Který robot vysavač vybrat pro váš domov: nejlepší roboti vysavače 2018, recenze

Robotový vysavač stojí za to si vybrat z mnoha důvodů. Šetří čas, může snížit náklady na elektřinu pro denní úklid, může vyčistit i těžko přístupné prostory v bytě nebo domě. Pokud se před několika lety prodávaly pouze exkluzivní modely, pak s rozvojem výroby v Číně, Koreji se sortiment značek zvýšil. Můžete si vybrat robota tím, že zkoumá princip fungování, učení o materiálech, známky kvality.

Jak to funguje

Výběr správného robota pro každý byt lze provést pochopením, jak funguje. Výrobci nastavují navigační algoritmy, které se neustále zlepšují. Také se zlepšuje možnost mokrého čištění a objevují se zcela nové způsoby.

Pracovní část

Princip činnosti se liší od klasického vysavače. Robot nevysává prachové částice vzduchem, ale vrhá je do nádrže s kartáči. Zde jsou zachyceny slabými turbulentními toky, nasávány do lapače prachu, lisovány. Vzduch je čištěn několika filtry a pak vystupuje jednoduchým ventilem. To jeVýrazně šetří energii baterie, což činí práci tichou.

Poznámka!

Produktivita čištění nezávisí na tvaru a velikosti samotného vysavače. Důležitější je promyšlený design kartáčů a hřídelí.

Typy kartáčů a jejich počet jsou důležité, protože to ovlivňuje rychlost a důkladnost čištění. Dobrý robot má několik bočních zakřivených mini válců. Snadno se dostanou do rohů, můžete zpracovat celý povrch podlahy, i když je v místnosti mnoho projekcí, je zde dostatek nábytku složitých tvarů. Hlavní kartáče jsou vyrobeny z hedvábí nebo pryže, jednoduchý robot má pouze jedno z těchto zařízení, komplexnější model - dva válce najednou, namontované naproti sobě. Štětkový kartáč sbírá vlasy, vlnu, lehké nečistoty a prach. Guma - těžké znečištění, písek, drobky, drobné a tvrdé úlomky.

Viz také
Jak a co si vybrat vysavač bez sáčku pro sběr prachu v bytě?

Když domácí spotřebiče v domě zvládají své funkce, jsou vnímány jako něco zcela běžného. Ale ...

Mokré čištění probíhá v několika fázích. Zpočátku bude vysavač sbírat odpadky s kartáči, pak začne stříkat čisticí prostředky. Ne všechny modely mají tuto funkci. Pokud ne, auto okamžitě přejde k dřezu. Malé hadry s vlnitým povrchem jsou navlhčeny od vestavěné nádrže, pod mírným tlakem jednoduše převalují podlahovou krytinu. Robot několikrát zopakuje postup a pak ho otře.suché

Navigace

Jak bude robot navigovat ve vesmíru, budovat trasu a vyhýbat se překážkám, závisí na mechanismu zabudovaném výrobcem. Existují tři typy navigace:

 • vestavěnými čidly;
 • vnějšími značkami;
 • laserové paprsky;
 • v běžné kameře.

Vestavěné a externí snímače jsou nejjednodušší možností. Přesnost pohybů bude záviset na počtu takových "majáků". Tato metoda také umožňuje zaznamenávat nejvíce znečištěné oblasti a znovu je zahrnout do trasy. Vysavač, přijímající signál překážky, mění trasu, přiřazuje čištění v zóně přímého kontaktu se zjištěným obvodem. Proto, v blízkosti nohou pohovky, bude podlaha také čistá.

Fotoaparát není příliš komplikovaný navigační nástroj. Vysavač je orientován v prostoru podél stropu. Určí hranice místnosti a „ví“, kdy se má přesunout do další místnosti. Kolize během takové navigace jsou nevyhnutelné, zejména u pohybujících se objektů. Dokonalejší orientace na laserové paprsky, které pravidelně snímají místnost, vytvářejí jednoduchou mapu objektů. Senzor načítá odečty, rychlost návratu paprsků, poté, co procesor změní trasu.

