Který zvlhčovač vzduchu je lepší koupit v bytě nebo domě: jak si vybrat

Domácí zvlhčovač vzduchu je jedním z nezbytných domácích přístrojů. Suchý vzduch může způsobit vážné nepohodlí, dokonce i specifická onemocnění. Aby takové zařízení vytvořilo požadovanou mikroklima v místnosti, sloužilo po dlouhou dobu bez selhání, je nutné najít optimální typ jednotky, její vlastnosti.

Kdo potřebuje zvlhčovač a proč

Zřídka, obyvatelé bytů, domů, měří úroveň vlhkosti v areálu, srovnávají to s normami stanovenými lékaři. V létě, kdy není vytápění, byt je pravidelně větrané, úroveň dosahuje 50% s minimem doporučeno - 60%. V zimě, kdy pracují baterie, jsou doplňkové prvky a okna zavřená po většinu času, vlhkost vzduchu je až 20%. V průměru během roku v poušti toto číslo neklesne pod 23 jednotek. Suchost rychle ovlivňuje duševní pohodu člověka.

 • suché oči;
 • nepříjemné pocity na kůži;
 • konstantní žízeň;
 • ospalost a únava.

Oznámení!

Trvalý pobyt na suchém vzduchu nepříznivě ovlivňuje stav sliznic. To vede k prudkému poklesu imunity.

Mnozí lidé také zapomínají, že suchý vzduch přenáší prach rychleji kolem místnosti jakékoli oblasti. Spolu s takovými nečistotami se šíří alergeny a mikroparazity. Zvlhčování vzduchu bude mít pozitivní vliv na blaho lidí s alergiemi.

Čistič vzduchu s možností odpařování by měl být zakoupen a pro ty, kteří milují pokojové rostliny, kteří chtějí zachovat interiérové ​​předměty. Práce takového zvlhčovače má pozitivní vliv na stav všech květin, dlaní a dokonce i kaktusů. Nízká vlhkost má negativní vliv na čalounění, dřevěný nábytek, plastové povrchy, domácí spotřebiče, dokonce i knihy. Proto zvlhčovač není jen další gadget, ale nutnost, která může učinit život mnohem pohodlnějším.

Jak si vybrat

Mezi velkou rozmanitostí bude mnohem snazší najít něco vhodného, ​​pokud budete studovat hlavní charakteristiky. Všechny modely lze rozdělit do tříd, z nichž každá je vhodná pro určitý typ uživatele.

Možnosti odpařování

Důležitý ukazatel - míra odpařování nebo produktivita. Je omezen typem konstrukce a hlavním mechanismem. Pro modely s párou bude maximální hodnota 16litrů za den, ultrazvuk poskytne pouze 14 litrů na stejnou dobu. Výrobci označují plochu místnosti, která je určena pro zvlhčovač. Neměli byste si vybrat model založený na celkovém záběru celého domu. Takové zvlhčování není účinné, cílová hodnota bude dosažena pouze v místě instalace, spotřeba energie bude nadhodnocena.

Pomůže přizpůsobení rychlosti odpařování. V létě to může být sníženo, v zimě ke zvýšení. Tyto modely mají zabudované hygrostaty, v závislosti na dynamice indikátoru, množství odpařené vody se snižuje nebo zvyšuje, ruční přestavování již není nutné. Nesmí se zaměňovat s vlhkoměrem: první reguluje práci, druhý měří pouze ukazatele a zobrazuje je.

Poznámka!

Vysoká vlhkost je také nebezpečná. To může vést k růstu plísní, hub, a to i na podlahách. Proto je důležité stálé nastavení rychlosti odpařování.

Časovač je užitečná funkce, která stojí za to vynaložit. Určením doby zapnutí a vypnutí můžete zajistit pohodlný výkon za všech podmínek. Takový zvlhčovač se může například zapnout několik hodin předtím, než majitel přijde z práce a vypne se uprostřed noci. Při studiu modelu musíte zjistit dostupný časový rozsah: v některých konfiguracích je to 3-7 hodin, ve složitějších až jeden den.

