Kbelíky na oblečení: proč se objevují a jak je odstranit

Oblíbená věc často kazí pelety, které okamžitě dávají produktu nečištěný. Nespěchejte vyhodit šaty, top nebo ukradené, můžete je stále zachránit. Existuje několik způsobů, jak odstranit obtěžování. Snadno se používají a jejich čištění nebude trvat dlouho. Chcete-li odstranit pelety z oblečení doma rychle a snadno pomoci praktické rady.

Důvody pro vystoupení

Pro účinné odstranění nejprve určete příčinu vad. To pomůže prodloužit život věcí. Často se produkt posouvá kvůli:

 • složení tkaniny. Většina pelet je tvořena přírodními vlákny, zejména pokud není plátno chemicky ošetřeno;
 • nesprávná péče. Pokud hosteska nečte štítky na oblečení, pak bude její svetr nebo kalhoty brzy v látkových koulích;
 • nepřesné ponožky. Při neustálém kontaktu s povrchem nebo jiným produktem se na předmětech okamžitě vytváří drsnost;
 • přítomnost přezek nití na oděvu. To naznačuje nízká kvalita textilních vláken.

Jaksmazat

Existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat s nesrovnalostmi ve struktuře tkání. Jsou podobné v principu působení, protože jsou založeny na mechanickém čištění. Pokuste se vyčistit malou nenápadnou tkáň. Pokud metoda funguje, pokračujte v dalším čištění.

Speciální stroj

V obchodech s textilními výrobky získáte užitečné malé příslušenství - stroj na výrobu tkanin. Přístroj na první pohled vypadá jako starý břitva. Čepele jsou umístěny uvnitř drážek - na plátně vyříznou vytvořený chmýří. Princip činnosti zařízení je následující:

 • zapněte zařízení v síti;
 • Rozložte výrobek na stůl;
 • držte přístroj na tkanině, věnujte zvláštní pozornost místům nerovnoměrnosti a hromadění chmýří. Na materiál není třeba tisknout.

Zařízení je vhodné pro čištění pletených svetrů, manšestrových kalhot, kabátu. Starý svetr bude jako nový za pár minut psacího stroje. Přístroj má speciální prostor, do kterého se ukládají výsledné nečistoty. Zařízení bude sloužit po dlouhou dobu a pomůže při ukládání věcí.

Poznámka!

Cena zařízení je 150-400 rublů.

Štětec

Další spotřebič pro domácnost, který je schopen vrátit látku do původního vzhledu, se nazývá kartáč pro odstraňování pelet. Najdete ho v domácnosti. Kartáč se liší od psacího stroje v tom, že vypadá jako břitva. Má dlouhou rukojeť, pro kterou je přístroj vhodný. Jak odstranit pelety z bundy je popsáno níže:

 • plášť na rovném povrchu;
 • kartáčujte tkaninu při držení výrobku;
 • vyčistěte pelety a pokračujte v kartáčování svetr, dokud nebude hladký.

Po operaci omyjte kartáč vodou ze zbytků řezu, pak to bude trvat dlouho.

Břitva

Abychom nečerpali peníze na nákup zařízení, odstraníme pelety na oděvu pomocí běžného stroje. Vezměte si nový jednorázový holicí strojek, čím více čepelí je v něm, tím lépe. Natáhněte tkaninu a spusťte stroj zdola nahoru, netlačte na něj a ne ve spěchu. Nový holicí strojek dobře čistí kuličky, materiál okamžitě zaujme elegantní vzhled. Buďte opatrní, tkanina může být snadno řezána, pokud je holicí strojek poháněn velmi rychle. Neberte starý stroj, jeho čepele jsou již tupé a nepomohou při čištění.

Lepicí páska

Jak zbavit se pelet bez stroje a bez strojů? Samozřejmě s lepicí páskou. Pokud se tkanina začala v poslední době zhoršovat, bude tato metoda velmi účinná. Lepené pásky z lepicí pásky na válcované oblasti a ostře odtrhnout. Lepicí pásku přitlačte proti látce s vynaložením úsilí, pak dojde k lepšímu a rychlejšímu čištění.

Pozor!

Po lepení pásku omyjte předmět mýdlem, aby se odstranily zbytky lepidla.

Nůžky

Nejrychlejším, ale účinným způsobem řešení vad na tkanině jsou běžné nůžky. Pokud máte volný čas, odstřihněte všechny vady z povrchu tkaniny a pohybujte se ve směruzdola nahoru Střih funguje dobře, když jsou míčky velké a jsou viditelné na tkanině. Nůžky jsou pro malé svinuté oblasti bezmocné.

Zubní kartáček

Jak odstranit pelety z nátěru, bude uvedeno následující metodou. Budete potřebovat starý kartáček na zuby. Nátěr rozprostřete od vrásek a štětcem otřete tkaninu. Pohybujte se podél vláken, sbírejte pelety v jedné hromadě, aby se snadněji odstranily. Chcete-li přidat lesk na zdřímnutí, navlhčete čistou utěrku vodou a octem (1 lžíce na 5 litrů vody). Vlhký hadřík sbírá zbytky látky a srst najde lesk a atraktivní vzhled.

Lepicí páska

Jakmile se objeví první pelety, pomohl by váleček s lepicí páskou. Lepící stranu válečku nanášejte 4-5krát za sebou na oblíbenou halenku, lepicí základna sbírá pelety a načechrané kousky. Taková metoda je více pravděpodobné, aby se zabránilo tvorbě kuliček, válec, který je silně navinutý, zjevně nebude šetřit.