Poznámka!

Nízkoenergetické lasery jsou instalovány ve vysavači, které nejsou škodlivé pro lidské oči nebo zvířata.

Nabíjení baterie

Nabíjení je doplňováno stejným způsobem jako u smartphonů, ke kterým není třeba připojit kabelzásuvky. Bezdrátová základna musí být umístěna na podlaze. Když se nabití stane kriticky malé, vysavač začne hledat stanici. Levné roboty prostě chytí infračervený paprsek, který nepronikne stěnami ani nábytkem, takže hledání může být neúspěšné. Modely jsou obtížnější si pamatovat umístění základny na zemi a pohybovat se na ní podél trasy. Ruční nabíjení není nutné.

Čím menší je vysavač a čím je design lehčí, tím je baterie méně výkonná. Výrobci instalují standardní baterie, které se snadno vyměňují. Některé modely mají hlavní a záložní zdroje napájení v případě maximální vzdálenosti od základny.

Provozní řád

Každý výrobce poskytuje rady ohledně správné péče o robota, jeho správné nastavení. Obecná pravidla provozu však nejsou příliš složitá a univerzální jak pro jednoduché, tak pro vlajkové modely. První etapou je kontrola výkonnosti. Vysavač by měl být suchý, kabely by neměly být poškozeny a senzory čisté.

Druhá fáze je ladění. Uživatel musí předem nastavit čas a dobu čištění. Můžete nastavit požadované dny v týdnu. Pokud svazek obsahuje tagy virtuálních stěn, musí být připojen. Před spuštěním odstraňte z podlahy všechny nepotřebné předměty, nechte dveře do přilehlých místností otevřené.

Po vyčištění filtry opláchněte nebo otřete podle doporučení výrobce. Čistit pokaždé apřepravní kolo tak, aby zařízení mohlo udržet danou rychlost pohybu. Jednou pro dva nebo tři čištění můžete vyprázdnit popelnici.

Poznámka!

Pravidelně musíte snímače a fotoaparát otírat jednoduchými čističi elektroniky. Tím se ušetří od zaseklého prachu a zvýší se citlivost.

Mýty a fakta

Když si vyberete, který vysavač je nejlepší koupit, obyčejná domácnost nebo robotika, mnozí jsou konfrontováni s nesprávnými a ne příliš pravdivými informacemi. Mýty o automatických asistentech jsou stále velmi běžné.

Hlavní chybná představa: robot může zcela nahradit běžný domácí vysavač. Skutečnost: má mnohem méně energie, takže vyžaduje vícenásobné zpracování stejné oblasti. Proto je ve své síle horší než běžné modely pro domácnost. Prací robot také nemůže zpracovávat povrchy se silnými parními tryskami.

Druhý mýtus: robot poškrábá nábytek. Nejlepší robotické vysavače, navržené v roce 2018, mohou již obejít i složité geometrické tvary, čistit podlahu pod a v blízkosti takových objektů. Dobře navržené modely mají dodatečnou ochranu v podobě měkkého gumového nárazníku po celém těle. Proto i při kolizi jsou škrábance nepravděpodobné.

Čtěte také
Jak si vybrat mycí vysavač pro váš domov: nejlepší hodnocení, recenze

Bez použití vysavače pro mytí provést kompletní úklid domu. Vyčistěte špinavé a zaprášené rohy -velkou pomoc Ale ...

Třetí misconception: robot je dobrý ve velkých místnostech a není vhodný pro standardní dům, typický byt. Zastaralé modely, vysavače s dvojicí senzorů jsou dobré ve velké místnosti a je třeba je přemístit z místnosti do místnosti spolu se základnou. Společnosti jako LG, Samsung však vytvářejí technická řešení, která dokáží vyčistit neomezený počet pokojů, postavit karty pro úpravu podlahy.

Pravidla výběru

Dokonce ani nejlepší vysavače robotů s mokrým čištěním nemusí být vhodné pro konkrétního uživatele, jeho čtverečních metrů. Cenovka také není spolehlivým ukazatelem kvality. Chcete-li najít nejlepší model pro domácí potřeby, koupit vysavač s optimální sadu funkcí, musíte studovat řadu parametrů.

