Který vodoměr je lepší pro byt?

Vodoměry jsou vynikající možností, jak ušetřit na platbách, pokud jsou výdaje prováděny ekonomicky a jsou nižší než stanovená sazba. Při rozhodování o tom, který spotřebič je pro byt lepší, by však mělo brát v úvahu nejen cenu, ale i výrobní vlastnosti zařízení, jejich bezpečnost a spolehlivost.

Stávající typy vodoměrů

Možnost zaplatit ne průměrnou sazbu, ale skutečně spotřebovanou vodu, vedla ke zvýšení poptávky po těchto zařízeních. Existovaly různé vodoměry, určené pro nenáročného spotřebitele, stejně jako pro náročné a vybíravé.

Existují zařízení s různým stupněm ochrany a přesnosti měření, jednoduchá mechanická a elektronická. Trh spotřebitelské poptávky okamžitě reagoval s uvolňováním variabilních produktů a pro průměrného člověka bylo obtížné rozhodnout se, který typ zvolit z navrhovaného sortimentu.

Důležité!

Pro správné určení požadovaného typu je třeba mít na paměti, že ne každý měřicí přístroj je vhodný pro obyčejný městský byt. Některé druhy mají větší přesnost, ale méně garantovanou životnost. Rovněž se neobtěžuje předběžně objasnit, jaký názor mají orgány dozoru, když určují, který pult je nejvhodnější.bytů Někdy jsou taková zařízení omezena podle výběru místních úřadů.

Cena vodoměrů závisí na zvoleném typu, a proto se při rozhodování, které z nich je lepší, dává přednost nejjednodušším. Ale existuje mnoho takových zařízení pro byt.

Pro informaci!

Čím spolehlivější, přesnější a bezpečnější jednotka je pro počítání, tím vyšší je cena u výrobce a v maloobchodě. Někdy je tak vysoká, že trvá několik let, než bude akvizice kompenzována úsporami v platbě pouze za množství spotřebované vody.

Otáčkoměry

Nejjednodušší a nejjasnější vodoměry jsou tachometry. Jedná se o jednoduchá mechanická zařízení, ve kterých je displej a nekomplikovaný mechanismus, který umožňuje účtování spotřebované tekutiny. V tachometrech pracuje turbína, která se otáčí, když je voda zapnuta, která je přenášena na hřídel a odtud na stejně jednoduché počítací zařízení.

Určité množství vody procházející turbínou odpovídá jedné otáčce hřídele, což se okamžitě projeví na displeji počítadla.

Pozor!

V tachometru může stát nejen oběžné kolo, ale také oběžné kolo. Oba provádějí účetnictví s dostatečným stupněm přesnosti, ale oběžné kolo je považováno za méně spolehlivé a oběžné kolo je přesnější metoda. Který je lepší pro byt je určen cenou, dostupností dalších zařízení a objemem vody, která se obvykle spotřebovává.

Tam jsou také suché a mokré tachometry, ale poptávka obvykle převažujety druhy, které nemají přímý kontakt s vodou. Suché zařízení je s větší pravděpodobností, že zůstane nedotčeno po dlouhou dobu a kontaminanty přítomné v tekoucí vodě nakonec začnou ovlivňovat přesnost získaných hodnot.

Skutečnost!

V žebříčku nejlepších mechanických měřičů není cena nejdražší více než 900 rublů. Nejjednodušší z Německa stojí 650 rublů a ruský pult, kvalitní a se zárukou až 10 let, lze zakoupit za 450 rublů. (například METER SVU-15).

Vylepšená mechanická a jiná

Mechanická rafinace je poněkud odlišná od jednoduchých, protože při montáži se používají další zvonky a píšťalky - například elektronický displej, který podle některých spotřebitelů umožňuje získat minimální chybu v datech.

Mají výraznější vzhled a vypadají moderněji. Elektronické displeje, v nepříznivých podmínkách kuchyně nebo koupelny, však mohou selhat rychleji a problém jejich opravy je obvykle obtížné vyřešit. A cena je vyšší a je zde příliš málo bonusů.

Existují i ​​jiné typy měřicích zařízení, z nichž nejběžnější jsou:

  • ultrazvukové, s piezoelektrickými čítači, zpracování dat pomocí speciálního čipu s daným algoritmem;
  • elektronické s monitory z tekutých krystalů, umožňující odečítání na dálku;
  • intelektuální,Nová generace může dokonce zasílat dohlížejícím orgánům e-mailem výpověď.
Zajímavé!

Mezi nimi jsou závislé zdroje energie a energeticky nezávislé. První z nich potřebují baterii nebo elektrický proud a druhé pracují bez jakéhokoliv dobíjení.

Je možné upřednostnit přístroje s vysokým stupněm mineralizace (pro problémovou vodu s velkým množstvím nečistot v pevném stavu). Je nutné věnovat pozornost prvotřídní třídě mechanických modelů z vysoce kvalitní kovové mosazi, bronzu, nerezové oceli.

Zařízení na stavebním trhu mohou být také levnější, ale ne všechny maloobchodní prodejny mají záruku kvality. Někdy se však nestane ani v pasovém razítku o provádění inspekce továrny.

Tip!

I nejjednodušší mechanický vodoměr je schopen plně plnit funkce, pro které je určen. Pokud je jeho instalace prováděna s cílem ušetřit na veřejných službách, nemá smysl investovat do drahých zařízení s dlouhou dobou návratnosti. Čím více zvonů a píšťalek v zařízení, tím vyšší je jeho cena, ale ne skutečnost, že bude trvat déle a nebude vytvářet další potíže při instalaci a používání.

Jak si vybrat právo

Kritéria výběru závisí v prvé řadě na potřebách samotného kupujícího a chce-li vidět svědectví na dálku nebo si zachránit před přenosem údajů dohlížejícím orgánům, je lepší řešitinteligentních elektronických a digitálních modelů.

Člověk by měl vždy věnovat pozornost pověsti výrobce a jeho kvalitě, dostupnosti všech součástí, typu instalace. Ve snaze o dokonalost a relevanci si můžete koupit drahé zařízení, které má zvláštnost vytváření problémů v instalaci nebo provozu od průměrného spotřebitele, který nemá speciální znalosti.

Není vždy nutné se zaměřit na dovozce. V Rusku existují takoví známí výrobci, jako Pulse, Norma, Meteor, Beregun a další.