Hřeben

Jemná vlákna s dlouhým vlasem by měla být česána pravidelným hřebenem s častými zuby. Když česání, zuby zvednou a odtrhnou velké pelety bez poškození tkaniny. Čím tlustší jsou zuby na hřebeni, tím účinnější bude čištění.

Důležité!

Držte vlněné oblečení při čištění, jinak zuby nechají utažení na věci.

Chemické čištění

Pokud se stále bojíte poškození věci, nebo je výrobek drahý - nešanci. Vezměte si oblečení do čistírny, kde se problém vyřeší během několika hodin. V čistírně pracuje vysoce kvalifikovaný personál, který čelí těmto situacím denně. Mají moderní vybavení a speciální čisticí techniku. Odstraňování pelet tímto způsobem není levné, ale produkt bude určitě ušetřen.

Sušenky na chléb

Alternativou domácích spotřebičů a holicích strojků je obvyklý sušený kus chleba. Drobky chleba se drží na nepravidelnostech a vadách na povrchu tkaniny. Tuto vlastnost lze použít a provést následující:

 • vysušte několik kousků chleba;
 • na svinutém oděvu několikrát přejeďte na jednu stranu toastem;
 • ručně sbírejte zbytky drobků;
 • Produkt omyjte v mýdlové vodě.

Pozor!

Je nutné používat odrůdy černého chleba, nezanechávají mastné skvrny.

Brusný papír

Použijte radikální metodu - vyčistěte oděv kusem brusného papíru. Metoda je riskantní, protože může způsobit poškození materiálu, například roztržení nebo opuštění šluků. Pokud budete postup provádět opatrně, pak se problém nestane. Vezměte si list jemnozrnného brusného papíru a spusťte ho zdola nahoru. Pokud se výsledek neobjeví, utratit znovu, ale s trochou větší úsilí. Smirkový papír odstraní vrchní nadýchanou vrstvu z produktu a bude tak dobrý jako nový.

Houba na mytí nádobí

Na houbě je vždy tvrdá strana, která je užitečná pro odstranění nenáviděných kuliček. Nečistěte výrobek před čištěním, jinak pěna změkne. Vysušte houbou (tvrdou stranou) lehkými kruhovými pohyby, přejeďte přes navinutou věc. Pelety budou shromažďovány ve velkých kuličkách, které se pak snadno odstraní. Houba pomůže vyčistit i jemné předměty nebo výrobky, kde je tkanina velmi tenká.

Jak udržet oblečení

Aby jste nemuseli zápasit s tím, jak vrátit věci do své úhlednosti, pamatujte si několik triků. Nevyžadují složité akce ani peněžní náklady. Stačí použít v praxi tipy, pak to bude neporušené a nálada je v pořádku.

 • Před praním, žehlením, sušením vždy čtěte štítky na oděvu. Nepozornost a nedbalost mají za následek smutné následky;
 • Vyberte si vysoce kvalitní prací prostředek pro požadovaný účel. Pokud je tkanina jemná, prášek by měl mít mírný čistící účinek;
 • zkuste v pračce používat jemný režim nebo prát na ruční mytí ;
 • použití změkčovadel - kondicionérů;
 • pro praní spodního prádla nebo přírodních jemných tkanin použijte samostatný sáček na mytí;
 • úplet neumývat při teplotách nad 30 ° C;
 • Netlačte úplet při vysokých rychlostech.

Zvyknout si na všechny věci pečlivě zacházet, ať už jsou levné nebo naopakVážení Pak už nikdy nebudou mít defekty a barva nezmizí ani s věkem, ale zůstane tak jasná jako po nákupu.

Recenze

Marina

„Nejúžasnějším způsobem je břitva. Nemělo by se však používat příliš často, protože vlákna tkanin se stávají tenčími a pak se trhají. Chcete-li prodloužit dobu nošení oblečení, umyl jsem ho přidáním klimatizační jednotky a nemačkejte ji do psacího stroje. Šifónové halenky, tiskové šaty, kapesníky se umývají pouze ručně.

Ulyana

„Před mnoha lety jsem si koupil zařízení na řezání pelet a byl s ním spokojen. Není třeba lepicí pásky, holicích strojků nebo jiných výrobků, které by mohly zničit materiál. Proč ne koupit za 200-300 rublů skvělý stroj pro řezání zbraně a nesrovnalosti z tkaniny? Přístroj se s tímto problémem dobře vyrovná, takže struktura tkaniny je hladká a krásná. “

Victoria

„Snažím se odstranit pelety, jakmile se objeví. Pokud jsou velké, mohou být odstraněny přímo rukama nebo řezány nůžkami. Nalepte lepicí pásku na malé klky a ostře ji odstraňte - všechny koule zůstanou na lepkavém základě. Clerical tape pomáhá nejlépe, má silnou lepivou základnu. “​​

Vyzkoušejte alespoň jeden způsob vysvobození a zjistěte, že i věci, které jsou na první pohled zkažené, mohou být zachráněny. Speciální nástroje, stejně jako šikovné nástroje pomohou dosáhnout požadovaného výsledku při prvním pokusu.Bunda nebo šaty, které se vám líbí v šatníku, potěší více než jeden rok, pokud se o ně začnete řádně starat.