Krásné záhony a záhony s rukama na chalupě

Každý letní rezident chce nejen pěstovat bohatou sklizeň na svém pozemku, ale také mu dát krásný a dobře upravený vzhled. Naučíme se, jak vytvořit vlastní květinovou zahradu a záhony v našem venkovském domě. Fotografie ukazuje malebné rostliny, které kvetou celé léto.

Záhony a záhony pneumatik

Pomocí starých pneumatik můžete uspořádat elegantní květinovou zahradu, aniž by to vyžadovalo obrovské materiální investice. Postele pneumatik, které sami vyrobíte, budou mít jedinečný design. Pokud si vyberete správné semeno, pak v zemi, můžete získat oázu, která kvete celé léto, jak je vidět na fotografii.

Než začnete zdobit zahradu, musíte si vybrat správné pneumatiky, dovážené pneumatiky mají měkčí gumu, takže s ní bude v budoucnu snazší pracovat. Co ještě musíte věnovat pozornost:

 • je lepší vzít „zimní pneumatiky“;
 • je žádoucí, aby běhoun byl setřen, což usnadní proces otáčení gumy směrem ven;
 • pneumatiky musí být čisté, bez hlíny a písku, jinak se nůž nebo pila, která bude použita pro práci, rychle otupí.

Vezměte v úvahu postup vytvoření v krocích:

 1. Nejdříve určíme, jakou formu bude hotový výrobek, může to být oválné okvětní lístky nebo naopak špičatá hvězda.
 2. Odráží se na tvaru řezu, nezapomínáme, že náš design se skládá ze dvou částí: hlubokého dna a horní části, která bude muset být odříznuta.
 3. Pojďme kreslit křídové okvětní lístky na pneumatiku, zatímco jejich velikost by neměla být větší než 10-11 cm, jinak se pneumatika neobejde.
 4. Pomocí nože nebo skládačky vyřízněte vzor podél obrysu. Pokud je proces prováděn nožem, je nutné jej namazat tekutým mýdlem a pak bude snazší řezat.
 5. Nyní je nutné pneumatiku otočit, je to poměrně pracný proces. Je nezbytné, aby bruska prováděla řezy na kovovém disku ve vzdálenosti 15-20 cm.
 6. Bude stačit ukázat jeden úlomek a pak to bude fungovat jako strojek.
 7. Nyní musí být výrobek natřen, aby mu poskytl estetičtější vzhled. Vhodné jsou jak smaltované, tak olejové barvy, kaučuk musí být čistý, pak barva rovnoměrně padne.
 8. V květinovém záhonu je lepší malovat ve světlých barvách, což zabrání přehřátí země v horkém počasí.

Můžete potřít celou nádobu jednou barvou a lístky s jinou, takže bude vypadat elegantněji. Pokud si sen, pak opravdu vytvořit jedinečný a jedinečný záhon.

Tip !

Použijte plechovku automobilové barvy pro lakování a pak bude proces lakování trvat trochu déle.

Zbývá pouze naplnit nádobu semeny zeminy a rostlin, nejlépe celoroční, potom bude květ kvetet celé léto, jako na fotografii. Ve videu si můžete podrobněji prohlédnout, jak správně odšroubovat pneumatiku, díky němuž vytvoříte vlastní záhon a květinové záhony.v zemi projde snadno a rychle.

Květinové záhony z desek

Nyní existuje mnoho návrhářů na prodej, kteří mohou koupit a rychle sestavit ready-made květinovou zahradu, ale pokud chcete jedinečný design záhon, pak je lepší to udělat sami. Nejoblíbenější jsou možnosti desek, protože jsou šetrné k životnímu prostředí a vytvoří v zemi příjemnou atmosféru. Na fotografii můžete vidět, jak květináče ze dřeva, které kvetou celé léto, mohou vypadat.

Podívejme se podrobněji na to, jak sestavit velkou dřevěnou vázu, její velikost v hotovém tvaru bude 120x120x70. Chcete-li vytvořit strukturu, musíte skladovat na deskách o průřezu 90x20 mm a lištách - 45x45 mm.

Poté proveďte následující akce:

 • Bereme 4 tyče stejného tvaru, další 4 kusy by měly být o 45 mm kratší a tak dále.
 • Počet tyčí závisí na tom, jakou výšku bude mít nádoba.
 • Barvy vybarvíme ve vybrané barvě.

 • Montujeme horní rám, pro tento účel kombinujeme 4 tyče ve tvaru čtverce. Pak připevníme tyče, které jsou kratší o 45 mm, pak další, dokud nepoužijeme veškerý materiál. To znamená, že každá další vrstva by měla být kratší než předchozí o 45 mm.

 • Čtyři úrovně jsou dostačující pro malé rostliny, pokud plánujete pěstovat vysoké rostliny, pak zvyšujeme počet úrovní.

