Kopr střílí po 3 hodinách - vtip nebo realita

Dnes stránky pro zahrádkáře jsou plné titulky, které slibují dostat výhonky zeleniny a zelených v nejkratší možné době. Zvláště zajímavý je způsob zpracování kopru, takže vyndal kořeny a listy do 3 hodin po výsadbě. Je to vtip nebo realita - zkusme to společně spočítat

Domácí experiment

Obvykle kořenové klíčky 10-14 dnů po výsadbě. Ale někteří zkušení zahradníci v tomto období mají čas nejen zasít semena této vonné rostliny, ale také sklízet první jarní úrodu zeleně. Jak se ukázalo, mají svá vlastní tajemství, která ne tak dávno pronikla do sítě a rychle se rozptýlila do zeleninových zahrad.

Existují dva způsoby, jak se ukázalo, takže každý z nich analyzujme zvlášť:

  • Ve vodce. Někteří zahradníci se doporučuje, aby namočili malá semena fenyklu do vodky, aby z nich vymyli esenciální oleje, které zabraňují vzniku rychlých výhonků. Ale jak se ukázalo, držení sazenic v alkoholu po dobu tří hodin a výsadbu do připravených nádob s půdou, sazenice se neobjevily ani na 3. den. Stojí za zmínku, že první zelené listy, a pak v jednom případě, vystoupaly pouze v den 7.
Důležité!

Ukazuje se, že namočením semen fenyklu do vodky nebude možné získat první výhonky za 3 hodiny. Zbývá se divit, zda metoda nebyla úspěšná, nebo nebyly splněny žádné důležité podmínky.

  • Bvody po dobu 3 dnů. Ostatní zahradníci, agronomové doporučují namočit semena v čisté vodě po dobu nejméně 3 dnů. Pouze v tomto případě je možné co nejdříve očekávat výhonky. V toga, která má v uvedeném období ležet v tekutině, je materiál výsadby silně nabobtnalý - dobrý indikátor. Třetí den se na semenech objevily malé kořeny.
Tip!

Ale jakmile kámen dopadl na zem, jeho růst se zpomalil a sazenice se objevily až na 6. den.

Experimentálně tedy můžeme na první pohled potvrdit nebo vyvrátit i ty nejsměšnější a nejneuvěřitelnější lidové životy rostoucích zelených.

Nejrychlejší způsob, jak dostat semenáčky koprů

Navzdory skutečnosti, že experiment neprokázal nejoptimističtější výsledky, neznamená to, že dostat koprové výhonky rychle je nereálné. Tyto „tvrdohlavé“ semena mohou být po dobu 3–4 dnů probuzena v jednoduchém, neprokázaném jiném generaci letních obyvatel. Postup se jeví jako komplikovaný, ale ve skutečnosti to trvá velmi málo času.

Podrobný návod:

  • Namočte semena. K tomu je sbírejte do plátěného sáčku nebo běžného hadříku. Připravte misky se studenou vodou a vroucí vodou. Vynechejte semena v každém z nich po dobu 2-3 sekund, počínaje horkou, alespoň 23 krát. Dovolujeme si na 2 dny relaxovat se sadbovým materiálem a udržovat kolem něj vlhké prostředí.

  • Příprava půdy. Je lepší dělat tuto činnost v den namáčení kopru. Vyberte si sluncem zahřátý pozemek. Přidejte do půdy humushromadu kompostu nebo malý mullein. Navíc místo posypeme dřevěným popelem.
Důležité!

Smíchejte vrchní vrstvu zeminy a nechte ji stát, dokud nevypadnou kořeny.

  • Přistání. Vodní stránky připravujeme předem. Semena vysazujeme mělce tak, aby se semenáčky rychle poklopily po povrchu země. V tomto případě není nutné rozmnožovat výsadbový materiál příliš silně, jinak by se rostliny stísnily a porostou špatně. Lehce pošlapejte půdu.

Zajímavé!

Tento způsob výsadby kopru zaručí klíčení po dobu 3-4 dnů po výsadbě semen v zemi.

Pokusem se tedy podařilo zjistit, zda pravda kopru může trvat 3 hodiny. Ve skutečnosti tento mýtus nemá nic společného s realitou, takže byste o něm neměli stavět iluze. Ale za 3 dny je docela možné získat první výhonky této vonné rostliny. Snad v budoucnu chovatelé přinesou super vysokorychlostní pohled na kopr, který po několika hodinách ukáže zelené listy nad povrchem půdy.