Možnosti čištění

Výkonnostní charakteristiky jsou důležité. Určují, kolik čtverečních metrů lze zpracovat za jednotku času. Odborníkům se doporučuje přečíst alespoň 10 procent z toho, co je napsáno v návodu. Zbývající energie bude vynaložena na obcházení překážek, prohledávání základny. Je třeba prozkoumat možnost čištění v několika místnostech na stejné trase. Neočekávejte, že robot sám pochopí, že musí jít do další místnosti. Pokud taková možnost neexistuje, operace bude nesprávná.

Poznámka!

Systém virtuální zdi se dobře zobrazuje ve velkých místnostech, například v integrovaných kancelářích, ale v obyčejných bytech není vhodný a vyžaduje pravidelnou konfiguraci.

Je možné zkoumat shodu objemu sběrače prachu a prostoru místnosti, ve které lze vysavač použít. Když je nádrž plná, sací výkon prudce klesá, robot přestane plnit hlavní úkol. U bytů do 80 metrů čtverečních je povoleno použití lapače prachu o objemu cca 0,5 litru. V případě, že byt má plochu až 100 čtverců, měli byste si koupit model s nádrží 1 litr.

I když celou oblast připravujete předem, je zjevná překážka v cestě nevyhnutelná. Jedná se o dráty, sokly, malé výčnělky nebo náhodně padlé předměty malé velikosti. Většina robotů dokáže tyto překážky překonat. Maximální výška zdvihu je také uvedena ve specifikacích. Pro domácí použití, dostatečná výška až dva centimetry.

Rozšířené možnosti

Vysavače tohoto typu se liší jak typem navigace, tak dostupnými funkcemi nastavení. Jeden z požadovaných - naprogramovaných programů čištění. Můžete nastavit čas zapnutí a vypnutí, plán během týdne.

Výrobci nabízejí možnost „soft touch“. Robot je vybaven dalšími hypersenzitivními senzory, které detekují překážky s ještě větší přesností. Vysavač se jemně přiblíží k objektu, před kolizí se zastaví. Ale roboti tohoto typu mají měkký pogumovaný nárazník a nízkou rychlost pohybu. Tato funkce je nezbytná pro ty, kteří mají na podlaze cenné předměty a nábytek je vyroben z elity, ale měkkýmateriálů.

Poznámka!

Čím světlejší je vysavač, tím slabší dopadá na předměty. Modely pro domácnosti s hmotností do 3 kilogramů dokonce ani nezaznamenávají výrazný tlak.

Vzduch z vysavače je přes filtrační systém odváděn zpět do místnosti, takže typ čištění je důležitým parametrem. Mnoho robotů má systémy HEPA. Jedná se o vícevrstvé hedvábné papírové příčky s komplexní strukturou. Musíte však být opatrní: levné mají jednovrstvé jednoduché filtry, které eliminují asi polovinu znečištění ovzduší. Můžete to zkontrolovat demontáží vysavače. Je-li příliš těžké se dostat do čistících systémů, nelze to provést ani při nákupu, je lepší takový model odmítnout. Její služby budou velmi obtížné.

Viz také
Čištění vysavače po použití

Prvními známkami znečištění zařízení jsou zhoršení a snížení výkonu . Nicméně, s výhodou ne ...

Díly a spotřební materiál

Použitelnost robota závisí na úplnosti konfigurace. Vzhledem k tomu, že každý model je originální v designu, bude obtížné najít nějaký přídavek zvlášť. Výrobce musí dodat:

 • nabíjení;
 • omezovače pohybu;
 • kartáče.

Souprava může také sestávat z omezovacích systémů pohybu, virtuálních stěn, přídavných čidel, kamery, náhradních kartáčů, náhradních filtrů a tkanin pro čištění za mokra. Některé modely lze ovládat pomocídálkové ovládání.

