrnců a pánví. Existují i ​​jiné účinné látky.

Mytí nádobí hořčicí

Hořčice je schopna absorbovat tuky, proto se k ní uchylují, když je nutné umyt tlusté vrstvy tuku na hrncích a šálcích. Hořčice se často používá po umytí známým prostředkem, který shromažďuje zbytkový tuk a chemikálie z povrchu talířů a šálků.

Pozor!

Pro správné použití namočte houbu a ponořte ji do nádoby s hořčicí.

Tato metoda však není bez vad. Hořčičný prášek je nerovnoměrně rozložen v houbě av nádobě, končí velmi rychle.

Druhou metodou je rozpuštění prášku ve vodě a výsledný roztok se již použije pro praní. Ale touto metodou musíte protřepat nádrž, kde bude roztok pokaždé, protože hořčice je špatně rozpustná ve vodě a usadí se na dně. V tomto provedení lze použít hořčičný prášek déle.

Je nepravděpodobné, že by silně znečištěné a zatuchlé desky v dřezu byly vyplaveny práškovým hořčicí. Paní nejprve provádějí postup obvyklým způsobem a teprve pak s opakovaným přístupem aplikují hořčici. Ti, kteří se domnívají, že způsob použití hořčice je chybný, protože to trvá velmi krátkou dobu ve srovnání s obvyklými prostředky.

Mytí nádobí sodou

Soda je dvou druhů: potraviny a sody. Každý z nichTam jsou výhody, stejně jako jeden velký mínus. Soda prášek koroduje kůži, takže buď okamžitě opustit tuto možnost, nebo použít ochranné prostředky, které jsme opakovaně opakovali.

Jedlá soda je bez nedostatků, protože může být použita s jakýmkoliv druhem mycího nádobí. To zvládá s mnoha druhy znečištění, můžete vyčistit i plaketu zanechal čaj nebo kávu. Vše, co je třeba udělat, je rozpustit prášek ve vodě: jednu polévkovou lžíci na litr kapaliny.

Pozor!

Soda má jednu důležitou ctnost. Velmi účinně čistí celou kaši, špínu, vrací původní lesk na nádobí.

Soda je šetrná k životnímu prostředí, takže ji lze použít pro alergie a děti. Sodu můžete kombinovat s hořčicí, protože čisticí účinek je mnohem lepší než odděleně.

Sodový popel se používá již od starověku. Po mnoho desetiletí se používá v domácnosti. Ale musíme okamžitě pochopit, že je velmi korozivní, proto doporučujeme nosit rukavice. Výrobek lze použít různými způsoby, jednou z univerzálních metod je ponechat roztok sodovky s vodou na povrchu předmětů připravených k čištění. Vyčistí se a po této době bude možné snadno omyt jakýkoliv povrch.

Druhou metodou je nalít prášek sodovky na vlhkou houbu a umyt nádobí. Pokud chcete odstranit tuk, je nejlepší rozpustit několik lžíce v horké vodě. V tomto roztoku namočte misky a talíře. Ale po této metodě potřebujetedůkladně opláchněte.

Pokud hovoříme o jiných metodách, jsou méně účinné než ty, které jsme popsali, takže nemá smysl se o nich starat. Píšeme jen o tom, co by vás mohlo zajímat, takže můžeme dát několik tipů, jak organizovat práci tak, aby to nebyl náročný proces.

Tipy pro praní

Při mytí nádobí doporučujeme poradit se s našimi pokyny:

  1. Proveďte práci s rukavicemi. Ušetřete tak svou pokožku před agresivními složkami přípravku.
  2. Namočte kontaminované předměty do vody nebo do roztoků, o kterých jsme psali, aby bylo snadné smýt veškeré nahromaděné nečistoty, dokonce i čistou vodou.
  3. Je lepší mýt misky a talíře. Položte je na stojan na sušení, aby se z něj voda rychle sklenila. Sušení teplých pokrmů nevede k tvorbě plaku.
  4. Použijte vhodnou houbu, protože vám poskytne možnost důkladně opláchnout všechny nečistoty z jakýchkoli předmětů. Je lepší najít a koupit známé houby. Pokud máte několik houb, pak jeden z nich by měl být suchý.
  5. Pokud potřebujete čistit teflon nebo keramiku, podívejte se na houby, které jsou určeny speciálně pro tento účel. Věřte mi, že se prodávají v obchodě. Na nádobí, které je v kontaktu s rybami, stejně jako maso, je nutné použít samostatnou houbu.
  6. Kombinovaná houba se nebude vyrovnávat s vymýváním zbytků sušených potravin. Přistupujte k výběru houby přísně, protože to může výrazně usnadnit váš proces.mytí, pokud zvolíte správně.
  7. Udělejte si zvyk praní šálků, talířů a talířů ihned po obědě nebo večeři. Je rychlejší mýt ještě zmrazené bahno, postup bude trvat dost času.

Sledujte naše rady, rozhodněte se, co budete potřebovat. Provádět pokusy s řešeními, kombinovat s drogami, hledat nejvhodnější a nejbezpečnější způsoby a prostředky. Je dobré, když se vám podaří vyměnit zakoupený výrobek za lidový lék, aniž byste ztratili kvalitu mytí.