Kde nalít tekutý prášek do pračky: funkce

Nyní se na trhu pracích prostředků kromě obvyklého pracího prostředku objevují alternativní látky. Ty zahrnují kapalné nebo gelové formy. Ve srovnání s tradiční verzí mají několik nesporných výhod: umývají se lépe, jsou úspornější a nezanechávají skvrny na oblečení. Ale některé ženy v domácnosti dávají přednost použití tradičních prášků. Vysvětlení je, že nevědí, jak správně používat gel pro mytí.

Co je to tekutý prášek

Název „tekutý prací prostředek“ se vztahuje na gelové látky používané k mytí nečistot. Při prodeji takové drogy se nachází ve formě kapslí, které se rozpouští při přidávání vody, nebo ve formě husté kapaliny nalité do plastových nádob. Léčivo má vysokou koncentraci detergentů, takže jeho spotřeba během praní je minimální.

Vlastnosti složení, odrůdy a použití

\ t

Ve srovnání s tradičním objemným práškem pro praní má kapalný přípravek několik výhod:

 • odstraňuje špinavé stopy různých druhů;
 • dobře odstraněné z vláken tkaniny;
 • se zcela rozpustí ve vodě jakékoliv teploty;
 • po ní nejsou na tkanině žádné pruhy;
 • se stará o barvu látky;
 • činí hmotu měkčí;
 • je vhodné uložit, není to probudit, není chytit v hrudkách;
 • lze použít různými způsoby.

Z hlavních nevýhod této formy detergentních přípravků uvádějí:

 • vysoká cena výrobku;
 • nemožnost nastavení vysoké teploty vody pro mytí.

Gel produkty budou vynikající volbou, pokud budete potřebovat osvěžit oblečení s každodenním praním. Používají se v případě, že budete potřebovat umýt věci z tenké, jemné látky. Ale se starým znečištěním a komplexními skvrnami takový nástroj nemůže zvládnout.

Viz také

Pokyny pro použití tobolek "Příliv" pro praní

Tyto časy už dávno uplynuly, když bylo mytí prášku, který nahradil obvyklé mýdlo, něco neuvěřitelného. Moderní ...

Typ kapalného pracího prostředku se volí podle typu oděvu. Pokud se do bubnu přístroje současně vysílají věci z různých tkanin, zvolí se kapalný univerzální prostředek. Povlečení vyrobené z jemného hedvábí, guipure, krajky, vlny a dalších jemných vláken je umyto terčem.koncentrátů. Více na policích v obchodě jsou gely podobné výrobky pro džíny, také s antialergickými složkami. Taková látka v množství složek neobsahuje vonné látky, chlor nebo barviva.

Důležité!

Na prodej můžete vidět kapalné přípravky různých barev. Odstín látky nemá vliv na kvalitu praní. Barvivo se v tomto případě podává pouze pro zlepšení vnímání prostředků.

Při prodeji existují dva typy tekutého prášku:

 1. Kapsle jsou dobré, protože nemusí přesně měřit správné množství peněz, nalijeme je do nádob a sledujeme kvalitu loužení. Kapsle se jednoduše vloží do jednotky. Po přijetí vody se obal takové drogy jednoduše rozpustí. Není proto nutné je zveřejňovat.
 2. Klasická kapalná detergentní verze je balena do plastu. Obvykle se správné množství léčiva měří plastovým uzávěrem ve formě odměrné nádoby. Tyto kryty mají nyní vnitřní odtok. Tudíž kapalina po otočení je poslána do láhve, a ne klouzat po kapkách na podlahu.

Kam nalít tekutý prášek do pračky

Jsou-li věci příliš znečištěné, ošetřují se dodatečně před praním. K tomuto účelu je kapalina rozptýlena v malých množstvích na místech a lehce otřena. V této předkoncentrované vodě není ředěna. Po čekání od 20 minut do půl hodiny pokračujte v dalším praní. Podle některých žen v domácnosti, pro předpírku docelanení nutné třít látku do tkaniny. Jednoduše ho nalijte do pračky.

Kam nalít koncentrát

Moderní automatické pračky mají velmi jasné pokyny, kde jsou podrobně popsány v jakém pořadí a v jakých oddílech se vkládají detergenty. Pro další zjednodušení úlohy jsou všechny zásobníky a přihrádky podepsány a označeny římskými nebo arabskými číslicemi. Použijte také označení písmen:

 1. Označení I, 1 nebo A v přihrádce, kde potřebujete přidat prací prostředek pro předpírku. Z tohoto zásobníku je mycí přípravek připraven až po výběru konkrétního programu. V opačném případě zůstane gel nebo prášek, i když je vložen do komory, neporušený.
 2. Ikona II, 2 nebo B má zásobník pro hlavní cyklus praní. Proto se do tohoto prostoru často nalije kapalný gel.
 3. Hvězdička, sněhová vločka nebo květina označuje nádobu, do které se nalije změkčovadlo nebo kondicionér. Prací prostředek v tomto prostoru není nutné nalévat, ale problémy se nestanou, pokud se tam dostane náhodou. Gel pro mytí dokonale rozpouští a je z vlákna vymyt, takže po umytí nezůstane po něm žádná stopa.
Důležité!

Někdy výrobci styraloku doporučují umístit gelovité činidlo přímo do bubnu se špinavými předměty. Pak se předlití do speciálního dávkovače.

Dávkování

Můžete vidět, kolik peněz se nalije na praní do spotřebiče, na balení kapalinyprášek. Výrobci obvykle doporučují výdaje na jeden cyklus od 70 do 120 ml. Specifický objem látky je dán objemem znečištění a tvrdostí vody v lokalitě. Uvedené hranice jsou podmíněné. Spotřeba se snadno snižuje, pokud používáte předúpravu. Poté, co je dost nalít do prostoru přístroje 2 lžíce. Já kapalné látky.