Modely s dálkovým ovládáním jsou nejvhodnější. Jsou nezbytné, pokud není zvlhčovač instalován na viditelném místě, v prostoru bez přímého působenípřístup. Takový výkon bude vhodný pro ty, kteří mají domácí mazlíčky nebo malé děti. Zajímavý design, hořící displej zaujme jejich pozornost, proto budou muset dodávat zvlhčovač na poměrně vysoké polici. Ruční přepínání bude obtížné.

Pokročilé volby

Jednou z nejlepších doplňkových vlastností je ionizace. Stala se alternativou klasického čištění vzduchových hmot. Pokud vzduch není dost negativně nabitých částic, ionty, člověk prostě nemůže absorbovat správné množství kyslíku. Pravděpodobně se objevují bolesti hlavy, slabost, závratě, pozornosti, pozornost, letargie, apatie. Ionace vzduchu je také indikována pro ty, kteří trpí chronickými respiračními chorobami, například bronchitidou nebo astmatem. Ionizátory vložené do zvlhčovačů se vyrovnávají s úkolem čistit vzduch od prachu, sazí, městského smogu, snižovat úroveň rozptýlené statické elektřiny, částečně neutralizovat viry a bakterie.

Viz také

Aromatizace není hlavní, ale zajímavou možností. Můžete zcela opustit škodlivé pro zdraví a ekologii aerosolových osvěžovačů vzduchu. Do zvlhčovače se přidávají přírodní oleje. Místnost bude naplněna jemnou a nenápadnou vůní. Například pach jedle, cedr,čajový strom pomůže v boji proti virům, nachlazení, levandulovému oleji pomáhá dětem usnout a dospělí relaxují po náročném dni.

Poznámka!

Do běžného zvlhčovače nepřidávejte olej. Můžete tak ucpat filtry a zkazit celý mechanismus.

Některé modely jsou vybaveny vícestupňovými filtry. Odstraňují zápach tabáku a kouře ze vzduchu, suspendovaných částic škodlivých plynů a dokonce i alergenů. Tyto zvlhčovače jsou mnohem dražší a dodávají se se sadou filtrů.

Nutnost výběru a designu. Produktivní zvlhčovač má velkou nádrž na vodu, takže je nenápadně instalován. Volba je obrovská: jedná se o vývoj high-tech stylu a neobvyklých modelů přírodního dřeva. Neobvyklé zvlhčovače ve formě koule, koule, ale tradiční obdélníkové vzory jsou nejpraktičtější, pro ně je mnohem snazší najít místo i v malé místnosti.

Druhy zvlhčovačů, nejlepší modely

Za účelem výběru správného zvlhčovače vzduchu pro byt je nutné pochopit, jaké výhody má každý konkrétní typ stavby. Tradiční sprej, parní generátor nebo ultrazvuk mají vlastnosti, které jsou důležité vědět.

Modely páry

Zvlhčovače s odpařováním typu páry, které ohřívají vodu na předem stanovenou teplotu, její rychlé odpařování a uvolňování pod tlakem do místnosti. To je nejúčinnější metoda, která vám umožní rychle zvýšit vlhkost i ve velké místnosti. Dobréobytné místnosti, soukromé domy, dokonce i pro kanceláře a průmyslové prostory. Můžete použít jakoukoliv vodu, mechanismus je jednoduchý a spolehlivý. Pro děti to však nemusí být bezpečné, je nutné sledovat úroveň vlhkosti, aby se zabránilo nadměrné koncentraci vlhkosti. Proto se častěji volí modely s vestavěným hygrostatem.

Mezi nejlepší modely tohoto typu patří:

 • Boneco Air S450;
 • Stadler Form Fred F 005EH /F;
 • Beurer LB50;
 • Philips 4707;
 • Boneco Air S7135.

Modely od výrobce Boneco se liší vysokým výkonem, vynikající kvalitou sestav, trvanlivostí a množstvím dalších možností. Model 7135 je uznáván jako nejlepší v prémiovém segmentu. S450 je cenově dostupnější volbou pro pokoje s velkou plochou. Zařízení Stadler vyniká svým designem prostoru, nejnižší úrovní hluku a maximální bezpečností díky chlazení výstupního vzduchu. Modely Philips a Beurer se vyznačují nízkou cenou, snadnou obsluhou, stručným designem. Jedná se o modely pro ty, kteří vyžadují pouze základní možnosti.

Poznámka!

