Když se ponoří do otvoru v křtu?

19. ledna, každoročně a vždy ortodoxní triumf: přišel svátek křtu Páně. V tento den otevřel Jan Křtitel třicetiletý Ježíš do vod Jordánu cestu k Nebeskému Otci. A svého syna poznal jako svého milence. A Duch svatý sestoupil v podobě hmotné a tělesné holubice. Od té chvíle je veškerá voda v ten den (v jakémkoliv rezervoáru a vodovodním systému!) Považována za čistou a zasvěcenou a vodonosné obřady. Křestní písmo, které bylo zasvěceno svatým křížem, však vykonává duchovní po slavnostní božské službě během průvodu. Ponoření do zasvěceného otvoru v křtu je dobré. Je dosaženo tajemství Boží milosti: očištění a spasení.

Ponoření do Jordánska - potřeba nebo shovívavost

V Rusku, Bělorusku, na Ukrajině - ve všech státech vyznávajících pravoslaví a v postsovětském prostoru křest na hlavním městském, venkovském a vesnickém vodním útvaru Jordánem - velký ledový otvor ve tvaru kříže . Životodárná voda je v něm požehnána. Po staletí byla agiasma (svatyně) posvěcena v pramenech a pak v kostelech a obyčejní lidé vzali křtitelnou vodu z církevních studní, chrámové písmo. Někteří dokazujísíla jejich víry, projevující plnou důvěru v božskou svatost, se rozhodla ponořit do ledové ledové díry. Proto tradice vstoupit, ponořit se a ponořit se do díry.

Je to církevní obřad? - ne. Po mnoho let, duchovní uvedli a argumentovali, že neexistuje taková nutnost, která je v její podstatě extrémní. To vše je jen osobní touha člověka, jakýsi důkaz „mohu“ nebo „horší než já“. Ale v posledních letech se ponořit do díry Epiphany stalo masovou zábavou s náboženskou zaujatostí. To je věřil, že to je tento druh koupání pro křest, který bude očistit vás od nahromaděných hříchů, dát svobodu od fyzického a duševního trápení, a účtovat vás božskou energií pro celý rok. A pak se z nějakého důvodu zapomíná, že se můžete potápět, ale abyste mohli získat opravdovou dobrotu, musíte pokračovat v pokání, navštěvovat bohoslužby a vyznávat, pouze tehdy Nebe bude dbát na žádost o milost. A zatímco duše je uzavřena k pokání, není připravena přijmout božskou milost.

Při koupání v ledu při křtu 2019 - pravidla a tradice

V hlavní legislativě v Moskvě av post-sovětských městech a obcích začalo velkoobchodní koupání ledu v křtu v období po perestrojce. A pak vyvstal spor: když je nezbytné a správné se koupat, jaká voda je svižnější a užitečnější - na předvečer Epifánie nebo na svátek samotné blahoslavené vody. Někteří argumentují, že jen v noci od 18. ledna do 19. ledna je plavání nejvíce, jiné, které můžete také udělat den předtím, a jiné - že svatost trvá několik dní ve vodě a tostejně užitečné. A kolik dní je možné smýt hříchy ve svatém písmu, kdo má pravdu? Nezáleží na tom, jak zvláštní to může znít, všechno je po krůčku.

 1. Epiphany a epiphany agiasmas jsou zasvěceny v jediném vodosvyatském obřadu. Jejich vlastnosti nejsou jen identické, ale jeden - nulový rozdíl.
 2. Ponořte se a vykoupejte se v písmu kříže, můžete získat životodárnou vlhkost po liturgii na Vechecheriya a celý další den. Aby byl obřad skutečně obnovován, je vhodné přijmout požehnání pro ponoření a přečíst si modlitbu: „Ó Pane, můj Bože, buď tvůj Svatý a svataya, tvůj dar, je tvá voda, opuštění mých hříchů a osvícení mé mysli, posílení mé duševní a fyzické síly, zdraví mé duše a mé tělo, v dobývání vášní a slabostí mého nekonečného milosrdenství s vašimi modlitbami, Nejsvětější Matkou Tvou a všemi Tvými svatými. Amen.
 3. Posvěcená „magická tekutina“ může a měla by být opilá, ale ne jako „církevní spolehlivá medicína“, ale s vírou v uzdravení a nadějí na pomoc, upřímnou touhou následovat spravedlivou cestu. Neztrácí vlastnosti ne rok a ne dva - ale až do konce. To také pomáhá ve zředěné formě tak, že pět litrů lahví vytáčení je volitelné. Pokud je plavidlo špinavé a pitné vlastnosti jsou stále zkažené - nalévejte na něj květiny nebo ho nalejte do rybníka - zbožný čin, ale ne v latríně - hříšné.
 4. Je možné pokropit obydlí na Velkou Agiasmu (namísto církevního postřikovače - kartáč, ocas z růžence) - příčně, obcházet byt (zleva doprava)a čtení "Otče náš".
Důležité!
Činnost Boží milosti není měřena počtem litrů, gramů a kapek, které dopadají na tělo nebo dovnitř - pouze pravou vírou. Považuje 19. ledna od 0,01 do 1,30 ideální čas na plavání. Energetická náročnost (svatosti) nádrže vysychá pouze do třetího dne, což znamená, že i 20-21 může přijít do polyny pro léčivou lázeň.
Viz také

Známky a obřady pro Vánoce 2019 pro zdraví

Vánoce jsou jednou z největších svátků pro všechny ortodoxní lidi. Tento svátek je připojen ...

