Kdy pěstovat papriky pro sazenice v roce 2019 přes měsíc

Peppers, milující pohodlí a teplý vzduch, stejně jako ostatní členové rodiny, nemají čas dozrát ve středním Rusku, protože na to prostě nemají dost času. Zkušení zahrádkáři se však neodradili od pěstování této plodiny, ale začali pěstovat rostliny předem a již v silnější formě, aby je mohli přenést do lůžka.

V závislosti na regionu je nezbytné pěstovat papriky v různých termínech nejen v zemi, ale také v domácím „skleníku“ - pařeniště. To je způsobeno nerovnoměrným ohřevem vzduchu a půdy. Přesné datum výsevu závisí na odrůdě, protože chovatelé již dlouho přinášeli papriky schopné vydržet špatné počasí. Při přípravě na letní sezónu se však mnozí zajímají, kdy v roce 2019 podle lunárního kalendáře pěstovat papriky pro sazenice, a jak pěstovat zdravé keře, aby se na podzim dostaly velké sklizně.

Podmínky pěstování pepře pro sazenice

Aby bylo možné správně vypočítat datum, kdy je nejvhodnější začít se sazenicemi, je třeba zvážit několik aspektů. V první řadě je lepší založit své výpočty na informacích poskytnutých výrobcem osiva, a to načasování první sklizně.

Obvykle k tomu potřebují od 100 do 120 dnů. Převedeno doskleník nebo otevřené půdě již rostoucích rostlin, jejichž věk je 60-80 dní, od konce května do poloviny června. Na základě těchto údajů můžete zavolat období, kdy můžete v tichosti zasadit semena od 10. února do 10. března.

Přesně stanovit termín výsadby paprik pro sazenice v roce 2019 podle lunárního kalendáře na základě těchto údajů:

  1. Výsledky studií chovatelů a agronomů, kteří obdrželi údaje z experimentů prováděných za účelem pěstování určitých plodin v různých klimatických podmínkách. Je to díky těmto pracím, můžete přesně určit datum přesazení sazenic na místo, a tím i čas setí sazenic. Tato metoda nebere v úvahu klimatické výkyvy teploty.
  2. Data o počasí. Je známo, že poslední den, kdy můžete očekávat, že mrazy padnou 10. května. Pokud vezmeme v úvahu okamžik, kdy jsou semenáčky vysazeny ve věku 70 dnů, pak je velmi snadné určit, zda se má provést aritmetický výpočet. Ukazuje se, že je možné zasévat semena papriky 15. února nebo v jiný vhodný den podle lunárního kalendáře, nutně blízko tohoto čísla.
  3. Existuje také pozměňovací návrh, podle něhož může být doba výsevu semen vypočtena na základě odrůdy odrůdy.

V každém případě, než budete pěstovat papriky na svém pozemku podle sazenic, musíte zvážit několik faktorů:

  • optimální velikost rostlin před jejich přesazením na místo;
  • místo rozmnožování - skleníkové nebo zahradní lůžko;
  • doba růstu sazenic;
  • povětrnostní podmínky. Ukazuje se, že podmínky výsevu semen pro sazenice jsou zcela závislé na vybrané odrůdě, místě pěstování a přírodních vlastnostech oblasti.

Poznámka!

Čerstvé semena obvykle klíčí po dobu 5-7 dnů po setí, zatímco ty, které jsou zastaralé, se mohou plodit pouze po 3 týdnech.

Podle místa pěstování

Pokud budou sazenice následně přepraveny do skleníku, je třeba vzít v úvahu, že pro tento účel jsou vhodné pouze rostliny, jejichž věk je 55-70 dnů. Platí pravidlo, že v dubnu se půda v útulku již dostatečně zahřívá, takže můžete bezpečně pěstovat papriky tak, aby tam dále rostly. V souladu s tím, sazenice jsou lepší dělat 20. února.

Pro otevřenou půdu se použijí jiná pravidla. Půda bez přístřeší se ohřívá poměrně pozdě a v noci se může objevit mráz, takže je třeba rostliny zasadit na parcelu v jiné době. Pro správné určení data musíte denně sledovat teplotu půdy, dokud nedosáhne teploty 16-17 ° C.

Skutečnost!

Pepř je velmi citlivý na změny a nelíbí se mu rušení, proto je nejlepší zasadit sazenice ihned do samostatných nádob, například rašelinových tablet.

V závislosti na regionu

Velice důležitá je oblast bydliště a pěstování plodin. Na Sibiři a na Uralu se půda ohřívá na příjemnou teplotu spíše pozdě. Ani první letní měsíce nemohou zaručit absenci nočních mrazů.

Sbírat velkésklizeň v těchto drsných zemích chovatelé odvodili zvláštní odrůdy pepře, například, "sibiřský princ" a "Tusk". Mohou být zasety počátkem března a od 25. května až do výskytu vhodné teploty, kterou lze přenést do otevřeného terénu.

Moskevský region se neliší od sibiřského klimatu, pokud hovoříme o zemědělském zemědělství. A zde mrazy mohou porazit sazenice na konci jara. Aby nedošlo ke ztrátě plodin, pěstované sazenice by měly být převedeny na místo nejlépe v druhé polovině května.