Někteří výrobci nabízejí zvlhčovače studené páry. Jsou bezpečnější, ale méně účinné.

Tradiční zvlhčovače

Tradiční metoda zvyšování vnitřní vlhkosti je nejbezpečnější, nejméně energeticky náročná a zároveň účinná. Přístroj má silný ventilátor, který tlačí vzduch do nádrže s kapalinou a pak ho posílá zpět do místnosti. Nezohřívá se nebouvolňování páry. Fyzika procesu neumožňuje zvýšit vlhkost na více než 60 procent, ale toto je nejjednodušší přirozený „hygrostat“, který je dostačující pro většinu pokojů v bytě.

V pětce nejlepších tradičních zvlhčovačů:

 • Boneco 2055;
 • Philips 4080;
 • Finline 400;
 • Boneco 2441;
 • Venta 45.

Zvlhčovače Boneco jsou vybaveny přídavnými filtry a speciálními voštinami pro udržení vlhkosti. Tráví velmi málo elektřiny, jen zřídka vyžadují přidání vody do nádrže. Model 2055 je vybaven možností ochucení, ionizací, systémem doplňkových filtrů. Venta 45 je nejlepší volbou pro velké pokoje. Výkon zařízení je dostačující i na ploše 75 metrů čtverečních. Philips se stal lídrem v oblasti čistoty. Čtyři filtrační stupně umožňují odstranit až 85% nečistot ze vzduchu. Alternativou je model Finline. Mezi výhody tohoto zvlhčovače s integrovaným ozonizátorem a ionizátorem patří jednoduchý design, plastové pouzdro, minimum možností, základní řízení.

Ultrazvukové modely

Taková zařízení jsou vhodná pro ty, kteří chtějí v krátkém čase obdržet maximální vlhkost vzduchu. Ultrazvukové vibrace bez ohřevupřeměnit vodu na nejmenší suspenzi, která se rychle šíří po celé ploše. Současně prakticky neexistují žádné cizí zvuky, takže přístroj může být bezpečně umístěn v ložnici nebo v dětském pokoji. Nejsou žádná omezení maximálních hodnot vlhkosti. Je však nutné pravidelně vyměňovat čistící kazety, používat pouze filtrovanou vodu, jinak se velmi brzy objeví na všech položkách nepříjemný bílý povlak a zvlhčovač selže.

Poznámka!

U ultrazvukových modelů se dříve nebo později objeví raid zevnitř. To snižuje jejich životnost. Proto kupujte tyto návrhy, které lze rozebrat a kompletně vyčistit.

V prvních pěti nejlepších ultrazvukových přístrojích hit:

 • Boneco 201;
 • Redmond 3303;
 • Electrolux 1020;
 • Stadler 020/021;
 • Polaris 5206.

Polaris - nejfunkčnější model s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Přístroj se vypne na kriticky nízké úrovni vody a je schopen regulovat procento vlhkosti. Vestavěný ionizátor, uhlíkový filtr vám umožní čistit vzduch nejefektivněji. Řízení probíhá prostřednictvím informativního zobrazení. Stadler se vyznačuje možností demineralizace a přítomností stříbrného filtru na vodu. Electrolux a Redmond jsou dobrou volbou pro malou plochu, až 35 metrů čtverečních. Jsou naprosto tiché, kompaktní. Boneco se vyznačuje přítomností speciálního pryskyřičného filtru, který vám umožní zbavit se všech alergenů ve vzduchu, virů a dokonce i bakterií.

Jaký typ zařízenílepší

Je možné určit, který zvlhčovač vzduchu je lepší, tradiční, ultrazvukový nebo parní, na základě vašich vlastních požadavků na zařízení. Pokud potřebujete snadno použitelný, cenově dostupný přístroj pro malou místnost, měli byste zvážit nákup tradičního zvlhčovače. Nemusí být nastavena v intenzitě, spotřebovává minimum elektřiny. Bude však muset být vypnut v noci, protože hladina hluku je poměrně vysoká.

Parní stroj je vhodnější, chcete-li v krátké době dostat vlhkost nad 60%. To je možnost pro městský byt s ústředním vytápěním, zejména v zimě. Ale pokud jsou v domě malé děti, je lepší odmítnout nákup.