Při použití gelových přípravků není třeba používat v pračce speciální aromatické kondicionéry . Proto je tento prostor přístroje prázdný. Manželky, preferující prádlo po voňavém mytí, je lepší koupit si gel s nějakou vůní.

Kapalné prací prostředky mají dobrou rozpustnost ve studené vodě. Současně však začínají aktivní činnost při teplotě od +30 ° C do +60 ° C. Tato teplota a potřebu dát na stroj.

Jak používat tobolky

Není vždy vhodné nalít tekutý prášek do zvláštního prostoru. Poté je prací prostředek umístěn přímo v bubnu. Může se jednat o speciální dávkovač, kde se gel nalije a umístí do bubnu, nebo připravené kapsle s rozpustným pouzdrem, které se umístí do bubnu spolu s plátnem. Kapalná látka se postupně uvolňuje z dávkovače a během celého cyklu omývá nečistoty. Tyto kapsle působí velmi pečlivě a nepoškozují tkaninu. Jsou obzvláště vhodné pro čištění saka ze syntetického plniva.

Nejlepší prostředky

V železářství se nyní prodávají obrovskévýběr tekutých prášků. Mají univerzální účel nebo specializaci. Existují prostředky pro mytí barevných oděvů, pro bělost, pro použití na citlivých záležitostech, které vyžadují pečlivé zacházení. Nejlepší značky tekutých prášků jsou známé všem.

Gel Persil Expert

Díky své schopnosti snadno se vyrovnat s mnoha druhy nečistot, tento gel získal zvláštní popularitu mezi hosteskami. Tento nástroj nevymyje barvu z tkaniny, vyhlazuje vrásky a funguje dobře v chladné vodě. Z hlediska kvality mytí funguje lépe než její protějšky. Tento gel se stará o lidské zdraví. U alergiků však může způsobit záchvat. Nevýhodou tohoto gelu je jeho vysoká cena.

Příliv

Tento kapalný prášek lze použít ve stroji pro různé tkaniny. Dokonale omyje nečistoty a omyje staré skvrny. Tento gel aplikujte podle standardních instrukcí. Po skončení cyklu na tkanině z gelu Tide nejsou žádné skvrny. Další výhodou tohoto léku je přijatelná cena a mírná spotřeba.

Ariel

Přípravek podobný této gelu jako jeden z prvních získal zvláštní uzávěr s dávkovačem. Tento přípravek je vhodný pro různé tkaniny a kvalitativně čistí znečištění jiné povahy. Po umytí prádla voní příjemně. Proto není nutné používat klimatizační zařízení.

Weasel

Na prodej použijte prací prostředek dochází pouze ve formě gelu. Existuje několik typů léků pro různé typy tkání. Výhodou Laska gelů je pečlivý přístup k vláknům tkaniny a kvalitní mytí všech skvrn. Mytí hladících věcí si zachovává tvar a barvu, získává lehkou vůni.

Lesk

Výhodou gelu je Gloss v jeho nízké ceně. Dobře zvládá většinu kontaminantů, ale není schopen vymýt některé zvlášť obtížné stopy. Například skvrny topného oleje nebo tuku na tkanině zůstávají.

Eared Nurses

Tato značka detergentu je určena speciálně pro dětské oblečení a ložní prádlo. Neobsahuje silné vůně a nevyvolává alergické útoky. Další výhodou gelu je dobrá hodnota za peníze.

Viz také

Co je lepší prášek nebo prací gel?

V supermarketech je stále více možné najít gely pro praní prádla. Jsou k dispozici v lahvích s uzávěrem nebo ...

Mýtus

Tento kapalný prášek působí jemně. Proto je vhodný pro každodenní použití. Při jeho použití nemůžete přesně spočítat dávkování. Stačí nalít lék do speciální kapsle a umístit ho do bubnu. Po promytí tímto gelem se prádlo zbaví všech stop.

Amway

Takové gelové prostředky jsou vhodné pro věci z barevné tkaniny a tmavé. V tomto případě lék dokonale odstraňuje staré skvrny. Musí to být preaplikujte na obtížná místa a počkejte půl hodiny před praním. Kapalný gel odstraňuje komplexní stopy krve, čokolády, vína a tuku.

Problémy s vyplavováním tekutého prášku ze zásobníku

Voda vstupuje do prostoru pračky s tekutým práškem přes speciální vodítko. Pokud se na tomto místě vyskytne porucha, má louhování kapaliny nízkou kvalitu. Moderní stroje jsou vybaveny elektromagnetickými ventily, které regulují průtok vody. Porucha jednoho z nich má vliv na celý systém zásobování vodou, někdy je důvodem špatného mytí mycího prostředku slabý tlak v systému přívodu vody. Pak bude problém vyřešen zvýšením tlaku v komunikacích.

Důležité!

Přesnou příčinu můžete určit vytažením zásobníku pro detergenty a vizuálně vyhodnotit kvalitu přívodu vody.

Pokud gel není zcela vymyt, pak je problémem tlak hlavy. V takovém případě je třeba se obrátit na správcovskou společnost nebo bytový úřad, aby bylo možné v bytě nainstalovat pomocné čerpadlo, aby se zvýšila hlava. Není-li v přihrádce na čisticí prostředek žádný zvuk vody, příčinou je přerušení ventilu. V tomto případě je nutná oprava zařízení. Může se jednat o výměnu ventilu nebo řídicího modulu.

Závěrem

Kapalný prášek je moderní a pohodlnou alternativou běžných objemových médií. Tento gel je vhodný, protože může být používán různými způsoby. Hodně zde závisí na modelu automatu. Proto před vložením prací prostředek pečlivě prostudujtepokyny.