Zajímavé!

Vhodným časem pro skleníky je druhá polovina dubna. Vhodné dny pro setí semen v jednotlivých květináčích nebo krabici pro sazenice - začátek března.

Jih Ruska je pozoruhodný teplým podnebím. Jaro začíná brzy, a země má čas se plně zahřát na začátku dubna. Zahradníci žijící v této oblasti, neuvěřitelně šťastní s klimatem a sazenicemi paprik a jiných plodin, se mohou začít angažovat v únoru. Je lepší naplánovat přistání pěstovaných rostlin po 5. dubnu a do poloviny května.

V závislosti na odrůdě

Zpravidla producenti osiva uvádějí na balení prioritní datum výsevu sazenic. Existuje několik druhů paprik pro zrání:

  • Včasné odrůdy - „Dobrynya“, „Atlantik“, „Sněhurka“, „Tusk“ a „Merkur-1“. Před začátkem výsadby od doby setí těchto zástupců by měl být noční košili 100-120 dnů. V půdě pěstované rostliny by měly být vysazeny ve věku 55-60 dnů. Na základě toho začněte dělatSazenice jsou potřebné koncem února - polovina března.

  • Střední odrůdy - "Popovich", "Gogoshary", "Atomor", "Golden Taurus", "Granátové jablko" a "Vitamin". Začnou nést ovoce ve věku 125-135 dnů. Přibližně v polovině cesty do dospělé rostliny, papriky z těchto odrůd lze zasadit v zemi, a zasadil semena v připravených krabicích - od 16. února do 15. března.
  • Pozdější odrůdy - "Maxim", "Bogatyr", "Lisa", "Kalifornský zázrak" a "Něha". Tito zástupci noční můry začínají nést ovoce po 135-150 dnech a jsou zasazeni do země, obvykle ve věku 75 dnů od okamžiku výsadby. Postupem z tohoto, výrobci doporučují začít sazenic od konce ledna do 10. března.

Kdy pěstovat papriky podle lunárního kalendáře v roce 2019

Mnozí letní obyvatelé doporučují spoléhat se na lunární kalendář, pokud jde o setí semen pepře a jiných plodin. Dlouho bylo prokázáno, že přirozený satelit Země ovlivňuje klíčivost a vývoj rostlin.

Poznámka!

Zaměřit se na lunární kalendář je lepší dát přednost datům, kdy na obloze převažují rakovina, Taurus, Scorpio nebo Ryby.

Pěstování paprik pro sazenice na lunárním kalendáři v roce 2019 je touhou a pravidlem většiny amatérských a profesionálních agronomů. To je nejen pohodlné, protože je již známo, jaká data se věnovat těmto nebo jiným dílům, ale skutečně účinná.

Leden může být věnován výsevu semen pro sazenice paprik pozdních odrůd zrání v jednotlivých boxech.Vhodná data jsou 19, 20 27-29 čísel. Neměli byste se podílet na žádné práci 5., 6. a 21. ledna, protože to může nepříznivě ovlivnit růst a rozvoj kultury.

Nejlepší dny pro setí semen průměrných dnů zrání v únoru jsou 6-8, 11-13, 20-25 a 28 čísel. Pěstované papriky se musí potápět včas, aby vytvořily správný růst rostlin. Nejlepší je to udělat podle lunárního kalendáře v roce 2019 ve dnech 25., 27. a 28. února. Čísla 4,5 a 19 by však neměla být až do výsevu a péče o sazenice.

Zajímavé!

Začátek jara je nejvhodnějším obdobím pro setí pepřových semen. Tuto důležitou záležitost můžete věnovat v březnu 8-12, 15-20, 2Z-25, 27-29 data. Kromě toho, tento měsíc, nebo spíše od 10. do 15. března, je čas přemýšlet prostřednictvím boje proti škůdcům a výživě rostlin s chybějícími stopovými prvky. Nepracujte na sazenicích 6 a 21 čísel.

Duben je další dobrý měsíc, kdy můžete podle lunárního kalendáře v roce 2019 pěstovat papriky pro sazenice. Navíc, pokud je země dostatečně teplá, můžete již začít transplantovat pěstované sazenice ve skleníku. Nejlepší je dělat tuto práci 1-4, 6-9, 11-1З, 20, 21, 24-26, 29, s0 duben. Čísla 7 a 10 jsou vhodná pro ošetření rostlin před škůdci.

V květnu se podle lunárního kalendáře rostliny vysazené v březnu převezou na zahradní lůžko. Příznivé dny pro to jsou 7, 8, 10, 14, 15, 18, 28. A v červnu, 5,6 a 13 čísel, poslední papriky ze školky jsou posílány do zahrady. Nedoporučuje se provádět žádnou práci na sazenicích ve dnech Nového měsíce a Měsíce v úplňku.

Existuje názor, že rostoucí sklizeň papriky rostevelmi obtížné. Tento rozsudek je zčásti pravdivý, protože ne každý zahradník ví, jak se o tuto kulturu správně starat. Ale pokud budete postupovat podle lunárního kalendáře, pak je téměř zaručen pozitivní výsledek ve formě velkých, zralých plodů.