Nejvýhodnější možností je ultrazvukový zvlhčovač. Má vysoký výkon, je naprosto bezpečný a tichý. To se ideálně hodí do inteligentního domácího systému díky přítomnosti filtrů, ionizátorů, ozonizátorů, hygrostatů a časovačů. Budete však muset pravidelně nakupovat nové kazety a filtrační vložky, sledovat kvalitu vody.

Poznámka!

Mnozí odborníci nazývají nejlepší integrované klimatizační systémy, které mohou fungovat jak tradičním způsobem, tak i v páře. Ty však mají velké rozměry a nejsou vždy vhodné.

Hodnocení 2018

Je obtížné studovat a porovnávat všechny specifikace. Proto můžete jednoduše vybrat zvlhčovač z žebříčku nejlepších v roce 2018. V tomtoSeznam obsahuje oba modely se základními možnostmi a složitými strukturami.

Uzavře deset nejlepšíchBoneco U7135 . Jedná se o miniaturní model s uživatelsky přívětivým displejem a vestavěným hygrostatem. Princip činnosti je ultrazvuk. Produktivita je 0,5 litru za hodinu. Jednou z důležitých výhod je atraktivní cenovka. Zařízení však nemá příliš pohodlnou konstrukci: filtr musí být odstraněn, aby se doplnila kapalina, a není možné umýt nádrž zevnitř. Výrobce zároveň dodal speciální senzor a zvukový signál, který upozorní na nutnost výměny filtrů.

Stadler Form Fred F 005EH /F- model s pozoruhodným designem, ale poměrně vysokou cenou, takže ho uživatelé i odborníci dávají pouze devátému místu v hodnocení. Principem činnosti je pára. V nádrži se voda nepřehřívá, ale prochází plným varem. To vám umožní zabít viry a bakterie, další filtry zabraňují usazování vápna. Takový zvlhčovač může vyzdobit místnost, protože krásně svítí ve tmě. Hlavní nevýhodou je velká velikost. Díky prodlouženému výtoku, který slouží k rychlému ochlazení horké páry, nebude snadné umístit zařízení.

REDMOND RHF-3315nejen zvlhčuje vzduch, ale také ho ionizuje. Díky velké nádržce na vodu může zvlhčovač pracovat až 2 hodiny bez doplňování. Návrháři dodávali karoserii rotační trysku. Proto můžete zařízení umístit kamkoliv. K dispozici je také možnost ochucení. Nalijte vodu do nádrženení příliš pohodlné, není tam žádný signál a auto-off, když je nádrž prázdná, takže ji budete muset sledovat sami.

Poznámka!

Pokud zvlhčovač pracuje déle než půl hodiny bez vody, je pravděpodobné, že prvky vyhoří.

LebergLW-20je jedinečný model z Norska, který obdržel 7. místo vzhledem k množství dalších možností. Ve skutečnosti se jedná o cenově dostupný klimatický komplex určený pro prostory do 35 metrů čtverečních. Tradiční typ zvlhčování je kombinován s čistěním stříbra, ionizací, ozonací a filtrací uhlíku. Model má nejnižší spotřebu energie ve střední třídě. Mezi nevýhodami, uživatelé rozlišují ne příliš vysoká kvalita plastových dílů, komplexní design bubnu, který nemůže být dobře opláchnut.

Royal Clima Sanremood italské značky je stylovou volbou pro malou místnost. Třílitrová nádrž díky svislému umístění zabírá málo místa a toto množství vody bude stačit na 10 hodin práce. Včetně výrobce nabízí 5 uhlíkových filtrů, které budou stačit na několik let aktivního použití, nicméně je lepší použít vodu, která již byla vyčištěna. Tichý provoz tohoto tradičního typu zvlhčovače umožňuje jeho použití po celý den, ale jasné indikátory jsou na něco lépe v noci, protože podsvícení nelze vypnout.

SUPRA HDS-205si nárokuje pouze 5. místo v žebříčku nejlepších v roce 2018 kvůli chybámnávrhy. Toto zařízení je pohodlné: má nejen nastavení množství páry, ale také směr trysky, pracuje na ultrazvuku a nevytváří hluk. Stylový a kompaktní design - výhoda modelu. Po odpojení od sítě však musí být všechna nastavení znovu zadána, takže je třeba mít co nejvíce žádostí a filtry, které nejsou zcela v souladu s bílým blokem.

