Kde a jak skladovat nafukovací bazén

Dodržování kroků a pravidel pro skladování nafukovacího bazénu v zimním období prodlouží životnost. Pokud jsou ignorovány, je možná tvorba mikrotrhlin a záhybů. Efektivní tipy vám umožní správně připravit bazén na zimu, aby tento atribut horkého léta sloužil více než jednu sezónu.

Příprava na skladování - fáze

Aby se zabránilo škodám, doporučuje se na konci plavecké sezóny dodržovat několik pravidel. Fáze přípravy zahrnují:

  1. Proplachování.
  2. Sušení.
  3. Správné skládání.
  4. Volba místa skladování.

Jedná se o jednoduché, ale nezbytné kroky.

Jak umýt nafukovací bazén na zimu

První věc, kterou musíte udělat, je vypuštění vody. Veškerou vlhkost, která zůstává na dně, setřete suchým hadříkem. Poté musí být gumová nádrž naplněna teplou mýdlovou vodou. Produkt důkladně opláchněte. Pokud roztok na určitých místech pění, pak je únik. Musí být odstraněna.

Markýza a podestýlka by se také měly umýt teplou mýdlovou vodou. Potom musí být výrobek otřen zevnitř i zvenčí, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost záhybům a záhybům. Poté by měl být bazén přirozeně vysušen pod širým nebem. Sluneční paprsky ohřívají produkt a zabraňují tvorbě plísní.

Pozor!

Alkalické čisticí prostředky mohou korodovat materiál. Proto pro mytí použijte sparing prostředky, měkké houby a tkaniny.

Jak položit na zimu

Je nutné odstranit vzduch ze sušeného bazénu a umístit výrobek na rovný povrch. Aby nedocházelo k přilepení materiálu, je lepší práškovat povrch mastným práškem.

Je nutné výrobek přehnout úhledně, pevně, vyhladit všechny záhyby. Má-li bazén kulatý tvar, musí být několikrát přeložen na polovinu, což tvoří trojúhelník. V pravoúhlém, měli byste nejprve vyhrnout menší strany, které tvoří čtverec. Z náměstí je třeba válet pevným válečkem.

Kde skladovat bazén v zimě

Zboží připravené ke skladování musí být umístěno v lepenkové krabici a umístěno na suchém místě. Teplota místnosti by měla být od 0 do 35 stupňů. Nízkoteplotní podmínky vedou k tvorbě trhlin na povrchu materiálu.

Je nutné zvolit skladovací prostor, s přihlédnutím k nedostupnosti hlodavců a malých dětí. Může to být skříň, vysoká police nebo skříň.

Dodržování všech fází přípravy na zimu nevyžaduje spoustu času a úsilí. Ale příští léto nebudete muset kupovat nový bazén k relaxaci v zemi.