 • Na konci připojíme dva pruty, na kterých bude nádoba držena.

 • Z desek jsme vyřezali pojivo, které budevyplňte mezeru mezi pruhy.

 • Barvíme je v tmavé barvě, takový kontrast bude vypadat velmi harmonicky.

 • Připevněte desky mezi tyče. Ve vzdálenosti 30 cm pod vrcholem jsme porazili prkna, to se provádí, pokud chcete vysoký hrnec, ale rostliny v něm budou krátké, takže budete potřebovat méně půdy.


 • Hydraulickou tkaninu připevníme uvnitř hrnce lepicí páskou, ve spodní části ji propíchneme na několik míst tak, aby voda nestála.

 • Konečný dotek, přibití víčka hrnce nehty.

Taková postel nejenže zkrášlí dachu, ale také vytvoří na ní atmosféru tepla a útulnosti.

Je to důležité !

Aby se předešlo hnilobám dřeva, je nutné s nimi zacházet antisepticky, což také chrání před výskytem škodlivého hmyzu.

Květinová zahrada z kamene

Aby bylo možné vytvořit krásný záhonu, není nutné pozvat designéra pomocí schémat, můžete to udělat sami. Tam je několik typů záhonů, které budou zdobit spiknutí na dacha, fotografie ukazuje, jak krásné rostliny kvetou celé léto v rámci přírodních kamenů.

V obchodech můžete koupit několik druhů přírodního kamene:

 • vápenec - má porézní strukturu, nejčastěji plochý tvar, takže je snadno položitelný, odolný vůči změnám teploty, trvanlivý;
 • lahve - tzv. Velké, surové kameny, které zůstávají po výrobě sutin, je nejlevnějším materiálem použitým pro návrh zahrady;
 • žula - lůžko z tohoto kamene bude stát za století, stačí vědět, že má vlastnost oxidovat půdu, takže v takové květinové zahradě byste neměli rostliny květiny, které milují vápnité půdy;
 • štěrk - nejčastěji je na místě sypán kolejemi, nebo je zdoben samostatnými zónami květinových záhonů;
 • skořápka je materiál s krátkou životností, proto je lepší jej nepoužívat k tvorbě záhonů;
 • sopečný tuf - má porézní strukturu, což je důvod, proč prochází vodou a vzduchem dobře, květy se cítí velmi pohodlně v záhonu tohoto materiálu.

Zvažte, jak udělat květinovou zahradu z dlážděných dlažeb upevněných dohromady:

 1. Nejprve nakreslíme na zem obrysy budoucího záhonu a pak budeme kopat příkop podél těchto linek, hlubokých 25 cm.
 2. Jeho dno je pokryto štěrkem nebo lámanou cihlou tlustou 10 cm.
 3. Vyrábíme řešení, za což vezmeme 1 díl cementu a 3 části písku a zálivů vodou. Neměla by být velmi tekutá, aby se dobře udržovala na dlažebních kostkách.
 4. Roztok se nalije do drážky a první vrstva kamenů se pokládá, všechny následné řady dlažebních kostek se také upevňují společně s cementovou maltou.

Čekáme několik dní na to, aby se roztok dobře vyschnul, a poté můžete začít sázet květiny.

Vysoký květinový záhon z kamenů

Tato květinová zahrada je dobrá, protože ji lze rozložitkdekoli, například uprostřed betonovaného dvora. Díky své výšce se do ní vejdou odvodnění i půda. Výška těchto květinových záhonů může dosahovat až jednoho metru, takže když si je sami vytvoříte, musíte se řídit systémem pokládání. Pokud porušíte pravidla, může se návrh rozpadnout. Fotografie ukazuje, jak elegantní je vysoký květinový záhon na dachě, kvetoucí celé léto.

Postup je následující:

 1. Srovnejte půdu, kde bude květinová zahrada s pomocí kolíků s lany označit její velikost a tloušťku stěn.
 2. Kolem obvodu vykopeme příkop hluboký 25 cm, naplníme ho štěrkovou polovinou.
 3. Aby byl základ silný, položte výztuhu, síťovinu nebo drát.
 4. Naplňte roztok a začněte rozkládat kameny, první řada může být vyložena z těch nejhorších, protože nebudou příliš viditelná.
 5. Když klademe následující kameny, snažíme se je obracet s nejkrásnější stranou ven.
 6. V některých místech necháváme vertikální štěrbiny, nevyplňujeme je roztokem, je nutné, aby přebytečná voda odcházela.
 7. V poslední řadě si vyberte čisté a ploché kameny.

Na dně hotového záhonku nejprve nalijeme štěrk, písek a teprve potom.

Upozornění !

Nespěchejte, abyste rostliny zasadili, nechte půdu dobře sedět, s největší pravděpodobností ji musíte nalít.

