Kolik můžete mateřské mléko uchovávat v chladničce

Mléko obsahuje všechny živiny pro plné krmení dítěte. I když matka potřebuje na chvíli odejít, krmení se nedoporučuje nahrazovat speciálními směsmi. Je nutné pouze sbírat mléko a řádně skladovat až do příštího krmení.

Tara zachránit

Je přípustné uchovávat mateřské mléko v různých nádobách: v pytlích, v lahvích, v plastových vložkách. Všechny nádoby vyrobené ze skla, plastu, plastu, ale bez zvláštních značek.

Jedním z nejlepších skladovacích balení je láhev Avent. Dodává se v různých objemech, v závislosti na potřebě porcí mléka. Plastové výrobky pro novorozence od jednoho měsíce do jednoho roku jsou v prodeji.

Láhev Avent má všechny nezbytné požadavky na speciální nádobu, to:

  • plně utěsněné;
  • je sterilní;
  • má měřicí stupnici.

Výrobek se pohodlně drží iv rukou dítěte. Má široký krk, který je velmi důležitý při transfuzi.

Poradenství!Pokud umístíte pumpičku Avent z téže společnosti na hrdlo láhve, bude pro vás vhodné pumpovat mléko přímo do ní. Není třeba se s transfuzí pokazit.

Značkové obaly vyrobené z bezpečného plastu. Proto můžete přírodní produkt v něm ukládat na dobu neurčitou.

Jakuložit

Kolik můžete ušetřit mléko pro kojící ženu? Záleží na nepřítomnosti matky a okolní teplotě. V láhvi Avent je výrobek dobře zachován:

  • při teplotě místnosti;
  • v chladničce;
  • v mrazáku.

Když maminka odešla jen půl dne, nechte na stole láhev mléka. Za chladného počasí zůstává mléko čerstvé až 10 hodin. V letním období je mimo chladničku uloženo maximálně 4-6 hodin. Při zahřátí nad +26 stupňů se neobrací kyslík po dobu 3 hodin.

Pokud je kojící žena nepřítomna déle než jeden den, je moudré uchovávat láhev v chladničce. Udržuje si své jedinečné složení po dobu 2 týdnů. Tara snadno udržuje minus 5 - 7 stupňů. Vkládání mateřského mléka do chladničky, zkuste ho dát hluboko do police. Zůstává nejoptimálnější teplota. V žádném případě by neměl být kontejner s mlékem ve dveřích!

Není dovoleno přidávat do chlazené kapaliny nově dekantované, je lepší pro ně připravit samostatnou nádobu.

Pokud je to nutné, doporučujeme vám zmrazit mateřské mléko. Láhve Avent vydrží snížení teploty na minus 20 stupňů. Obsah uložte na dlouhou dobu. Zmrazenélahví od 3 do 9 měsíců. Existují důkazy, že produkt v nich je uchováván čerstvý i po celý rok.

Poradenství!Doporučuje se rozdělit porce produktu předem, přičemž na víku je uvedeno datum dekantace. Pak bude vhodné je vzít zpět.

Jak se zahřát

Mléko skladované v chladničce by mělo být postupně zahříváno. Existuje několik způsobů:

  • pod proudem teplé vody;
  • v misce s teplou vodou;
  • ve vodní lázni.

Postupné zahřívání chlazeného výrobku zajišťuje bezpečnost všech nezbytných látek pro krmení dítěte. Při použití lahví Aventu zůstává stejně užitečný jako čerstvý.

Je zakázáno ohřívat v kovové pánvi. Při intenzivním zahřívání se mateřské mléko stává nepoužitelným. Nedoporučujeme používat mikrovlnnou troubu. Ačkoliv není poškození ozařování přístroje vědecky prokázáno, mateřské mléko tímto způsobem zahřívání ztrácí své vlastnosti. Jedná se především o nekontrolovatelnou intenzitu ohřevu pece.

Kapalina uložená v mrazničce musí být nejprve umístěna na jeden den do chladničky. Pouze postupné rozmrazování vám umožňuje ukládat cenné látky v něm obsažené.

Nedoporučuje se opět zmrazit rozmrazené mléko. Takový výrobek se stává zbytečným pro krmení dítěte. Pokud po krmení zůstane nějaký produkt, je nejlepší ho umístit do chladničky až na příští dobu.

Recenzepoužívání lahví Avent

Přístav, 34 let

Ještě před narozením dítěte koupila lahve Aventu. Velmi spokojen s nákupem. V nádobě lze nalít a skladovat nejen mateřské mléko. V ní naliju vodu a džus.

Vika, 29 let

Spojuji práci s péčí o dítě. V mé nepřítomnosti se matka zabývá dítětem. Slévám mléko, které vám umožňuje krmení přírodním produktem. Velmi výhodné pro to jsou lahve Avent. Je snadné nalít mléko do širokého krku. Ano, a uložit to velmi pohodlné. Máma vloží naplněnou láhev do ledničky a před krmením ji zahřeje.

Natalia, 23 let

Studuji v nepřítomnosti v jiném městě. Jedna ze zasedání se starala o mého novorozeného syna. Odčerpala jsem mléko a uložila ho do mrazáku. Použité lahve Avent. Jsou velmi pohodlné, mají měřicí stupnice. Udržujte teplotu mrazu. Pro každé krmení mám novou láhev. Když jsem nebyl, můj manžel se dokonale vyrovnal. A co je nejdůležitější, moje dítě po celou dobu, kdy jsem byl pryč, dostalo velké plné krmení.

Použití lahviček Avent k ochraně mateřského mléka je velmi snadné. Kontejner udržuje různé teplotní podmínky bez zhoršení kvality. I bez matky dostane dítě dobrou výživu.