Spotřební materiál může být obtížný pro ty, kteří nakupují vysavače málo známých značek, které nemají oficiální zastoupení v zemi. Štětce, stejně jako filtry, potřebují pravidelnou výměnu, zatímco roboty ještě nejsou tak běžné, aby byly univerzální v jejich konfiguraci. Proto by mělo být při výběru konkrétního modelu objasněno, zda je možné zakoupit náhradní díly, spotřební materiál.

Hodnocení vysavače podle kategorie

Low-cost roboty se rychle stávají bestsellery. V tomto segmentu působí většina asijských výrobců. Takové modely mohou být poměrně kvalitativní, ale jejich funkčnost je omezená. Odborníci doporučují věnovat zvláštní pozornost vysavačům, které obsadily první místo v hodnocení nejlepších. Mezi rozpočet patří:

 • Gutrend 95;
 • Clever & Co. Vyčistěte SLIM;
 • Panda X 600.

Gutrend byl nejlepší v počtu možností a režimů provozu. Jednotku můžete zakoupit samostatně pro mokré čištění. Druhou linii převzal model s nejjednodušším ovládáním a nejnižší cenou, ale dobrou kvalitou stavby. Značka Panda patří mezi lídry v prodeji, nabízí mnoho provozních režimů, tiché vysavače s dostatečným výkonem, ale velmi malý sběrač prachu.

Poznámka!

Bude možné ušetřit peníze odmítnutím dalších kartáčů, dokovací stanice a ovládacího panelu.

Mezi modely zaměřenými výhradně na chemické čištění patří:

 • iRobot 980;
 • iRobot 616;
 • Clever & Co. Vyčistěte Z10.

Vedoucí této třídy je schopen nezávisle rozpoznat typ povrchu a nastavit čistící rychlost, sací sílu. Clever & amp; Clean nabízí inovativní přístup k čištění: robot nezávisle určí dobu zpracování určité oblasti a bude schopen dezinfikovat povrchy UV lampou.

Pokud potřebujete vysavač s důkladným mokrým čištěním, který nepoškozuje ani laminát, měli byste věnovat pozornost modelům:

 • Gutrend 300;
 • iClebo Arte;
 • Clever & amp; Vyčistěte AQUA.

Gutrend bude nejen čistit podlahy, ale bude také čistit koberce s vysokým vlasem, odstraňovat staré skvrny a obohacovat vzduch ionty. iClebo vyniká svým fantastickým designem: můžete ovládat vysavač přímo ze smartphonu a budete dostávat oznámení o nutnosti čištění a výměny filtrů.

Podlahové leštičky se liší od vysavačů s možností mokrého čištění ve složitějších pracovních programech. Mohou působit nejen na vodorovné, ale i na svislé povrchy, efektivně ošetřují všechny hladké povrchy. Mezi nejlepší modely patří:

 • Everybot 700;
 • iRobot 390;
 • LG Home-Bot.

Everybot má neobvykle protáhlý tvar, a proto s nízkou ovladatelností dobře zvládá všechny rohy a spoje s rozměrným nábytkem. Model má mnoho provozních režimů, včetně imitace obvyklých pohybů klasického mopu.

Hodnocení 2018 a 2019

Výběr robotického vysavače, hodnocení 2018 a recenze top 5Modely musí být zobrazeny. To pomůže orientovat se ve velkém množství nových modelů, které se neustále objevují na trhu.

Desátý řádek pořadí je obsazen novinkou -AGAiT EC01 . Vysavač s jasným designem a další možností ultrafialového čištění od bakterií a bakterií. Tvar robota je tradičně kulatý a jeho velikost je mírně zvýšena, což umožňuje rychle odstranit velké místnosti a snadněji překonat vážné překážky. Součástí balení je několik náhradních filtrů a kartáčů, což je důležité, jasné pokyny v mnoha jazycích. Mezi nedostatky - krátká výdrž baterie, jen 80 minut.

Poznámka!

V průměru robot zabere 40 minut na čištění místnosti o rozloze 6 metrů čtverečních.

