Kdy vzít křest svatou vodou?

Dokonce i ti daleko od církve uznávají velké pravoslavné svátky. Zázraky, ke kterým dochází během nich, způsobují úctu a věříme v existenci vyšších mocností.

Jedním z těchto divů jsou úžasné vlastnosti zasvěcené vody. Co se s ní stane při křtu 2019, stejně jako sbírání svatyně 18. nebo 19. ledna, jak ji správně skladovat a používat, musíte znát každého z nás.

Kam vytočit a kdy to provést

Ortodoxní tradičně chodí do kostela na Štědrý den 18. ledna ráno, pak večer a další den od rána. Z nějakého důvodu, to je věřil, že křestní voda může být vzata jen v noci nebo v noci pro křest. Ve skutečnosti se zasvěcení provádí v dopoledních hodinách na Štědrý den, takže v chrámu již získala léčivé schopnosti.

Je-li touha vzít svatou vodu, aby byla pokřtěna 18. ledna z nádrže, musí člověk přijít k vyříznutému otvoru ve tvaru kříže a počkat, až otec bude sloužit Chinovi.

Ti, kteří nemají možnost jít v kostele k uctívání, můžete svatyni vytočit ze studny nebo přímo z kohoutku. Mělo by být provedeno pouze od 00.10 do 01.00. Před a po této době nemá žádné vlastnosti. To je samozřejmě opravdový zázrak, i když se vědci snaží vědecky vysvětlit.

Přečtěte si také

Obřady, tradice, znamení v roce 2019 na setkání Pána

InPravoslaví, kromě Velikonoc, Vánoc a Zjevení Páně, se v průběhu roku slaví mnoho různých církevních svátků, jeden z ...

Tvrdí, že voda získává léčivé účinky díky ponoření kříže do ní. Stříbro má dezinfekční schopnosti. Ale jak může jeden kříž posvětit celou řeku nebo jezero a jak se ta svatá věc dostane do kohoutků? Zázrak!

Kdy nakreslit vodu ke křtu - 18. nebo 19. ledna v chrámu není důležité. Bude posvěcena po první ranní službě na Štědrý den. Kromě toho můžete zásobit svatyně během týdne po dovolené.

Důležité!

Lidé často sbírají svaté tekutiny v plechovkách a velkých lahvích. Nedělejte to. Na rok dost 500 ml. Překvapivě, jen několik kapek svatyně, přidané k obyčejné vodovodní vodě, dá jemu magické vlastnosti.

Jak postupovat

Ráno pro křest v roce 2019, musíte udělat tři doušky svaté vody na prázdný žaludek a na obličej a tělo, nakreslit kříže s navlhčenými prsty. Po tom se ujistěte, že nosí čisté bílé oblečení.

Před svátkem, ženy v domácnosti vyčistí dům a na Velký den vyčistí místnost od negativu. V rozích je nastříkána voda s kadidelnicí nebo jen ratolestí, je třeba pokropit přední dveře a okna zevnitř i zvenčí.

Podlahy můžete setřít. Ale čistě symbolické. V tento den je úklid považován za hřích.

Podle tradice přidejte do připravených nápojů a lahůdek několik kapek. Můžete také použít svatynipro zalévání rostlin a přidávání do krmiva pro zvířata.

Pro pomoc je svatyně určena nejen na dovolenou. Pomáhá překonávat fyzické a duševní onemocnění, čistí dům negativní energie, chrání před zlými silami.

Voda Epifánie je ohromná. Když přijmete 18. nebo 19. ledna, nezáleží na tom. Stačí se napít, abyste cítili Boží milost. Nesmíme zapomenout, abychom se modlili a upřímně věřili v jeho moc.

Skutečnost!

Svatyně pomáhá i těm, kteří nejsou pokřtěni. Existují případy, kdy vážně nemocný člověk, který nevěří v Boha, přijímá křestní vodu a doslova se zotavuje před našimi očima.

Kde uložit

Je nemožné udržet vodu shromážděnou v kostele před každým. Kontejner s ním musí být čištěn buď pro ikony, nebo ve vzdáleném rohu skříně, nebo ve sklepě. Nepokládejte ji do chladničky a udržujte ji v blízkosti potravin.

Je velmi důležité čerpat vodu pouze do 18. nebo 19. ledna do skla. Plast na to není vhodný. Můžete použít plechovky nebo lahve. Ale ne z piva a sycených nápojů.

Viz také

Jak správně skladovat čaj doma

V mnoha státech je čaj jedním z hlavních nápojů. Je tak zvyklý na všechny národy, že se stal nedílnou ...

Věřící si kupují zasvěcené nádoby v církevních obchodech, najímají v nich křestní vodu. A pro použití vezměte obvyklé sklenice s víčky. Musí být důkladně omyty, vysušeny a předem promyty.látkou namočenou ve svatyni. Pak můžete do nich nalít obvyklý kohoutek a přidat k němu trochu Epiphany.

Teď už víte, kdy získat vodu na křest, kde ji můžete získat, jak ji správně skladovat a aplikovat. Křestní vodu používejte jen pro dobro, s čistými myšlenkami a po modlitbě. Věřte v její moc a ona vám pomůže.