Květinovou zahradu si můžete vytvořit vlastními rukama z umělých kamenů, které se vytvoří smíchánímakryl s kamennými třískami a polyesterovými pryskyřicemi, ve vzhledu se neliší od skutečných kamenů. Na druhou stranu bude mnohem snazší instalovat takové lůžko v zemi, protože jejich vnitřní strana je obvykle hladká. Fotografie ukazuje, jak tento květinový záhon vypadá, kvetoucí celé léto.

Svislé květinové záhony

Tyto záhony jsou nejvšestrannější při zdobení místa, nezabírají mnoho místa, mohou být rychle vytvořeny, aniž by utráceli spoustu peněz. Ačkoli vertikální záhony mohou být nazývány záhony, s úsekem, nejčastěji jsou to oblouky, pyramidy nebo sloupy, které kvetou celé léto. Fotografie ukazuje možnosti pro taková mistrovská díla vyrobená v zemi vlastníma rukama.

Obvykle jsou vertikální záhony rozděleny na zem a přívěsek. Zvažte několik způsobů, jak navrhnout pozemní květinové zahrady:

 1. Nejjednodušší metodou je odebrat několik kontejnerů různých velikostí, naplnit je zeminou a umístit na sebe ve tvaru pyramidy.
 2. Můžete si vzít starou skříňku, ošetřit ji antiseptikem, namalovat ji a uspořádat ve formě neobvyklého záhonu.
 3. Vraťte síťovinu do role, připojte okraje, zavěste plastový sáček dovnitř, do něhož se nalejou semena země a rostliny, nebo připravené semenáčky.

Podívejme se podrobněji na to, jak můžete vyrobit vertikální květinovou zahradu z PVC trubky:

 1. Vezmeme trubku, je nutné, aby její průměr nebyl menší než 200 mm.
 2. Ve vzdálenosti 20–25 cm zhotovujeme otvory o průměru 15 cm.
 3. Ve spodní části trubky namontujte zástrčku a upevněte ji ve svislé poloze. Lze ji betonovat nebo připevnit drátem k jakékoliv podpěře.
 4. Budete také potřebovat trubku s menším průměrem, bude potřebná pro zavlažování, proto je nutné do ní vyvrtat otvory, aby mohla voda vytéct ven.
 5. Aby se předešlo ucpání otvorů, zabalíme je do pytloviny nebo jiné látky.
 6. Zakryjte spodní konec trubky páskou nebo fólií.
 7. Namontujte zavlažovací potrubí do vnějšího potrubí.
 8. Zaplníme expandovaný jíl nebo štěrk, asi 10-15 cm, bude sloužit jako drenáž, pak ji naplníme zemí.
 9. Neodejeme rostliny hned, nejdřív je zaléváme, jak se země zmenšuje, my ji pokropíme. Je nutné, aby všechny dutiny zmizely.
 10. Nyní je možné pěstovat sazenice květin, hnojivo a zavlažování rostlin se bude provádět přes vnitřní trubku.

Tímto způsobem je dobré pěstovat květiny, které rostou extenzivně, například řeřicha nebo petúnie.

Zajímavé !

Jahody se dobře chovají v takovém lůžku, navíc umožňují získat bohatou úrodu bobulí na malém pozemku.

Zavěšené vertikální květinové záhony vůbec nezaujímají půdu v ​​zemi a jejich kvetoucí vzhled potěší celé léto. Na fotografii můžete vidět, jak jsou originální záhony vyrobeny vlastníma rukama. Je však možné vytvořit takové květinové zahrady z jakéhokoliv materiálu, který se objevil pod paží, na fotografii je vidět, jak vertikální postele z plastových lahví, kosmetických tašek vypadají neobvykle,nebo dokonce gumové boty.

Zvažte, jak vytvořit závěsnou květinovou zahradu ve formě obrázku, připravíme následující materiály:

 • dřevěný rám z obrazu;
 • řetězové spojení;
 • hustá, dřevěná překližka;
 • dřevěné tyče, 2-3 cm vysoké;
 • mech sphagnum;
 • půda;
 • sazenice rostlin.

Sled akcí:

 1. Připevňujeme síťovinu z mořského okraje rámu, k tomu používáme hřebíky a dřevěné tyče.
 2. Položili jsme vrstvu mechu, pak nalijeme zem a přelepíme překližku.
 3. Nyní otočte obraz a zasadte sazenice rostlin do buněk mřížky.

Tento obrázek lze zavěsit na zeď domu a překvapit hosty.

Když jste se seznámili s tím, jak si vyrobit květinové záhony a květinové záhony vlastníma rukama, můžete své stránky ozdobit originálním způsobem na venkovském domě. A při pohledu na fotografii, neobvyklé návrhy, kvetoucí celé léto, to je snadné vybrat, nejoblíbenější design.