Electrolux EHU-1010​​je jedním z úspěšných základních modelů s tradičním typem odpařování vlhkosti. Prostorná nádrž o objemu 4,5 litru tvoří asi 70 procent objemu celého těla, takže přístroj zabere jen velmi málo místa, ale trvá až 15 hodin, aniž by se doplnil. Není nutné odstraňovat výparník po celou dobu, stačí vyjmout nádrž a naplnit ji. Výrobce vyvinul stylový design, přidal měkké světlo, takže zvlhčovač může být pohodlné noční světlo. Pracuje tiše, automaticky řídí hladinu kapaliny. Model však nemá hygrostat, ionizátor, čistí vzduch pouze pomocí pryskyřičného filtru, a proto navzdory vynikajícímu hodnocení zákazníků zabírá pouze čtvrtý řádek hodnocení.

Polaris PUH 5206Dije model se širokou škálou možností. Stačí nastavit parametry jednou, aby se jen přidala voda a neztrácel čas úpravami. Uživatel může zvolit rychlost odpařování a požadované procento vlhkosti, zapnout ionizaci a ozonaci. Přístroj signalizuje potřebu přidat vlhkost, časovač přejde do nočního režimu se všemi signály a indikátory zhasnutými. Návrh však nenípříliš pohodlné: neprůhledná nádrž je při provozu velmi obtížně kontrolovatelná.

Poznámka!

Čím nižší je rychlost odpařování, tím pohodlnější bude osoba v místnosti. Po dosažení požadované úrovně vlhkosti se proto doporučuje přepnout do úspornějšího režimu.

Ultrazvukové zařízeníBallu UHB-310se stal populárním díky atraktivní cenovce, snadnému ovládání a kompaktnosti. Nádrž je v ní pouze 3 litry, ale díky odpařovacímu systému bude stačit na 10 hodin aktivní práce. Jednoduché otočné knoflíky, pohodlné okno pro ovládání hladiny vody, minimálně možností osloví milovníky jednoduchých a jasných nástrojů. Obecně to funguje tiše, ale s minimem kapaliny v nádrži může „bublat“. Vestavěn do zařízení a speciální kapsle pro aromatické oleje.

ŠvýcarskýBoneco W2055Aje kompletní stanice pro čištění vzduchu. Kompaktní, tichý, trvanlivý, to dříve zabije bakterie, odstraní alergeny a vysráží prach na úkor diskového zařízení. Není třeba měnit nebo čistit filtry, neustále kupovat více součástí, všechny položky jsou opakovaně použitelné, snadno se čistí. Zařízení podporuje ionizaci, čištění stříbra a filtraci uhlíku. K dispozici jsou celkem 2 režimy provozu a cena zařízení je poměrně dostupná.

Recenze

Valeria

Minulý rok koupil zvlhčovač. Electrolux EHU-1010 se líbil designu. Není nutné přidávat vodu často, používám ji z trojitého filtru;Ne, nic není potřeba. Dokonce i během dne, někdy zapnu noční režim, velmi pohodlné, doporučuji vám zkusit. Mezi nedostatky mohu zaznamenat jen krátkou šňůru, ale přístroj je velmi silný, vydržel jak dítě, tak naši kočku.

Ilya

Koupil jsem si Ballu UHB-310 zvlhčovač před několika měsíci po jednodušším Polaris. Líbí se mi ultrazvuk mnohem více. Při vysoké vlhkosti vzduchu je vzduch v místnosti lehčí, je příjemnější dýchat. V létě jsem nastavil hygrostat na značku 40, takže je v horkém období pohodlnější, v zimě o 60 procent, když jsou baterie zapnuté. Zatímco je přístroj zcela spokojený, oči už nejsou suché, sezónní rýma a kašel zmizely.

Při výběru zvlhčovače a vzduchového filtru pro byty musíte věnovat pozornost typu postřiku a výkonu, a dokonce i designu, designu. Vytváření pohodlného mikroklima, čištění vzduchu - a to i levné modely se s těmito úkoly vyrovnávají, je však lepší kupovat pokročilejší návrhy, když je požadována celá řada možností a automatizace.