Pravidla rituálu písma

Jordán, který byl vyříznut v ledu, je místem zbožného uctívání Všemohoucího, přítomnosti a milosti Boží. A nechť neexistují žádná zákonná pravidla chování pro laika, ale existují rozumná doporučení a zvyky - zobecněné a odlišné pro muže a ženy, kteří přišli do vodokhreschenského ledoviště pro rituální odstranění:

 • jít do písmo, potápění hluboko není nutné, stačí, když se třikrát protáhnete a ponoříte hlavou (například posadíte se) a vyzve Otce, Syna a Ducha svatého;
 • Hooing a radostně dělat hluk není předpokládán, a mluvící jazyk s potěšením (a někdy se to stane) nebo strach je přísně přestavěn - takže to není dobrota, která sestoupí a trest se stane.
 • v nahé podobě může do vody vniknout jen člověk, a pak, bude-li Jordán vyťat na svém dvoře, na veřejných prostranstvích bude žádoucí košile,minimum - plavky, kříž může být upnut do rtů, pokud řetěz nebo lano, na které visí, je dlouhé;
 • žena, zejména je-li opravdu věřící, má nosit lněné košile s kravatami, ne knoflíky (pod ní, samozřejmě, spodní prádlo), tunikou, můžete nosit dlouhé tričko, ale nepotápět se v plavkách, písmo není bazén, v pravoslaví cudnost je poctěna.
 • v kritických dnech, písmo je odmítnuto, jen dousing nebo koupání ve sprše (stejná zasvěcená voda teče z kohoutku);
 • ženy vstupují do díry, svázají šátek přes vlasy, šátek, muže s holou hlavou;
 • Je tu znamení, že když jsem šel do hrudi vody v pelyněku a porazil kříž, měl by být pohled směřován na východ - místo vzrůstající naděje a příbytku Božího a dívat se na západ, aby probudil bezbožné síly.

Pro noční otevřenou lázeň se zásobují prostorným a teplým oblečením, suchým prádlem, pantoflemi a ne gumovou sprchou, ale látkou z látkového úpletu a froté ručníkem. Začněte se svlékat těsně před potápěním - zdola nahoru, za polynyou - naopak (takže se můžete rychleji zahřát) a co nejrychleji. Klasicky nebo bylinný čaj (v žádném případě ne alkohol!) Je také žádoucí, aby se uchopil z domu v termosce. Pomůže zahřát. Hlava musí být utřena a zabalena vlněným, ušatým šátkem, šátkem a nesmí být mokrá v klobouku.

Důležité!
Neexistují žádná věková omezení pro rituální koupání ve Svatém stolci. Ale těhotná, lidé s onemocněním srdce, epilepsiíJe nežádoucí podrobit se extrémní zkoušce s otevřenou vodou Epiphany. Tělo se nedokáže vyrovnat se stresem. Bude stačit umýt si obličej nebo plavat doma - výhody jsou stejné.

Po mytí se svému patronovi nebo Pánu nabízí modlitba díky.

Značky lázní Epiphany

Podle lidové víry, všichni, kdo jsou zaplaveni do Epiphany se svatá voda - tekoucí, z polynya, studna (není důležitá) - najdou nejen milostivou Nebeskou milost, ale také krásu těla. Dívky se proto snažily vstát před všemi ostatními v rodině a dopoledne nebo v noci si umyjí obličej. Aby to však mohlo fungovat za den nebo dva, musíte rychle (nejíst rychlé občerstvení), nepoužívat jazyk a používat alespoň tři dobré skutky.

Dokonce i sníh, který padl na noc Epifany, byl světci poctěn. Snažili se sbírat a utírat si obličej tak, aby byl celý rok přitažlivý rudý a svěží.

Aby nedocházelo ke znečištění Velké Agiasmy a aby se nepoškvrnila - není možné tento den umýt a rozlit zem. Oni věřili, že ruce od tohoto mohou být pokryty non-hojení a bolestivé vředy.

Kdyby bylo v domě (nejlépe houští) stříbro, položili ho na stůl, naplnili ho vodou po večerním obřadu a posadili se vedle něho. Pokud se o půlnoci kymácela (a to se děje téměř vždy, protože pohyb Nebeských sil přichází do hry), udělejte nad ní přání, ne šeptem, ale hlasem. To bylo věřil, že to přijde.

Viz také

Vánocepo roce 2018-2019 rok: jaké datum, jak jíst

Zatímco většina obyvatel čeká na Nový rok, věřící se připravují na Advent. Co ...

Bůh sám, jeho láska a milost, působí v křtu. A je milosrdný k těm, kteří vykonávají všechny obřady ne kvůli hmotě a aroganci jejich vítězstvím nad mrazivou propastí vody, ale s vírou v transformaci. Hlavní věc - spravedlivé myšlenky, čistota srdce, opravdové pokání a neúnavná modlitba za vysvobození z hříšné slabosti.