Ariete 2711 Briciolaobsadila deváté místo. Za nízkou cenu má vysavač prostornou baterii, která umožňuje čištění během jedné a půl hodiny. Součástí dodávky je dálkové ovládání a dokovací stanice. Můžete nastavit jeden ze sedmi režimů provozu a nastavit plán čištění, ale je lepší zvolit denní hodiny, protože úroveň hluku je jedna z nejvyšších.

Vyniká mezi nízko nákladovými modely aClever & Clean 004 M Series . Má nejnižší cenu mezi konkurenty s dostatečným množstvím režimů a možností. Vysavač může přecházet z jednoduchého sběru odpadu na čištění cyklonem, dobře zvládá rohy a spoje s nábytkem. Baterie má malou kapacitu, která trvá 50 minut. Zřejmou nevýhodou je ruční nabíjení, nedostatekdokovací stanice. Je kompenzován velkým počtem bočních kartáčků, které zajišťují důkladný sběr i velkého množství vlny.

Clever & Z10 Cleanzasáhl sedmou linii, protože má několik kartáčů z různých materiálů najednou, což umožňuje čištění jakýchkoli povrchů. Kolem obvodu je umístěno 80 senzorů, takže kolize budou velmi vzácné. Výrobce nabízí dálkové ovládání, virtuální stěny. Dokumentace uvádí, že vysavač je navržen pro plochu do 100 metrů čtverečních, ale kapacita sběrače prachu je pouze 0,4 litru. K dispozici je suché i mokré čištění.

iLife V7je stylový model, který kombinuje možnost suchého a mokrého čištění, nejjednoduššího leštiče. Miniaturní dokovací stanice není obtížné umístit ani v malé místnosti. Uživatel může nastavit několik pohybových programů. Nádoba na vodu umožňuje dlouhodobé mokré čištění bez „doplňování“. Ale nejlepší ze všech těchto vysavačů zvládá mytí linolea, zatímco na dlaždice může sklouznout.

iRobot Roomba 980příznivě odlišuje jednoduchou správu přímo prostřednictvím smartphonu. Jedná se o model pro velké domy a byty: deklarovaná plocha je více než 120 metrů čtverečních, objem sběrače prachu odpovídá 1 litru. Navigace probíhá prostřednictvím senzorů a prescanů, můžete ovládat cestu přes program, stejně jako instalací virtuálních stěn. Pokud uplyne 120 minut životnosti baterie, robot uloží do paměti koncový bod trasy azačne s ní.

Poznámka!

Při ručním budování trajektorie vysavače je třeba mít na paměti, že k návratu do dokovací stanice je zapotřebí alespoň 10% poplatku.

Podobný model se nachází nad svým konkurentemiRobot Roomba 650 . Z předchozích generací stejného výrobce se tento robot vyznačuje lepší ovladatelností, logickým algoritmem pohybů a speciálními senzory znečištění. Pokud vysavač naskenuje velké množství nečistot, vlny, prachu před vámi, bude nezávisle korigovat trasu. Uživatel v několika kliknutí bude moci nastavit plán pro následné vyčištění. Z nedostatků byly zaznamenány dlouhé cykly práce, nízká rychlost.

Viz také
Cyklonový vysavač: který z nich je lepší a jak si vybrat ten správný

Navzdory tomu, že cyclonic vysavače na spotřebitelském trhu odkazuje na rok 1968, jsou obchodním lídrem

Neato Botvac Connectedvyniká svým množstvím možností a neobvyklým tvarem. Těleso je na jedné straně zaoblené a na protější straně má rovnou plochu, která umožňuje rychlejší odstranění těžko přístupných míst. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších modelů - sací výkon je srovnatelný s běžným spotřebičem pro domácnost, ale pouze v režimu Turbo. Eko režim je také k dispozici uživateli, který šetří poplatek a je vhodný pro čištění velkých, ale relativně čistých prostor.

