Krátce příběh Narození Krista

Velmi brzy přijde Vánoce Kristus a každé dítě bude mít zájem naučit se stručnou historii dovolené a rodinných tradic. Koneckonců, bez ohledu na to, jak to vypadá na první pohled, je velmi důležité, aby děti pochopily, co se děje kolem a proč je to tak důležité.

Jak to všechno začalo

Ve starých časech (velmi dávno) žil Josef na zemi s manželkou Marií. Ve své malé rodině se muselo narodit dítě, které čekali velmi dlouho. Krátce před narozením se však jejich vládce a císař rozhodli provést sčítání lidu a nařídili všem jeho subjektům, aby se vrátili do svých rodných měst.

Josef neměl jinou možnost než jít do Betléma a jen doufal, že se jeho dítě na cestě nenarodí. Manželé se dostali do svého rodného města za 5 dní, ale nemohli najít vhodné místo pro strávení noci.

Nakonec se Svaté Rodině podařilo najít útočiště v jeskyni nedaleko Betléma - pastýři ji používali ve špatném počasí pro své zvířecí pero. Tam se narodil Spasitel. Noc jeho narození je stále nazývána Svatá.

Přečtěte si také

Znaky a zvyky, tradice na Vánoce

Vánoce jsou pro všechny křesťany na Zemi jednou z hlavních a jasných svátků. To je v tento den, že Panna ...

Mary svlékla svého syna a postavila ho do jeslíplněné seno pro krmení zvířat.

Zajímavý fakt!

V análech se říká, že osel a vlk zahřívali novorozence z obou stran. Nesnažili se utéct ani ublížit lidem - stáli klidně u kolébky až do rána.

Radost, spiknutí a zázrak nebe

Skutečnost, že se Ježíš narodil na svět, byla poprvé rozpoznána pastýři. Na noční obloze se náhle rozzářila jasná hvězda a lidem, který oznámil příchod Mesiáše, se zjevil anděl.

Překvapení pastýři viděli před sebou celou nebeskou armádu, která za ně zpívala slavnostní a radostnou píseň. Nasměrovali muže na požadovanou jeskyni, zasvěcili ji světlem nebes.

Obyvatelé byli negramotní, ale okamžitě si uvědomili, že před nimi mají Syna Božího, který má na této zemi důležité poslání. Takže v každém případě musíte toto dítě chránit před zlem a izolovat od zrádců.

Viz také

Filmy o Novém roce a Vánocích v zahraničí: top best

Zimní prázdniny jsou zahaleny tajemnou atmosférou magie a magie. To bylo v tomto období s obyčejnými lidmi ...

Moudří muži mudrců přišli, aby uctívali Ježíše, který pro tuto schůzku prošel dlouhou cestu. Oni pochodovali přes několik zemí představovat Mesiáše s královskými dary, jmenovitě:

\ t
  • zlato;
  • myrha;
  • kadidlo.

Král Judea si také uvědomil narození nového krále, o němž se mluvilo proroky proroků. Chtěl, aby ho toto dítě zničilo. Ale nic z tohoMagi neřekli, kde přesně se Ježíš narodil.

Pak se Herodes rozhodl jít opačným směrem - nařídil zabít všechny děti, které nebyly starší než dva roky. Nic však nedosáhl, kromě nenávisti vůči svým subjektům a zničených osudů lidí.

Po královských rozhodných činech přišel k Josefovi anděl, který řekl, že on a jeho rodina musí jít do Egypta. Bylo to tam, kde se malý Ježíš a jeho rodiče dozvěděli, že impozantní vládce a diktátor zemřeli a nemohli jim už hrozit.