Philips SmartPro Compactje na čtvrtém místě. Ačkoliv má lapač prachu objem jen 0,3 litru, tento model je stáleJe považován za jeden z nejlepších, protože má minimální výšku pouzdra, pouze 6 centimetrů. Speciální senzor určí, zda může vysavač řídit překážku. Dodatečné kartáče, 4 hnací kola odlišují tento vývoj od konkurence. Mezi nedostatky se jmenovala vysoká cena a komplexní řízení.

Philips FC 8776se liší od podobného modelu výrobce podlouhlými kartáči, vyztuženými koly, přítomností výškových senzorů a přídavných filtrů. Přístroj prohledá místnost, určí nejlepší trasu. Současně se hlavní kartáč stal jednou a půlkrát větším, což zkrátilo dobu čištění.

Samsung Powerbot VR20H9050UWobdrží druhý řádek ratingu pro inovativní funkce. Samotný robot sestaví mapu místnosti, určí typy povrchů, upraví výkon pro úsporu energie. Současně musí uživatel jednoduše nakreslit požadovanou trasu pomocí dálkového ovladače jako laserového ukazovátka, aby se korigoval provoz vysavače. Invertorový motor - jeden z nejsilnějších, dokonce i v elitní třídě zařízení.

Poznámka!

Kapacita 200 jednotek bude stačit i pro hladké koberce, ale pro dlouhé potahy zdřímnutím jsou vhodnější běžné vysavače s číslem 300-450 jednotek.

ModelyXiaomijsou určeny pro domácí použití. Stávají se vůdci různých ratingů díky nízké cenovce, optimálnímu souboru možností a trvanlivosti. Výrobce poskytl možnost suchého a mokrého čištění. Laserové skenování,Snímače a fotoaparáty vám umožní vytvořit přesnou mapu místnosti a vybrat si nejvhodnější trasu.

Hodnocení

Ilya

Koupil jsem si Philips FC 8776 pro své studio, opravdu se mi nelíbí dostat ven. Hlavní místnost je zpracována za hodinu a půl, koš je vždy plný, takže je spokojen s provozem zařízení. Vždy jsem v nočním režimu, pomalu a tiše, šetří poplatek. Pokud nechcete spustit místnost, je to dost.

Marina

Společnost Samsung Powerbot je v našem domě již rok. Dokonce rozeznává kroky, nikdy z nich nepadl. Ihned jsem se mi líbil design, vysoké kolo má vynikající práci i s peřejemi a kabelovými kanály. Plán čištění jsem dal na několik dní dopředu, pak se vůbec nedotýkám vysavače. Vyčistěte i v rozích.

Oleg

Společnost Philips SmartPro byla vybrána proto, že máme orientální interiér s velmi nízkým nábytkem. Pod postelí, pohovky jít skvěle, musíte vyčistit kontejner každý den, ale to může být snadno odstranit, takže není problém. Toto zařízení doporučuji každému, kdo trpí alergiemi. Jaro dokonale zachrání z pylu, celoročně z prachu pod nábytkem.

Victor

Robot vysavač Briciola dal své ženě dárek, aby strávila méně času na domácích pracích. Líbí se mi, že ho můžete jednou nastavit a znovu se ho nedotýkat. Zabírá velmi málo místa, pohybuje se tiše, dokud se nikde neuvidí. Před čištěním odstraníme židle v kuchyni, vyzvedneme zvířata z podlahy, ale to bylo třeba udělat dříve. Takový výcvik je užitečný: robotOdstraňuje celý povrch mnohem lépe.

Anna

Vyberte si Neato Botvac, protože to byla nejvýkonnější volba za dostupnou cenu. Vysavač dobře zvládá linoleum, laminát, ale s ozdobným kobercem není vždy. Proto vás žádám, aby se znovu čistilo místo, poté, co je vše čisté, takže doporučuji, abyste ručně upravili, pokud je například koberec.

Vysavače robotů jsou vhodné pro čištění jak v malých místnostech, tak v prostorných domech. Mají různou kapacitu, jsou schopny dosáhnout každého rohu a nezávisle najít nejšpinavější oblasti. Chcete-li vybrat požadovaný model, měli byste prostudovat technické parametry, vybavení a recenze.